23.10.19 | Chotěboř - Světlá nad S. | 3:2

Derby ovládla jednoznačně Světlá nad Sázavou

22.01.2020, Redakce Chotěboř

25.kolo, středa 22.1.2020, 18:30
HC Chotěboř - HC SB Světlá nad Sázavou 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 3:32 Ludvík Jaroslav (Kříž) - 23:53 Včela Petr (Kohout, Kratochvíl), 30:52 Kratochvíl, 34:12 Kratochvíl (Včela Petr), 45:06 Piskač (Kohout, Kratochvíl), 57:46 Doležal Jakub (Blažek, Špatenka) Rozhodčí: Veselý, Vepřovský – Kolář, Pošvář Vyloučení: 5:6 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 175 Zásahy brankářů: 32:26
HC Chotěboř: Pešek (Kulich) – Lacina – Klofáč, Suchý – Kříž, Mendl – Ludvík Jakub, Jaroš, Březina – Vlček – Kraučuk, Mašek – Svoboda – Ludvík Jaroslav, Vantuch – Hospodka Jan – Hospodka Jakub, Musílek, Kopecký

Chyběli : Novák – Pecen, Dvořák, Činčila

HC SB Světlá nad Sázavou: Zvolánek (Koubský) – Fibikar, Kořínek, Zvěřina, Adam, Šíma – Blažek, Kohout, Piskač Václav, Špatenka, Doležal Jakub, Kratochvíl, Včela Petr, Kopecký, Dolinský, Kubát, Štros

V pořadí třetí okresní derby začali lépe hosté, kteří se dostali 2x před Peška. Potom se však hra vyrovnala a když ve 4 min. našel přihrávkou přes celé hřiště na modré Jar. Ludvíka, ten jel na branku a ač tísněn, poslal kotouč nad ramenem Zvolánka do rohu branky a bylo veselo – 1:0. Světlá po inkasované brance přidala. V 7 min. byli vzájemně vyloučeni Mašek s Dolinským. V 10 min. měl dobrou příležitost hostující Kratochvíl. O minutu později byl vyloučen Mendl, Světlá před Peškem dobře kombinovala, ale branku hráči dát nedokázali. V 17 min. měli přesilovou hru domácí, když byl vyloučen Kubát, nevymysleli však nic. Ke konci třetiny přebírali iniciativu hosté. Zvolánek zasahoval v této části 9x, Pešek 11x.

Druhou třetinu jasně ovládli hosté, kteří mnohem víc bojovali, bruslili a kombinovali, prostě byli lepším mužstvem a nebýt Peška v domácí brance, skóre bylo ještě horší. Domácí si vytvořili šance pouze v přesilové kře, když byl vyloučen Šíma, jednou trefil Kříž Zvolánkovu masku a po chvilce zazvonilo břevno. Zvolánek zasahoval 10x, Pešek 14x.

V úvodu třetí části měl možnost snížit Svoboda, po něm Vlček. Branku však vstřelil ve 46 min. hostující Piskač. Domácí se marně snažili, hostů byl všude plný led. V 58 min. pečetil vítězství Světlé Jakub Doležal. Zvolánek zasahoval 7x, Pešek také 7x.

Výhra hostů je dnes zcela zasloužená. O konečném nasazení do play off se rozhodne až v posledním kole.

Děkujeme oběma táborům příznivců za povzbuzování po celé utkání.