16.10.19 | Chotěboř - M. Třebová | 4:7

Finále si zahraje Moravská Třebová

06.03.2020, Redakce Chotěboř

SF5, čtvrtek 5.3.2020, 19:00
M. Třebová - Chotěboř 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 2:35 Augustin (Čikl, Pavlovský), 35:36 Čikl (Augustin, Pavlovský), 47:16 Marek, 50:47 Kudrna (Augustin, Pavlovský), 51:44 Marek Řehulka) - 11:41 Eis (Jaroslav Ludvík), 21:04 Dvořák (Svoboda, Eis), 26:08 Dvořák Rozhodčí: Rulíček, Čížek – Jan Kopecký, Pavel Kopecký Vyloučení: 12:14 Pavlovský OT – Vantuch 5+OK Využití: 2:2 V oslabení: 0:0 Diváci: 740 Zásahy brankářů: 29:20
M. Třebová: Turek (Kašpar) – Hradil, Kudrna, Janků, Muselík, Rajnoha, Hučík – Langr, Řehulka, Čikl, Faltus, Augustin, Kobza, Cach, Marek, Pavlovský, Faltus
Chotěboř: Pešek (Novák) – Kříž – Ludvík Jakub, Lacina – Ludvík Jaroslav, Suchý – Mendl, Musílek – Jaroš, Vantuch – Hospodka Jan – Činčila, Mašek – Vlček – Kraučuk, Dvořák – Svoboda – Eis, Březina – Hospodka Jakub

Chyběli : Kulich – Klofáč, Pecen, Kopecký

Vstup do pátého zápasu se hostům nepovedl, uběhlo 9 vteřin a Jakub Ludvík fauloval vysokou holí Augustina, jelikož se objevila krev, dostal trest na 4 min. Hosté se bránili a Dvořák se dostal k puku, uháněl sám na Turka, ale nedal. Moravská se přece jenom v přesilové hře prosadila, když to byl právě Augustin co rozjásal místní diváky. Ve 4 min. byl vyloučen Kobza a Dvořák a po něm i Lacina zakončovali, ale Turek své spoluhráče podržel. V 7 min. Dvořák nastřelil tyčku Turkovi branky. Minutu po něm Jan Hospodka mohl sám zakončovat, ale hledal spoluhráče. V 10 min. při vyloučení Dvořáka se dostal do úniku obránce Suchý, ale Turek své spoluhráče podržel. Vyrovnání se hosté dočkali ve 12 min. Jaroslav Ludvík od modré vystřelil a Eis puk tečoval. Ve 13 min. byl vyloučen Faltus, hosté sice dobře kombinovali, ale nezakončovali. V 18 min. zahodil velikou šanci Cach. Ve 20 min. byl vyloučen Augustin, hosté si vytvořili tlak, ale za Turka kotouč dostat nedokázali.

Druhou třetinu hosté dohrávali přesilovou hru, roztočili kolotoč před Turkem a po kombinaci Dvořák poslal hosty do vedení. Ve 22 min. šel na trestnou Faltus, Suchý střílel od modré, po něm v šanci Jan Hospodka. Ve 26 min. fauloval Muselík a byl to opět Dvořák, který zvýšil na 1:3. Ve 29 min. pěkně přes beka střílel Marek, co však ve 33 min. nedal Vantuch, na to asi dlouho bude vzpomínat. Ve 34 min. za brankou fauloval Lacina a domácí těsně před jeho návratem na led snížili Čiklem na 2:3. V závěru třetiny byl vyloučen Jaroslav Ludvík a po 30 vteřinách dostal osobní trest Pavlovský. Hokej v této části gradoval a nebyla nouze o pěkné akce z obou stran.

Ve třetí části ve 42 min. Jaroslav Ludvík s Vlčkem na Turka, ale nedali. Ve 43. dobře hrající Řehulka to zkoušel střelou po ledě, ve 45 min. V šanci Kudrna, na druhé straně Mašek. Ve 47 min. Dnes po celý zápas přemotivovaný Kudrna fauloval Lacinu, ale nepískalo se. Vyrovnání zařídil pro domácí ve 48 min. Marek a domácí byli na koni, měli v rychlém sledu 3 šance za sebou. V 50 min. 2 X zakončoval Eis, v 51 min. pěkná střela Augustina. V téže minutě poslal do vedení domácí právě Kudrna, přesně po minutě zvýšil Marek na 5:3 a Moravská byla na koni. Bohužel někteří její hráči se začali věnovat nahánění jednoznačně nejlepšího hráče této série Dvořáka a diváci sprostě urážet Činčilu. V 53 min. byl v šanci Faltus, v 54 min. dva domácí hráči v přečíslení. Potom šel na trestnou Kudrna a po chvíli Lacina. Na začátku 58 min. se předvedl domácí kapitán provokatér Čikl, který fauloval na hlavu Dvořáka a spustila se bitka. Nutno podotknout, že Čikl ještě schválně klekl na hlavu ležícího Dvořáka a rukama ho ještě stačil trefit, ubohost nejvyššího kalibru, kapitán jak má být. Na trestnou putovali na obou stranách dva hráči a všichni na 2+2 min. V této minutě ještě šli vychladnout současně Kudrna s Křížem, chvíli potom dostal Vantuch trest na 5 minut.

Zápas tak došel do samého závěru. Do finále tak ,,postupuje ´´ Moravská, ale kdo celou sérii sledoval, obrázek si na celý její průběh udělal sám.

Naši hráči byli v sérii dle mě lepším mužstvem, leč nebojovali pouze proti soupeři. Před hráči je třeba smeknout.

Veliké poděkování patří všem divákům, kteří nás podporovali.

Čeká nás nyní zápas o 3 místo, kde naším soupeřem bude mužstvo z Chocně.

V neděli 8.3. od 17 hod. přijďte v Chotěboři na poslední zápas této vydařené sezóny.