20.10.19 | Hlinsko - Chotěboř | 4:5sn
24.11.19 | Chotěboř - Hlinsko | 6:9
19.1.20 | Hlinsko - Chotěboř | 6:5p

Po dobrém výkonu vezeme z Hlinska bod

19.01.2020, Redakce Chotěboř

24.kolo, neděle 19.1.2020, 17:30
HC Hlinsko - HC Chotěboř 6:5p (2:3, 2:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 0:49 Vlček (Brázda), 11:22 Beneš (Dítě, Homola), 36:07 Zdražil (Hudec, Fink), 39:44 Sobotka (Plachý, Beneš), 46:42 Hudec, 62:27 Homola (Dítě) - 3:57 Kříž, 8:20 Kříž (Suchý, Hospodka Jan), 19:55 Suchý, 30:06 Hospodka Jan (Vantuch), 36:50 Dvořák (Ludvík Jaroslav, Svoboda) Rozhodčí: Vrba – Říha, Kalina, (delegát Teplý) Vyloučení: 6:8 (Dvořák – CH - OT) Využití: 1:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 235 Zásahy brankářů: 38:29
HC Hlinsko: Saifr – Lenoch Šimon, Sobotka, Vácha, Beneš, Fink, Brázda – Skotar, Pazourek, Chvojka, Králíček, Zdražil, Janoušek, Homola, Dítě, Plachý, Vlček, Nečas, Hudec, Pelán
HC Chotěboř: Pešek (Rulf) – Lacina – Klofáč, Suchý – Kříž, Ludvík Jakub – Jaroš, Kopecký, Březina – Vlček – Kraučuk, Dvořák – Svoboda – Ludvík Jaroslav, Vantuch – Hospodka Jan – Činčila, Hospodka Jakub

Chyběli : Novák, Kulich – Mendl, Musílek – Mašek, Pecen

Do zápasu vstoupili lépe domácí, hostující obránce chyboval v rozehrávce a Vlček po přihrávce Brázdy poslal Hlinsko do vedení. Netrvalo dlouho a ve 4 min. Kříž nahodil kotouč, Saifr neviděl a bylo to 1:1. V 6 min. mohl z trestného střílení skórovat Dvořák, ale na Saifr nevyzrál. V 7 min. měl obrovskou šanci Pelán a hned po něm na druhé straně Činčila, ale nedali. V 9 min. šel za katr Pazourek a hosté šli po 10 vteřinách do vedení, když se opět trefil Kříž. V 11 min. byl naopak vyloučen hostující Svoboda a Beneš přesilovku střelou od modré využil a srovnal na 2:2. Potom se nepískalo, když byl před Saifrem sražen Jar. Ludvík. Hlinsko se najednou začalo dostávat před Peška, který však své spoluhráče podržel. Hra se opět vyrovnala a ve 20 min. měli hosté výhodu dalšího tr. střílení, které Suchý chladnokrevně využil. Saifr zasahoval 12x, Pešek 11x.

Hned na začátku druhé části jel sám na Peška Zdražil, ale nedal. Ve 23 min. měli hostující dvě šance za sebou, nejdříve Činčila a po něm Jan Hospodka. Hosté se ubránili když byl vyloučen Ludvík Jakub. Ve 31. min. krásně nahrál Vantuch Činčilovi a bylo to 2:4. Za minutu hezky nahrál puk z pásma Lacina na modrou Jar. Ludvíkovi, který jel sám, ale Saifr jeho blafák zázračně kryl. Za další minutu si domácí Vlček a Dítě vybrečeli po dlouhé diskusi u čárových a hlavního sudího údajný faul Jar. Ludvíka, hosté se ale ubránili. Ve 36 min. tečoval nahozený kotouč krásně domácí Skotar, ale Pešek zázračně kryl. Z protiútoku jel sám na Saifra Kraučuk, Saifr byl však proti. Krátce po tomto zakončení píchnul před zraky sudích hokejkou mezi nohy Kraučuka Dítě, ale faul se nepískal. ???? Domácí se dočkali ve 37 min., když se za zády obránců objevil Zdražil a nedal Peškovi šanci. Po 50 vteřinách rozebrala domácí obranu druhá formace a Dvořák dorazil kotouč za Saifra, 3:5. Ve 38 min. měl Hudec šanci při vyloučení Březiny. Ve 40 min. šel na trestnou i Lacina a domácí ve hře 5 ku 3 snížili Sobotkou na 4:5. Těsně před sirénou byl vyloučen ještě domácí Homola. V této části zasahoval Saifr 12x, Pešek 11x.

Hned v první minutě měl příležitost bojovný Hudec, který se ale přece jenom dočkal ve 47 min. , kdy vyrovnal na 5:5. Příležitosti hostujícího Klofáče, dále Jana Hospodky a Vantucha, kteří jeli na Saifra, prostě nic. V 55 min. zahrozil před Peškem výborně hrající Beneš. V 57 min. putovali současně za potyčku na trestnou lavici Kraučuk a Hudec.

Vše tak směřovalo k prodloužení, což se nakonec stalo. Hned na jeho začátku měl šanci domácí Beneš. Ve 3. min. ztratil hostující hráč na modré kotouč, přišlo přečíslení, Dítě nahrál Homolovi a ten rozhodl o bonusovém bodu pro Hlinsko.

V poslední třetině byli hosté jasně lepším mužstvem, ale co dokázali zahodit za příležitosti, nad tím zůstával rozum stát. Vezeme tak alespoň jeden bod, ale sahali jsme po třech. Hráčům patří za odvedenou práci poděkovat, to samé početnému hostujícímu zástupu fanoušků.

Ve středu Vás všechny čekáme na domácím ledě, když v okresním derby hostíme mužstvo ze Světlé n. S. Toto derby nemá nikdy favorita a jistě se bude na co dívat, buďte u toho, začátek v 18:30 hod.