6.11.13 | M. Třebová - Chotěboř | 6:2
23.2.14 | M. Třebová - Chotěboř | 1:2sn

VÝHRA ! O Vítězi rozhodne 5. zápas semifinále

20.02.2014, Redakce Chotěboř

Dnešní utkání se vydařilo lépe domácím a tak se o postupu do finále rozhodne v pátém utkání semifinále, které se odehraje v neděli 23.2.2014 na ledě v Moravské Třebové.

Ač se skromnou sestavou nastupoval do dnešního zápasu náš celek,průběh zápasu tomu však vůbec neodpovídal. V první třetině proběhlo mnoho šancí na obou stranách a až ve 14. minutě se po parádní akci trefil Hospodka. Obrovskou šanci měl také Kubát, který jel z povedeného brejku samostatný nájezd, ale bohužel neproměnil. Během této třetiny se již puk do sítě branky nedostal a tak vše dopadlo lépe pro domácí(1:0).

Druhá třetina začala podobně jako ta první, výborně bruslící Moravská Třebová občas zahrozila v našem obraném pásmu, avšak výborný Pešek měl svojí svatyni vykrytou, stejně jako na druhé straně brankař hostí Vydržel. Vše se změnilo ve 31. minutě po špatné rozehrávce, kdy hostí Kučera využil příležitost a srovnal na 1:1. Netrvalo ale dlouho a přesně po 30ti vteřinách předvedlo duo Hospodka-Dvořák opět parádní akci a domácí Dvořák obrátil skóre opět na naší stranu. Hosté se ale nazalekli a na tento obrat zareagovali ve 34. minutě po akci Zemana a Kučery a tak do kabin se šlo po II.třetině za nerozhodného stavu 2:2.

V poslední části byly hosté prvními kdo se trefil, bylo to ve 46. minutě v přesilové hře. Strůjcem této branky byl Stráněl, který zajistil M.Třebové vedení 3:2 a obratil tak kartu na jejich stranu. Domácí však přesto bojovali a po další možnosti úniku po brejku ve 48. minutě, kterou dostal hrající trenér domácího celku Martin Kubát, již nezaváhal a bekhendovým blafákem vyrovnal na 3:3. Od tého chvíle se hrál vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. Rozhodující moment zápasu přišel v čase 56:57, kdy hostující hráč Kučera fauluju vysokou holí a dostává vyšší trest 2+2 minuty. Chotěboř si ve stejném čase bere oddychový čas. Po tlaku na branku hostí se v čase 59:44 podaří Kubátovi přihrát na neobsazeného beka Kadlece, který střelou zápěstím překvapil Vydržela a zvýšil na 4:3. V posledních vteřinách zápasu se hosté ještě pokusili vyrovnat, ale výborný Pešek si vše pohlídal. Nutno podotknout, že právě střelec dnešní vítězné branky je i střelec vítězné branky z minulého týdne !

Poslední zápas této série se tak odehraje na ledě v Moravské Třebové v neděli 23.2.2014 od 17:00, kde se rozhodne o vítězi, který postoupí do finále KLMPU, kde se utká s družstvem Světlé nad Sázavou, který již svoji sérii zakončil výhrou 4:1. Zveme všechny fanoušky i na tento zápas a děkujeme za výbornou domácí kulisu !

4.SF, čtvrtek 20.2.2014, 18:30
Chotěboř - M. Třebová 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
Chotěboř: Pešek, Novák - Krejčí, Vácha, Novotný, Kadlec - Žemlička, Ludvík T., Kubát - Hospodka, Dvořák, Eis - Hajšman, Činčila, Mašek.
M. Třebová: Vydržel - Arnošt, Rajnoha, Kutmon, Faltus, Řehulka, Stráněl, Štefan, Koláček, Zeman, Rak, Kryl, Muselík, Tregler, Berčák, Doseděl, Kučera, Kovařík.

Goly a asistence : Hospodka ( Eis, Dvořák ), Dvořák ( Hospodka), Kubát, Kadlec ( Kubát, Žemlička).