6.10.19 | Chotěboř - Č.Třebová | 4:7
5.2.20 | Chotěboř - Č.Třebová | 5:2
9.2.20 | Č.Třebová - Chotěboř | 3:4
12.2.20 | Chotěboř - Č.Třebová | 3:2sn

Neskutečné se stalo skutkem, Chotěboř vyřadila lídra soutěže a je v semifinále KLM !!!

13.02.2020, Redakce Chotěboř

4.kolo, středa 12.2.2020, 18:30
HC Chotěboř - HC Kohouti Česká Třebová 3:2sn (0:1, 2:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 21:13 Svoboda (Dvořák, Eis), 32:08 Dvořák (Lacina), 65:00 Vlček - 18:20 Plášek (Filip, Křečan), 53:07 Hemský (Pažourek, Korhoň) Rozhodčí: Rulíček, Vepřovský – Říha, Kopecký Vyloučení: 6:6 Kulich OT - Fůzik - OT Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 650 Zásahy brankářů: 30:26
HC Chotěboř: Pešek (Kulich) – Lacina – Klofáč, Suchý – Kříž, Mendl – Ludvík Jakub, Kopecký – Musílek, Mašek – Vlček – Ludvík Jaroslav, Dvořák – Svoboda – Eis, Vantuch – Hospodka Jan – Činčila, Březina – Hospodka Jakub

Chyběli : Novák – Jaroš, Kraučuk, Pecen

HC Kohouti Česká Třebová: Vlk (Nimmerrichter) – Pažourek, velinský, Jemelka, Žouželka, Hrubý, Holík, Pražák – Vaňo, Fůzik, Plášek, Veverka, Šejba, Hemský, Pirkl, Křečan, Král, Korhoň, Filip

Vstup do v pořadí čtvrtého utkání se vydařil lépe Kohoutům, kteří se dostali ihned po 8 vteřinách do šance, ve 2 min. znovu Korhoň, ve 4 min. nastřelil Jemelka břevno. V 5 min. to zkoušel domácí Jan Hospodka, po minutě i Dvořák, následně z rychlého protiútoku spálil šanci Plášek. V 8 min. zakončoval Činčila. V 10 min. byl vyloučen Vantuch, ale domácí oslabení přečkali. Hosté byli kombinačně lepší a po zásluze se dočkali branky v 19 min., kdy si zkušeně na hokejce podržel puk Plášek a poslal hosty do vedení.

Ve 22 min. se dostal do šance Dvořák, vyrovnání se domácí dočkali po chvilce, když se prosadil Svoboda. Ve 25 min. měl opět příležitost velice dobře hrající a bojovný Plášek. Při vyloučení Filipa to zkoušel střelou od modré Lacina a to bylo vše. Ve 25 min. netrefil zcela odkrytou branku Filip. Následně byl vyloučen Fůzik, ale po chvilce šel za katr domácí Suchý. Ve 30 min. zazvonila po střele Dvořáka konstrukce branky. Přišlo vyloučení Šejby, domácího Svobody a hostujícího Holíka. V čase 32:08 stadion zabouřil, když ujel Dvořák a střelou pod břevno nedal Vlkovi šanci. V závěru třetiny byl přísně vyloučen Mendl a hosté rozpoutali před Peškem kolotoč a Plášek bude zřejmě dlouho vidět, co dokázal zahodit. Tato třetina přinesla o poznání rychlejší a bojovnější hokej, diváci se rozhodně nenudili.

Poslední třetina přinesla drama se vším všudy. Domácí bojovali jak o život. Hosté vyrovnali stav v čase 53:07 a místy zle domácím zatápěli. Když byl v 54 min. vyloučený Suchý, stáli při domácích všichni svatí. Hráči však nesmírným nasazením a obětavostí chtěli zápas rozhodnout v normální hrací době, ten se však dostal do prodloužení, ve kterém hosté nedokázali 2x využít stoprocentní šance.

Nájezdy a nervy většiny přítomných k prasknutí. Za domácí nedali Jan Hospodka, Eis, Dvořák a Suchý, na straně Kohoutů Filip, Korhoň, Holík a Hemský.

V páté sérii překonal Vlka domácí kapitán Vlček a když zkušeného Pláška vychytal Pešek, začalo se mohutně slavit.

Chotěboř je v semifinále KLM Pardubického kraje.

Mnozí nám nedávali ve čtvrtfinále předem absolutně žádné šance a čekali, že Česká Třebová bude po třech zápasech v semifinále, naši hráči jim však proti těžkému soupeři dokázali, že se mohou poměřit s každým a když se k tomu přidá srdíčko, nese to ovoce.

Tohoto vítězství nad velice silným a sebevědomým celkem, které je plné výborných hokejistů, kteří mají odehráno nespočet těžkých zápasů, má obrovskou cenu.

Díky všem hráčům a Vám divákům, kteří jste nás přišli podpořit a byli u toho.

V semifinále bude naším soupeřem mužstvo z Moravské Třebové.