23.10.19 | Chotěboř - Světlá nad S. | 3:2
27.11.19 | Světlá nad S. - Chotěboř | 4:5p
22.1.20 | Chotěboř - Světlá nad S. | 22.01.2020

Obrat přišel v poslední části, v prodloužení potom rychle rozhodl Svoboda

28.11.2019, Redakce Chotěboř

17.kolo, středa 27.11.2019, 18:30
HC SB Světlá nad Sázavou - HC Chotěboř 4:5p (3:0, 1:2, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky:4:32 Kohout (Štros, Bradáč), 11:46 Bradáč (Včela), 12:25 Kopecký (Špatenka, Doležal Jaroslav), 31:36 Kopecký (Bradáč, Kratochvíl) - 32:16 Dvořák (Činčila, Svoboda), 39:53 Kříž (Mašek), 41:58 Mašek (Vantuch, Ludvík Jakub), 42:33 Činčila (Dvořák, Suchý), 60:37 Svoboda (Lacina) Rozhodčí: Vepřovský, Kukeně – Křivohlavý, Pecina Vyloučení: 5:9 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 230 Zásahy brankářů: 44:31
HC SB Světlá nad Sázavou: Zvolánek (Koubský) – Včela Ondřej, Bradáč, Kořínek, Zvěřina, Šíma, Fibikar, Adam – Špatenka, Kratochvíl, Štros, Doležal Jakub, Doležal Jaroslav, Kopecký, Kohout, Kubát
HC Chotěboř: Pešek (Novák) – Lacina – Jaroš, Suchý – Kříž, Mendl – Ludvík Jakub, Dvořák – Svoboda – Činčila, Mašek – Vlček – Březina, Vantuch – Hospodka Jan - Musílek

Chyběli : Kulich – Kopecký, Ludvík Jaroslav, Pavlas – Pecen, Kraučuk, Jelínek, Hospodka Jakub

Derby v pořadí číslo 2 začala Chotěboř minutovým tlakem, kdy nepustila Světlou z třetiny. Byl to však domácí Jakub Doležal, který ohrozil Peška téměř z nulového úhlu. Ve 3 min. Měl velikou šanci Vantuch, ale Zvolánka neprostřelil. V téže min. nešťastně zasáhl Hospodka protihráče vysokou hokejkou a domácí hráli přesilovku. Bradáč nikým atakován si projel po celé modré a v klidu střílel, následná dorážka Kohouta skončila v brance. V 6 min. hrála přesilovou hru Chotěboř a na Zvolánka stříleli postupně Lacina, Mašek a Suchý, leč nic se neujalo. Ve 12 min. při signalizovaném vyloučení zvýšil Bradáč po nahrávce Včely na 2:0. Ve 13 min. měl po střele další šanci opět domácí Bradáč. V téže minutě domácí zvýšili Kopeckým na 3:0 a hosté si museli vzít oddechový čas, Světlá byla na koni, byl jí plný led, její hráči lehce vyhrávali vhazování. Závěr této části již byla jenom dvě vyloučení na straně domácích a jedno na straně hostí. V poslední minutě skončil zápas pro Jaroslava Doležala, kterého dohrál v rohu Kříž. Zvolánek zasahoval v této části 14x, Pešek 6x. Světlá vedla zaslouženě 3:0.

Druhou část začali hosté v početní výhodě, ale Hospodka se srazil nešťastně mimo hru s Kubátem a musel na trestnou. Jen se vrátil, byl vyloučen Kříž za zdržování hry, ve 27 min. se do sebe mezi střídačky pustili Štros s Lacinou a oba šli na 2+2, chvíli po nich byl vyloučen Svoboda a domácí hráli další přesilovku. Ve 32 min. Vystřelil přes obránce Kopecký a bylo to 4:0, po další minutě se konečně dočkali hosté, když Dvořák snížil. Hrál se bojovný hokej plný osobních soubojů, to se divákům muselo líbit. Hosté těsně před druhou sirénou konečně vyhráli vhazování a střela Kříže od modré skončila za zády Zvolánka, který v této části zasahoval 14x, hostující Pešek 12x.

V poslední části byla Chotěboř lepším mužstvem, domácí hrozili pouze z rychlých brejků. Ve 42 min. Snížil Mašek a ve 43 min. To bylo najednou 4:4, když Činčila využil nahrávku Dvořáka. Ve 46 min. byl po faulu na Štrose vyloučen Kříž a domácí diváci vhodili na led a na střídačku hostů kelímky s pivem. Světlá měla v přesilové hře 2 tutové šance, ale v tomto oslabení ujel Vlček ,ale ani on na 2x nedostal kotouč za Zvolánka. Zápas tak došel do prodloužení.

To netrvalo dlouho, když nejdřív ujel Dvořák a zazvonil na konstrukci Zvolánka, po chvíli ale Lacina vystřelil a Svoboda tečoval a rozhodl o zisku bonusového bodu pro Chotěboř. Nad hostující střídačkou dali někteří domácí fanoušci zbytečně průchod svým emocím a trenéra i některé hráče počastovali plivanci a polili pivem. Během incidentu došlo k poškození plexi.

Dnešní vybojované vítězství má velikou cenu a hráčům patří poděkovat, že ani za stavu 4:0 pro Světlou nesložili zbraně.

Děkujeme početnému zástupu fanoušků, kteří nás přijeli podpořit.