6.11.15 | Chotěboř - Světlá nad S. | 5:2
2.12.15 | Světlá nad S. - Chotěboř | 6:2
13.12.15 | Světlá nad S. - Chotěboř | 3:2
10.1.16 | Chotěboř - Světlá nad S. | 3:5
24.1.16 | Světlá nad S. - Chotěboř | 10:0
27.1.16 | Chotěboř - Světlá nad S. | 5:6
31.1.16 | Světlá nad S. - Chotěboř | 2:1p

10.01.2016, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 2838x

7. sudá-lichá, neděle 10.1.2016, 17:00
Chotěboř - Světlá nad S. 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 5 Petržílek (Kadlec), 22 Kašpar (Dvořák), 27 Fibikar (Hospodka)

Rozhodčí: Miroslav Sedlák (Svitavy) – Radek Teplý (Skuteč), Radek Vašátko (Svitavy), delegát JUDr. Anton Lobo (Havlíčkův Brod)

Vyloučení: 6:7 navíc Včela Petr (Světlá n/S) 5 minut + do konce utkání, Václav Kadlec (Chotěboř) 5 minut + do konce utkání, Petr Veselý (Chotěboř) 10 + 10 minut, Jan Fibikar (Chotěboř) 5 minut + do konce utkání

Nejlepší hráči domácího mužstva HC ChotěbořMatěj Pešek, Jan Hospodka

Nejlepší hráči hostujícího mužstva HC Světlá nad SázavouJaroslav Žák, Ondřej Včela

Chotěboř: Pešek – Fibikar, Veselý, Vácha, Krejčí, Heřmanský, Novotný - Hospodka, Kadlec, Petržílek - Hajšman, Kašpar, Dvořák – Adamec, Müller, Coufal - Činčila Šimon
Světlá nad S.: Koubský - Špatenka, Šíma, Včela O., Varga, Kubát, Blažek, Včela P., Křišťan R., Štros, Dušátko, Doležal, Žák

Chotěbořští hokejisté dnes nastoupili k letošnímu již čtvrtému derby s týmem HC Světlá nad Sázavou. Úvod utkání se nesl ve slavnostním duchu, kdy úvodní buly vhodili starostové zúčastněných měst. Za Chotěboř to byl ing. Tomáš Škaryd a za Světlou nad Sázavou Mgr. Jan Tourek. Co se týče vzájemných zápasů v letošní sezóně, tak první zápas doma Chotěboř vyhrála 5:2 a oba venkovní zápasy naopak prohrála 2:6, resp. 2:3.

V dnešním zápase domácí tým, oproti minulému, posílil v obraně, chyběl pouze Ludvík (nemoc) a dlouhodobě nemocný Bělohlávek (zraněné rameno). V útoku však stále chybí Kraučuk (zranění ruky), Svoboda (zranění ramene), Žemlička (zranění ramene), Činčila Benjamin (škola), Petr Mašek (zranění třísel), Tomáš Eis (zraněný kotník) a dlouhodobě nemocný Vlček (zraněné koleno).

Ani soupeř nepřijel v plné sestavě, ale přesto se již od prvních minut zápasu hrálo vcelku svižně. V 5. minutě to byli domácí, kdo hrál první přesilovou hru. Po 17 vteřinách otevřeli skóre zápasu domácí, kdy svou přesnou přihrávkou Václav Kadlec, pro tento zápas nominován jako centr první lajny, přihrál před branku a Karel Petržílek se v zakončení nemýlil. Domácí jako by byli uspokojeni vstřelením branky, trochu v zápase polevili a hned došlo k potrestání. Od modré domácího gólmana prostřelil Ondřej Včela, kterému přihrával Radim Křišťan. Byl to sice šťastný gól, ale bylo to vyrovnání. Bohužel po dvou minutách se prosadili opět hosté, kdy se trefil, ne dobře pokrytý, Ondřej Šíma po přihrávce Jana Kubáta. Rázem byl stav 1:2. Do konce třetiny sehráli domácí ještě dvě přesilovky, využít se je nepodařilo a tak stav na konci první části byl stále 1:2. Hosté v této části měli celkem 6 střel, bohužel 2 přesné. Domácí měli 13 střel na branku a 3 přesilové hry, přesto třetinu prohráli.

V průběhu 1. přestávky došlo opět k vylosování, tentokrát 4 návštěvníků mistrovského utkání, kdy losování obstarali oba starostové. Vylosovaným byly předány ceny, které pro tuto příležitost poskytla Solné jeskyně v Havlíčkově Brodě, pivovar Chotěboř a také domácí hokejový klub. Ve 2. třetině pak byly ceny šťastným výhercům předány vedením HC Chotěboř. Všichni čtyři vylosovaní též obdrželi plakát A-týmu a volnou vstupenku na příští zápas.

Na začátku druhé části začali lépe domácí. V čase 21:59 se před brankou prosadila dvojice Michal Kašpar a Luboš Dvořák, kdy skóroval prvně jmenovaný. Za dalších 5 minut se prosadil od modré kapitán Jan Fibikar, jehož přesná dělovka cinkla o levou spojnici. Nahrávku obstaral Jan Hospodka. Bohužel to bylo pro tento večer ze strany domácích vše. Ve druhé části hráli domácí ještě dvě přesilovky, využít se je nepodařilo. Ve 34. minutě se naopak hostům podařilo vyrovnat stav na 3:3, trefil se Pavel Blažek, po přihrávce Vojtěcha Vargy. Domácí se ale snažili se zápasem něco udělat. Snažili se čelit aktivní hře hostů, kteří byli v této části aktivnější, zejména ve střelbě. Při další akci hostů za domácí brankou obránce Josef Vácha čistě dohrál u mantinelu Petra Včelu a tento „malý velký hrdina a věčný stěžovatel“ situaci neunesl a opravdu chlapsky vše vyřešil. Otočil se na našeho obránce Josefa Váchu a vší silou ho udeřil hokejkou do rozkroku s úmyslem mu ublížit. Gratulujeme Petře Včelo, jsi opravdu velký hokejista, můžeš na sebe být právem hrdý a také na to, jak ti tvoji spoluhráči za hrdinský skutek tleskali. Toto opravdu „chlapské“ jednání však nenechalo chladným Václava Kadlece, který skutečně chlapským hokejovým způsobem čestně potrestal „hrdinu Včelu“. A co udělal hlavní sudí Miroslav Sedlák, no vyloučil „chlapsky“ oba aktéry na 5 minut + do konce, navíc domácím přidal 2 minuty za „nějaký“ faul, který chtěl vidět asi jen on sám. Tedy, Světlá si začala, ale Chotěboř měla v kabině 2 hráče a ještě hrála oslabení, protože samozřejmě i Josef Vácha s ohledem na utrpěné zranění zápas nedohrál. Konec třetiny se dohrával ve znamení emocí, ale již bez branek. Poměr střel v této části byl 13 ku 20.

Do třetí části domácí vstupovali v početní převaze, ale opět bez využití. Zápas se však lámal ve 46. minutě, kdy domácí inkasovali čtvrtou branku z hole Radima Křišťana, po přihrávkách Jaroslava Žáka a Ondřeje Včely. Po 24 vteřinách však hosté udeřili opět, tentokrát se trefil Josef Štros, po přihrávkách Radima Křišťana a Jaroslava Žáka. To byla poslední rána, navíc hlavní rozhodčí Miroslav Sedlák nepředváděl ani průměrný výkon, utkání jasně nezvládl a se svými našeptávači na lajně zápasu moc nepomohl. Ať žije fair play hokej. Po této sprše neudržel nervy na uzdě Petr Veselý a dostal dvě desítky po sobě a šel z ledu. Ke konci jej následoval i Jan Fibikar, který si neodpustil na adresu hlavního rozhodčího pár „hřejivých slov.“ V této části nás soupeř přestřílel v poměru 7 ku 13. Bohužel zase se projevila absence několika klíčových útočníků a Luboš Dvořák, jako nejlepší střelec, neměl dnes štěstí, neproměnil několik tutovek a navíc byl dosti hlídaným hráčem. Bohužel i dost faulovaným, ale většinou se na něj pískal až tak 3 – 4 faul, protože kdyby se pískala rovina, soupeř by trestnou lavici neopustil.

Na závěr byly předány ceny 2 nejlepším hráčům obou mužstev. Nejlepšími hráči týmu HC Chotěboř byli vyhlášeni hráči č. 32 – Matěj Pešek a č. 7 Jan Hospodka, za hostující HC Světlá nad Sázavou byli vyhlášeni hráči č. 19 – Ondřej Včela a č. 9 – Jaroslav Žák. Tito hráči obdrželi ceny z Kavárny Sluníčko z Chotěboře a z Pivovaru Chotěboř.

Touto cestou bych chtěl pozvat všechny fanoušky a také sponzory na další domácí utkání, které se odehraje v neděli dne 17. 1. 2016 od 17:00 hodin na ZS v Chotěboři. Soupeřem domácího mužstva bude tým HC Spartak Polička. Jedná se o poslední domácí zápas před nadcházejícím playoff. Přijďte se pobavit a podpořit domácí tým, doufejme už i s uzdravenými útočníky.

Další výsledky můžete shlédnout na onlajnech.