23.2.17 | Chotěboř - Havl. Brod | 6:5

Chotěboř vstřelila 4 branky, přesto s BK prohrála 2:3

21.11.2016, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 4169x

Chotěboř překvapila BK Havlíčkův Brod již ve druhém střídání a ujala se v 1. minutě vedení 1:0, šťastným střelcem byl Václav Svoboda. Hosté Dominikem Suchým vyrovnali v 8. minutě z přesilové hry. Domácí kontrovali a ve 13. minutě si vzali vedení zpět, zařídil to po samostatné akci Tomáš Eis. Dlouho se pak hrál vyrovnaný hokej, bez vstřelených branek. Až ve 34. minutě se hostům podařilo uzamknout třetí lajnu a po chvíli i vyrovnat na 2:2. O vyrovnání se zasloužil kapitán hostů Martin Hynek. Ve třetí části se podařilo hostům opět využít přesilovku a zvýšit vedení na 2:3. O vedoucí branku hostujícího BK se opět postaral jejich kapitán Martin Hynek. Domácím se podařilo vyrovnat v 54. minutě, kdy vstřelili regulérní branku, bohužel hlavní sudí branku neuznal. V té samé minutě domácí nastřelili tyčku branky hostujícího Jiřího Adama. Závěr utkání byl pak jasně pod taktovkou domácích. Rozhodnout se jim podařilo v 59. minutě, kdy z bezprostřední blízkosti překonali gólmana BK, ale spravedlivý rozhodčí Mgr. Radim Prchal opět branku neuznal. Takže ani trojnásobné překonání v závěru třetí třetiny nepomohlo domácím k zisku potřebných bodů.

15. základní část, neděle 20.11.2016, 17:00
Chotěboř - Havl. Brod 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 1 Svoboda (Dvořák, Eis), 13 Eis

Branky a nahrávky (Havlíčkův Brod): 8 Suchý (Hlídek), 34 Hynek (Pecen), 46 Hynek (Suchý, Cejpek)

Rozhodčí: Mgr. Radim Prchal (Pardubice) – Ondřej Bohuněk (Chrudim), Filip Pecina (Chrudim)

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC Havlíčkův BrodMartin Hynek

Chotěboř: Pešek – Vácha, Kadlec, Veselý, Klofáč, Ludvík, Krejčí – Hospodka, Nermuť, Mašek Petr – Dvořák, Svoboda, Eis – Hajšman, Činčila Šimon, Činčila Benjamin
Havl. Brod: Adam - Pecen, Bušek, Kříž, Bancíř, Mendl, Suchý - Cejpek, Motl, Hlídek, Jelínek, Křížek, Abbrent, Polák, Přibyl, Vala, Hynek

Domácí se na bruslaře vrhli od prvního střídání a hned v tom druhé slavili úspěch. Zařídila jej druhá lajna, kdy Tomáš Eis přihrával na Luboše Dvořáka a ten jej naservíroval před branku Václavu Svobodovi, který vymetl pravé víko branky Jiřího Adama. Bylo z toho vedení 1:0. Hosté však vzápětí zahrozili z protiútoku, kdy se na Matěje Peška řítil Jakub Abbrent, domácí gólman však svým prvním zákrokem s jistotou vše pokryl. Následovala akce třetí lajny, po přihrávce Tomáše Krejčího nebezpečně střílel Benjamin Činčila. V čase 2:45 sehráli domácí první přesilovku, když byl na trestné lavici za podražení hostující Lukáš Křížek. Domácí však na svůj předchozí zápas s Litomyšlí, kdy se jim podařilo čtyřikrát skórovat v početní výhodě, nenavázali. Hostující BK výborně bruslili a nedovolili našim borcům zakončit. V první přesilovce neměl hostující gólman jediný zákrok. V 7. minutě mohli jít hosté po pravé straně do brejku a před naším kapitánem stálo těžké rozhodnutí. Nakonec se rozhodl útočníka atakovat, ale jelikož ten si puk posunul za našeho obránce, hlavní sudí to posoudil jako nedovolený zákrok. Hosté sehráli přesilovku výborně a po minutě ze strany přihrál Ondřej Hlídek na modrou na Dominika Suchého, který přesnou střelou nad ledem k tyči zařídil bruslařům vyrovnání. Následně se hrál oboustranně rychlý hokej bez vážnějších šancí na obou stranách. Při jedné z takových běžných akcí se puk při souboji u mantinelu na útočné modré čáře dostal na střed na volného Tomáše Eise, který se dostal až před branku, kde vymíchal gólmana Jiřího Adama a zasunul do prázdné branky. Bylo z toho vedení 2:1. Vzápětí opět zahrozil Jakub Abbrent, který projel celé hřiště, ale střílel těsně mimo. V následujícím protiútoku byl Davidem Buškem faulován Tomáš Eis a hostující hráč putoval za sekání na trestnou lavici. Sám faulovaný mohl mít vzápětí asistenci, když přihrával před branku na volného Rosťu Klofáče, který střílel pouze do gólmana. Největší šanci měl ale Luboš Dvořák, který ve svém úniku vymíchal oba beky, ale bekhendem to dal pouze do gólmana. Třetina tak skončila vedením domácích 2:1, poměr střel 9 ku 11.

První polovina druhé části byla ze strany domácích o dost pomalejší, než první část. Domácí špatně bruslili, málo napadali, nedařila se kombinace, zakládání útoků, naštěstí ani hosté neměli mnoho šancí. Až se vydal opět na výlet Luboš Dvořák, na kterém opět visel hostující obránce. Náš útočník ale zase vše ustál, sice neskóroval, ale odražený puk opět získal a udržel až k mantinelu. Protihráče stále na sobě, jasné hákování, ale hlavní sudí vylučuje našeho borce za nedovolené bránění. Nevím, ale si to musel splést. Hosté svojí druhou přesilovku nesehráli moc dobře, domácí je k ničemu moc nepustili, navíc jeden z útočníků hostů inkasoval v rohu povedený hit od Tomáše Eise. Ke konci přesilovky hosté špatně střídali, hráli v šesti hráčích a po zásluze byli vyloučeni. Domácí však zkrácenou přesilovku také nevyužili. A přišla 34. minuta, hosté v obranném pásmu uzamkli třetí lajnu a po chvíli obléhání nahrál na modrou Václav Pecen na kapitána BK Martina Hynka, který od modré zařídil bruslařům přesnou střelou vyrovnání na 2:2. Byla to druhá branka od modré čáry. V další následné akci se před naším gólmanem ocitl Lukáš Vala, ale jeho střelu kryl Matěj Pešek. Ve 39. minutě se dostal do protiútoku Šimon Činčila, neproměnil, ale udělal pořádný závar před brankou Jiřího Adama i s menší bitkou, kde se střetl s Martinem Polákem. Ten dostal 2 minuty navíc, tak z toho byla již čtvrtá přesilovka domácích. Domácí si ale opět nevytvořili větší šanci, navíc v poslední minutě šli bruslaři do brejku, kdy Lukáš Vala přihrával před branku a Matěj Pešek musel krýt těžkou střelu. V samotném závěru měli i domácí dvě povedené střely, ale vyrovnaný stav vydržel až do konce druhé části. Poměr střel byl opět vyrovnaný 10 ku 10.

Na začátku třetí části měla opět druhá lajna velkou šanci, Václav Svoboda přihrával na Luboše Dvořáka, který nebezpečně střílel, ale dnes jsme štěstí na holi moc neměli. Ve 45. minutě dobře ubránil Jakub Ludvík soupeři ve skórování, dostal se až za branku k mantinelu, kde byl po nejasném zákroku vyloučen za držení hole. Hostům tentokrát stačilo 6 vteřin na to, aby využili svojí druhou přesilovku a zvýšili stav utkání na 2:3. Šťastným střelcem byl opět kapitán Martin Hynek, nahrával mu Dominik Suchý a Tomáš Cejpek. Domácí zbraně nesložili, nadále bojovali, Luboš Dvořák také nasadil jednomu z křídel bruslařů pěkný bodyček a nechal ho proletět naší arénou. Vzápětí na něj byl další faul, ale hlavní sudí dělal, že nic nevidí. Vzápětí v tlaku bruslaři opět špatně střídali a domácí šli na pátou přesilovku. Odehrálo se pouhých 26 vteřin a náš kapitán zbytečně po hře nedisciplinovaně zbytečně fauloval. Bylo po přesilovce. Ve 49. minutě se do slibného protiútoku pustil Milan Hajšman, který byl těsně před zakončením nedovoleně zastaven pádem pod nohy Martinem Křížem. Byla to poslední přesilovka domácích, ale ani tato se nám nevydařila, ke srovnání nedošlo. A pak už přišel čas pro domácí hráče, resp. pro hlavního sudího Mgr. Radima Prchala. V 54. minutě vypálil dělovku od modré Petr Veselý, puk skončil v brance, ale k naší smůle se odrazil od vnitřní tyčky a vylétl ven. Jasně regulérní branka, kterou viděli snad všichni, jenom ne rozhodčí. Branka byla potvrzená bohužel jen od ledařů, kteří za mantinelem zápas sledovali. Po pár vteřinách se podařilo Václavu Svobodovi, po přihrávce Tomáše Eise, nastřelit tyčku branky hostujícího Jiřího Adama. Domácí byli v tlaku, ale ani tak se nerozpakovali se nechat zbytečně vylučovat. V rohu si na nejvyššího hráče bruslařů Lukáše Křížka zbytečně vyskočil Rosťa Klofáč a putoval na trestnou za napadení. Další zbytečné oslabení jsme přestáli vcelku v pohodě a po srovnání početního stavu si domácí vzali oddechový čas a pustili se do soupeře v šesti, ale bez gólmana. V 59. minutě se jim opět podařilo vstřelit branku, po závaru před hostujícím Jiřím Adamem, ale domácí se dočkali opět dalšího rozpažení. Bohužel další branku, kterou by nám už poctivý Radim Prchal uznal, jsme již nevstřelili. V poslední části jsme bruslaře jasně přestříleli v poměru 16 ku 8.

Co říci závěrem. První část dobrá, druhou jsme nesehráli dobře, ale ve třetí jsme jasně dominovali a soupeře přestříleli. Třikrát jsme překonali gólmana, jednou tyčka a dvakrát nám vítězství vzal hlavní sudí. Je to smutné, když ve vyrovnaném zápase dáte 4 regulérní branky a přesto prohrajete 2:3, ale co naděláte s kvalitou rozhodčích, když vidí jen to, co chtějí. Mimo to nebylo odpískáno několik jasných faulů, na Luboše Dvořáka vysoká hůl, na Benjamina Činčilu krosček zezadu, to jsme mohli jít dokonce do přesilovky 5 na 3. Doufám, že stejně to viděl i delegát utkání Bc. Josef Ježek, a že k tomu zaujme poctivé stanovisko. Ale jestli to dokáže, když je spolu s hlavním z Pardubic a oba čároví jsou z Chrudimi, která také bojuje o šestku, to si netroufnu tvrdit. Každý z diváků si o tom ale může udělat obrázek sám, jestli to, co je napsáno, je pravda či nikoli.

Touto cestou bych vás chtěl všechny pozvat na další domácí mistrovský zápas, který A-mužstvo sehraje v neděli dne 27.11.2016 od 17:00 hodin s týmem HC Hlinsko. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř společnosti WSM a dalších. Přijďte svůj tým podpořit.

Další výsledky 15. kola KLM můžete shlédnout na onlajnech.