23.10.19 | Chotěboř - Světlá nad S. | 3:2
27.11.19 | Světlá nad S. - Chotěboř | 27.11.2019
22.1.20 | Chotěboř - Světlá nad S. | 22.01.2020

Okresní hokejové derby jako řemen, všechny body berou ale domácí

23.10.2019, Redakce Chotěboř

8.kolo, středa 23.10.2019, 18:30
HC Chotěboř - HC SB Světlá nad Sázavou 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 6:34 Svoboda (Dvořák, 33:44 Dvořák (Hospodka Jan), 38:20 Dvořák (Svoboda) - 34:58 Blažek (Šíma), 38:49 Kohout (Včela Petr) Rozhodčí: Kareš – Švejda, Pošvář Vyloučení: 4:7, Ludvík Jaroslav – Chotěboř – 10 VRAŽ. Využití: 2:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 326 Zásahy brankářů 29:32
HC Chotěboř: Pešek (Kulich) – Lacina – Jaroš, Kříž – Suchý, Mendl – Ludvík Jakub, Musílek, Mašek – Vlček – Kraučuk, Dvořák – Svoboda – Ludvík Jaroslav, Pecen - Hospodka Jan – Činčila, Hospodka Jakub

Chyběli : Novák – Mendl, Kopecký, Pavlas – Březina, Vantuch, Jelínek

HC SB Světlá nad Sázavou: Zvolánek (Dundáček) – Šíma, Bradáč, Zvěřina, Adam, Kořínek, Fibikar, Svoboda – Včela Petr, Doležal Jakub, Kubát, Jindra, Doležal Jaroslav, Blažek, Kopecký, Kohout, Štros

První část přinesla rychlý hokej, domácí byli prvních 10 min. lepším mužstvem, v 7 min. šli do vedení v přesilové hře Svobodou. Hosté se však po obdržené brance hodně zlepšili a do konce třetiny byli lepším mužstvem naopak oni a hlavně v závěru měli domácí několikrát obrovské štěstí, že puk neskončil za Peškem.

Ve druhé části mohli branky vstřelit obě mužstva, ve 30 min. jel sám na Zvolánka Pecen, ve 34 min. dostal od Hospodky krásnou nahrávku Dvořák a bylo to 2:0. Hosté snížili z přesilové hry Blažkem při vyloučení Kříže. Ve 39 min. diváci viděli další využitou přesilovou hru domácích, když se trefil opět Dvořák, leč Světlá po chvilce snížila hezkou brankou Kohoutem.

Vyrovnaná poslední třetina již žádnou branku nepřinesla, sudí neuznal hostům v závěru vyrovnávací branku pro postavení hráče v brankovišti a začalo být zle. Při signalizovaném vyloučení Bradáče, kdy Dvořák jezdil po ledové ploše a nebyl k zastavení, neudržel v rohu nervy Blažek, který Dvořáka pěstí do obličeje knokautoval a Chotěboř dohrávala téměř dvě poslední minuty v pěti proti třem a nenechala si již body vzít.

Děkujeme oběma táborům za hlasité a slušné fandění po celé utkání.

Nejlepší hráči : Dvořák – Doležal Jakub

Domácí fanoušky zveme na nedělní utkání, kdy přivítáme od 17 hod. Litomyšl.