4.2.14 | Chrudim - Chotěboř | 3:5

Postup do semifinále zajištěn! Soupeř neznámý

04.02.2014, Redakce Chotěboř
Přečteno: 2258x

HC Chotěboř zvítězila ve 4. utkání čtvrtfinálové části proti Chrudimi a postupuje do semifinále. Otazník zatím visí nad soupeřem.

HC Chotěboř zvítězila ve 4. utkání čtvrtfinálové části proti Chrudimi 5:3 a postupuje do semifinále.

Otazník zatím visí nad soupeřem. Vše se rozhodne ve čtvrtek 6.2.2014 na zimním stadionu v Chocni, kde se domácí utkají s Litomyšlí v 5. vzájemném utkání. V případě výhry domácích, bude naším soupeřem právě Choceň. V opačném případě to bude Moravská Třebová. První semifinálové utkání sehraje naše družstvo v neděli 9.2.2014 na ledě soupeře.

Dnešní vítězství se vůbec nerodilo jednoduše.Chotěboř opět zdobila bojovnost a nesmírné nasazení všech hráčů až za hranice svých možností.V první části to vypadalo,že domácí čekají na chybu soupeře,ale ten je zaskočil ve 12.min.gólem Ludvíka T. a o minutu později v přesilové hře svým prvním gólem v sezoně Vácha.Chrudim byla jako opařená a hosté si doslova na ledě dělali co chtěli.Škoda dalších neproměněných šancí,které mohli navýšit náskok.Po přestávce domácí nastoupili do obrovského tlaku.Chotěboř dlouho odolávala svou obětavostí a vynikajícím výkonem gólmana Peška.Ten kapituloval až v polovině třetiny.Za tři min.,ale hosté dokázali v přesilové hře díky střele Eise odpovědět a zvýšit vedení na 3:1.Pak přišel bohužel zbytečný faul Žemličky,za který byl vyloučem do konce utkání.Na hosty přišla těžká chvilka v podobě pětiminutového trestu.O přestávce trenér Kubát vštěpoval hráčům,že v této třetině musejí na ledě nechat všechno.Přesilovku hosté ubránili doslova s jazykem na vestě.Dokonce se Kubát dostal do úniku,ale přestřelil bránu hostí.Toho však nemuselo mrzet,protože v čase 55:08 bekhendem poslal Chotěboř do vedení.Když už se domácí nadechovali k zavěrečnému tlaku,všechny domácí fanoušky zmrazil o padesát vteřin poté svým druhým gólem Eis.Chotěboř už jen kontrolovala hru a mohly naplno propuknout oslavy.Fanoušci hostů zaslouží pochvalu za téměř domácí atmosféru,kterou hráčům vytvořili.

Góly a asistence:Ludvík T., Vácha(Eis,Hospodka), Eis(Hospodka), Kubát(Kadlec,Heřmanský), Eis(Dvořák).

4ČF, úterý 4.2.2014, 18:30
Chrudim - Chotěboř 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Chrudim: Ament, Chalupa - Švadlenka, Polák, Formánek, Dobiáš, Brychta, Dvořák, Novák, Novotný, Cvrček, Budínský, Seidler, Ondráček, Langr, Urban, Kišš, Zrůst, Holub, Vacek, Vích.
Chotěboř: Pešek, Novák - Ludvík, Krejčí, Vácha, Heřmanský, Kadlec, Hospodka, Kubát, Eis, Pokorný, Hajšman, Každan, Piskač, Novotný, Dvořák, Žemlička, Ludvík T.