23.2.14 | M. Třebová - Chotěboř | 1:2sn

Nemožné se stalo skutečností,Chotěboř je ve finále!

23.02.2014, Redakce Chotěboř
Přečteno: 2783x

Ve finále krajské ligy Pardubického kraje se utkají týmy,které svojí polohou přísluší kraji Vysočina.Derby,jak se patří Světlá n.S.-Chotěboř.

Cesta do finále byla více než trnitá.V pátém semifinále Chotěboř musela dokázat to,co se jí ve dvou předešlých duelech na půdě Moravské Třebové vůbec nepodařilo.Trpělivost hráčů však přinesla kýžené ovoce.Utkání bylo od začátku z obou stran opatrné a zjevně nikdo nechtěl udělat chybu,která by vedla k obdržení gólu.První vyrobili ve středním pásmu domácí,když obránce snažící se v kleče chytit nahozený puk mu propadl mezi nohama a za bukem číhající Pokorný se chopil příležitosti a v čase 13:19 nádhernou beckhendovou kličkou nedal domácímu gólmanovi šanci 0:1.Z několika akcí,kdy domácí sevřeli soupeře v pásmu vytěžili dvě nastřelené tyčky.Při hostujícím gólmanovi stáli všichni svatí a hosté měli štěstí.Svou skvělou formu nadále předváděl v bráně hostů Pešek a zvláště ve druhé části,kdy domácí ve snaze vyrovnat měli několik náznaků šancí,ale nevyužili je.Hosté hráli trpělivě,dobře bránili a čekali na příležitost.Tu měli ke konci třetiny,kdy dostal do jízdy přihrávku Dvořák,ale bohužel nezakončil,tak jak by si přál.Do posledního dějství vstupovali týmy za stavu 0:1 a na hokejky domácích se pomalu,ale jistě vkrádala nervozita.Bohužel i hosté také vyrobili chybu a špatně pokryli hráče v obraném pásmu a ve 48.min. bylo srovnáno.Od té chvíle se hrál parádní hokej s šancemi na obou stranách,ale až do šedesáté minuty kralovali na ledě gólmani.V pětiminutovém prodloužení rozhodnutí nepřišlo a tak následovali nájezdy.Za hosty byli určeni Pokorný,Eis a Dvořák.Prvně jmenovaný neprostřelil gólmana mezi betony,Eis svou forhendovou kličku dopravil pouze na beton Vydržela a až Dvořák si položil gólmana a z levé strany zavěsil puk do sítě.Hostující Pešek zneškodnil všechny tři pokusy domácích a tak Dvořákův gól znamenal postup do finále.Hráči Chotěboře opět ukázali naplno svou bojovnost,vysoké nasazení a obětavost při bránění a po zásluze vybojovali pro chotěbořské fanoušky finále.Ti přijeli do Moravské Třebové v hojném počtu a svůj tým výborně podpořili.

5.SF, neděle 23.2.2014, 17:00
M. Třebová - Chotěboř 1:2sn (1:0, 0:0, 0:1)
M. Třebová: Vydržel – Kutmon, Kovařík, Rajnoha, Doseděl, Arnošt, Štefan – Faltus, Koláček, Řehulka – Stráněl, Rak, Berčák – Kryl, Kučera, Zeman – Tregler
Chotěboř: Pešek – Ludvík J., Fibikar, Krejčí, Vácha, Turek, Kadlec, Hospodka, Kubát, Eis, Hajšman, Pokorný, Činčila, Novotný, Dvořák, Žemlička, Ludvík T.