26.02.2015, Redakce Chotěboř
Přečteno: 2106x

V 1. semifinálovém utkání zajížděla Chotěboř do Moravské Třebové.

Převzato z webu HC Slovan Moravská Třebová

Máme za sebou první semifinálové utkání, a přestože v zápase padlo čtrnáct branek moc hokejové krásy nenabídlo, zvláště třetí třetina přinesla spoustu sporných situací a na ledě za rozhodnutého stavu plály zbytečné emoce. Třetí naše utkání o pohár Vladimíra Martince přinesl další čtyřgólový příspěvek, tentokrát se čtyřmi přesnými zásahy prezentoval Tomáš Faltus.

Úvod zápasu přinesl naši kombinační hru v útočné třetině hostí, při které jsme nedokázali vystřelit na branku a šance Chotěboře, která pálila na naši branku pokaždé, kdy se dostala do útočného pásma. První naše střela po čtyřech minutách hry z hole Nováka odstartovala naše střelecké snažení, které jsme po dalších dvou minutách hry přetavili ve vedoucí branku. Přihrávka Ivo Kučery našla na kruzích volného Tomáše Faltuse, jenž prudkou střelou z první překonal Peška v brance hostí. O minutu později mohl srovnat Mašek, jeho dva pokusy zneškodnil Kyša. Na druhé straně se o zvýšení našeho vedení snažilo několik třebovských hráčů, ale jak střely, tečované střely tak i dorážky skončili na Peškovi. Polovina třetiny a Kyša zneškodnil nájezd Kraučuka. Stejně úspěšný byl náš gólman o pár vteřin později po střele z vrcholu kruhů od stejného hráče. Navýšit vedení se nám podařilo po setrvalém tlaku ve třinácté minutě. Střelu Luboše Rosendorfa vyrazil gólman před sebe, kde stál na brankovišti připravený Martin Aulehla jenž objel gólmana a poslal puk za bezmocného Peška. Hned po rozehrání hosté faulovali a náš tým si zahrál první přesilovou hru v tomto zápase. Při ní jsme si vytvořili čtyři dobré příležitosti ke skórování, ale prosadit jsme se dokázali až jednu vteřinu po jejím skončení. Martin Aulehla předvedl přihrávku, co měla oči, když našel najíždějícího Tomáše Faltuse, který zakončoval do odkryté branky. Ještě jednou putovali v první třetině hosté na trestnou lavici a tentokrát se při naší přesilovce zrodili branky dvě. Tu první docílil hostující Kraučuk, který v nájezdu dva na jednoho prostřelil našeho gólmana a o druhou branku v této početní výhodě se postaral Martin Řehulka, jenž zvedl puk pod víko a gólman se po jeho střele natahoval marně. To bylo z první třetiny vše a ta tak skončila naším vedením 4:1.

Druhou část jsme načali šancí Muselíka, Roman při svém pokusu trefil tyč hostující branky. Prosadili jsme se o dvě minuty později a to při přesilové hře. Při ní jsme se v podstatě dvě minuty trápili, aby nakonec přišlo gólové zakončení jednu vteřinu před vypršením trestu hostujícího hráče. To se z ničeho nic ocitl v dobré pozici Tomáš Faltus, který střelou k bližší tyči prostřelil Peška a završil tak hattrick. Další branku mohl přidat Maška, ale z těžkého úhlu nedokázal najít skulinu v gólmanově postoji. Tato šance byla na dlouhou dobu jediná a oba týmy kupily spoustu nepřesností, které je okrádaly o zakončení. Změna přišla ve třicáté třetí minutě, kdy náš hráč putoval na trestnou. První minutu jsme soupeře k ničemu nepustili, pak měl gól na své holi Petržílek jehož vychytal Kyša když se dokázal rychle přemístit a střelu směřující do prázdné branky zastavit. O pár vteřin později náš faul a šli jsme do tří. V tomto oslabení jsme měli šanci na vstřelení branky, kdy se do nájezdu dostal Řehulka. S ním se však dokázal vrátit jeden obránce hostí a Martin musel pálit dřív než by chtěl. Na druhé straně dvě střely hostí zneškodnil Kyša. V plném počtu pokračovala hra plná nepřesností a to až do konce druhé části kdy se nám podařilo přidat další branku. Stalo se při nájezdu dva na jednoho. Při něm směřoval Tomáš Faltus přihrávku na najíždějícího Igora Čikla. Tato přihrávka trefila obránce hostí do bruslí a od nich se odrazila zpátky na Tomášovu hůl. Protože Pešek se přesouval za přihrávkou, nestihl už na zakončení Tomáše zareagovat a mi přidali šestou branku v utkání. Z toho už čtvrtou úspěšného střelce této branky. Po druhé třetině tak svítil na tabuli stav 6:1 a zdálo se, že utkání už se jen v poklidu dohraje.

Třetí třetina však přinesla nejvíc branek a s konečným skóre výrazně zamíchala. Hned v úvodu se trefil Hospodka, jehož střelu sice náš gólman dokázal ztlumit, ale puk dokázal odskákat do branky. Na inkasovanou branku jsme dokázali odpovědět o minutu později. Rychlá a přesná kombinace Maška, Novák, Maška a Michal zakončoval do odkryté branky. Uplynuli další dvě minuty hry a hosté se radovali z další vstřelené branky. Tentokrát se prosadil se svou střelou od modré Fibikar. Uplynula minuta a půl a už to bylo „jen“ o tři branky, když se podruhé v utkání prosadil Hospodka. Po této obdržené brance došlo v našem týmu ke střídání gólmanů a do branky se postavil Petr Heinisch. Zároveň se střídáním gólmanů si trenér vzal oddechový čas a týmu to pomohlo. Dokázali jsme se zkoncentrovat a zatlačit soupeře před jeho branku. Z tlaku jsme vytěžili faul a z přesilovky po pár vteřinách branku, která nás uklidnila. Jejím autorem byl Ivo Kučera, který vstřelenou branku odnesl tvrdým dohráním v přerušené hře od hostujícího hráče. Místo z radosti ze vstřelené branky tak měl Ivo problém dostat se na střídačku. Sotva se rozehrálo, opět jsme hráli přesilovku. Čtvrt minuty hry a počet hráčů na ledě se srovnal. Více prostoru na ledě nevyužil ani jeden tým k nějaké pořádné akci a stav se měnil, až při našem dalším oslabení kdy naše podcenění vyhozeného puku hostí přineslo zakončení do prázdné branky z hole Mullera. Závěr utkání byl hodně nervózní a zápas jsme dohrávali při přesilovce čtyři na tři. Tuto početní výhodu se nám podařilo využít osm vteřin před koncem zápasu když se prudkou střelou prosadil Martin Kvapil.

Sestava HC Slovan Moravská Třebová: Kyša od 46. min Heinisch – Kršňák, Kutmon, Kvapil, Vondra, Rosendorf – Muselík, Čikl, Řehulka – Faltus, Kučera, Aulehla – Prokop, Maška, Novák

Sestava HC Chotěboř: Pešek – Ludvík, Adamec, Muller, Novotný, Coufal, Kraučuk, Hospodka, Mašek, Petržílek, Hajšman, Fibikar, Veselý, Vácha, Marek, Heřmanský, Krejčí

Konečný stav: 9 : 5 (4:1, 2:0, 3:4)

Branky: 7. Faltus (Kučera), 13. Aulehla (Rosendorf, Faltus), 15. Faltus (Aulehla, Vondra), 19. Řehulka (Čikl), 24. Faltus (Aulehla,Kučera), 40. Faltus (Kutmon), 43. Maška (Novák), 48. Kučera (Kvapil), 60. Kvapil (Faltus) – 18. Kraučuk, 42. Hospodka (Mašek), 44. Fibikar (Kraučuk), 46. Hospodka (Kraučuk), 55. Muller (Coufal, Adamec)