15.2.17 | Polička - Chotěboř | 11:4

Chotěboř v Poličce dvakrát vyrovnala, přesto zase o gól prohrála

05.12.2016, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 3913x

Chotěboř nastoupila na ledě posledního týmu tabulky HC Spartak Polička s jasným cílem bodovat. Stejně, jako v domácím zápase, však narazila na houževnatého soupeře a opět prohrála první třetinu. První gól padl ve druhé minutě, o minutu později to bylo, po využití přesilovky, již 2:0. Ve druhé části Chotěboř snížila na 2:1, ale vzápětí soupeř zvýšil své vedení až na 4:1. Po čtvrté brance došlo ke střídání hostujících gólmanů, za Tomáše Hamariče nastoupil Matěj Pešek. Tato změna nastartovala hosty k obratu a do konce druhé části bylo srovnáno. Bohužel po další chybě se domácím podařilo ještě před koncem třetiny opět odskočit o jednu branku. Na začátku třetí části to bylo zase o dvě branky, domácí Polička zvýšila své vedení na 6:4. Chotěboř se zvedla podruhé, kdy nejprve v početní výhodě 5 na 3 snížila a o minutu později v přesilovce 5 na 4 dokonce vyrovnala. Pět minut před koncem si však Polička vzala vedení zpět a stav 7:6 vydržel až do samotného závěru.

19. základní část, neděle 4.12.2016, 17:00
Polička - Chotěboř 7:6 (2:0, 3:4, 2:2)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 23 Svoboda (Dvořák), 28 Dvořák, 29 Činčila Benjamin (Činčila Šimon), 37 Dvořák (Eis), 48 Ludvík Jakub (Činčila Benjamin), 49 Klofáč (Nermuť)

Branky a nahrávky (Polička): 2 Zobač (Krajíček Pazourek), 3 Boháček Libor (Vyskočil, Cik), 25 Krajíček (Šedý), 28 Zobač (Poul), 39 Krajíček (Pazourek, Šedý), 43 Boháček Libor (Šedý, Zobač), 55 Boháček Libor (Dvořák)

Rozhodčí: Aleš Hájek (Skuteč) – Radek Teplý (Skuteč), Michal Havel (Hlinsko)

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:4, 6:4, 6:6, 7:6

Polička: Zelený (41. Vašátko) – Vyskočil, Štěrba, Cik, Máša, Dvořák, Švanda – Švejda, Zobač, Šedý, Lidmila, Poul, Boháček Libor, Pazourek, Krajíček, Boháček Jan, Vápeník
Chotěboř: Hamarič (28. Pešek) – Kopecký, Klofáč, Ludvík Jakub, Musílek, Heřmanský, Krejčí (od 21. minuty) – Hospodka, Mašek Petr, Nermuť– Dvořák, Svoboda, Eis – Činčila Benjamin, Činčila David, Činčila Šimon

Domácí začali aktivně, měli od začátku větší chuť zvítězit. Naopak hosté začali laxně a hned ve druhém střídání propadli v obraně a umožnili soupeři přečíslení 2 na 1, ze kterého nás potrestali. Před našeho gólmana se dostal Michal Zobač a bekhendem do víka nad lapačku zakončil. Byla to druhá střela domácích. Na branku nahrával David Pazourek a Lukáš Krajíček. V dalším střídání se podařilo našemu gólmanovi Tomáši Hamaričovi vyhodit puk až nad plexi a bylo z toho vyloučení za zdržování. Soupeř nás v pásmu sevřel a trvalo mu pouhých 24 vteřin, aby nás vyšachoval a do prázdné zvýšil své vedení na 2:0. Šťastným střelcem Poličky byl Libor Boháček, asistence Martin Vyskočil a Lukáš Cik. Domácím se jistě přehrála situace z domácího zápasu s Poličkou, kdy po první třetině prohrávali 0:3. K větší šanci se dostal až v 6. minutě Tomáš Eis, když zpracoval odražený puk a z prostoru mezi kruhy prověřil gólmana domácích Martina Zeleného. Z následujícího závaru před brankou vyšli hosté pouze s výhodou přesilové hry, když byl faulován Luboš Dvořák obráncem domácích Jakubem Mášou. V přesilovce se hosté neprosadili, nahráli moc dobře, nešla jim rozehrávka, scházela větší bojovnost. V 9. minutě se pustil do útoku Luboš Dvořák, prosmýkl se kolem obránce, vystřelil, ale vzápětí utržil krvavý šrám na pravé tváři od hokejky domácího obránce. Jasný faul a jasné vyloučení 2 + 2 minuty, ale hlavní sudí Aleš Hájek nepískal a ani neměl snahu si něco bližšího zjistit. Když za ním náš kapitán Luboš Dvořák jel a krvavou rukou zadržoval další krvácení z jeho pošramocené tváře, hlavní mu již z dálky arogantně ukazoval, ať jede zpět, že se s ním nehodlá vůbec zabývat. Náš kapitán tedy odjel a nechal se na střídačce ošetřit. Mezitím měl soupeř v rozmezí 11. a 12. minuty dvě velké šance. Nejprve domácí útočník dorážel těsně před naším gólmanem střelu od modré, naštěstí jen těsně vedle tyčky. Následně jistý gól vyrážel Tomáš Hamarič svým pravým betonem. Ve 13. minutě se dostal k tutové šanci David Činčila, kterému nahrával bratr Šimon. Střelu gólman se štěstím vykryl. V 15. minutě šli hosté do druhého oslabení, když v obranném pásmu hákoval Rosťa Klofáč. V oslabení měla naopak Chotěboř dvě šance. Nejprve střílel Václav Svoboda, pro přihrávce Tomáše Eise a po chvíli nepřesně zakončil Luboš Dvořák, též po přihrávce Tomáše Eise. V plném početním stavu se do toho opět opřela 2. lajna hostů, vytvořila si asi největší tlak v první třetině, ale branka z toho nepadla. Těsně před hvizdem měla šanci i naše 1. lajna, kdy Jan Hospodka vybojoval puk za brankou, vyjel zpoza ní a z bezprostřední blízkosti prověřil Martina Zeleného v brance domácích, snížení z toho však nebylo. V průběhu první části došlo, mimo již zmiňovaného krvavého zranění Luboše Dvořáka, i ke zranění pravého stehna Víti Heřmanského, pravého loktu Lukáše Musílka a pravého zápěstí Dominika Kopeckého, který se šel po třetině svléknout, protože mu zranění nedovolovalo ve hře pokračovat. Za něj naskočil Tomáš Krejčí, který doplnil tým Chotěboře od 2. třetiny. Ani jeden z uvedených zákroků nebyl hlavním sudím potrestán, všechny tyto řeznické zákroky domácím prošly bez povšimnutí, byly hlavním sudím arogantně přehlíženy. V první části nás soupeř přestřílel v poměru 10 ku 6.

Do druhé části nastoupili domácí s větší chutí. Hned v prvním střídání si 1. lajna vytvořila velký tlak, ale branku nevstřelila. Ve 23. minutě se Chotěboř poprvé dočkala. Z pěkné akce se prosadil Václav Svoboda, kdy svou střelu bekhendem umístil těsně nad beton Martina Zeleného, přihrával Luboš Dvořák. O další minutu mohl svou tutovkou vyrovnat Benjamin Činčila, bohužel z bezprostřední blízkosti vyprášil jen betony domácího gólmana. Opět platilo nedáš dostaneš. V následujícím protiútoku zajel do třetiny Vladimír Šedý, puk posunul do druhé vlny na Lukáše Krajíčka, který poslal prudkou střelu od břevna do branky a bylo z toho vedení domácích 3:1. Domácí dále tlačili, Tomáš Hamarič musel krýt několik nebezpečných střel, až přišla ve 28. minutě chyba v obraně. Domácí Martin Poul přihrával před branku na úplně nekrytého Michala Zobače, který svojí druhou brankou po zemi překonal hostujícího gólmana a zvýšil vedení již na 4:1. Na tabuli svítil čas 27:07 a Chotěboř v brance vystřídala brankáře. Za Tomáše Hamariče nastoupil do branky Matěj Pešek. Tato změna nastartovala hosty k obratu a po 17 vteřinách se jim podařilo snížit stav na 4:2. Střelcem byl Luboš Dvořák, který se ve třetině domácích proháčkoval až ke střele, kterou umístil do víka nad lapačku domácího gólmana. Druhá lajna nešla střídat a vzápětí domácí zatlačila v jejich třetině a vytvořila pořádný závar před domácí brankou. Branka z toho nepadla, pouze hlavní sudí alibisticky vyloučil na každé straně po dvou hráčích, i když řezaná byla jen Chotěboř. Na straně domácích byl vyloučen za hrubost Vladimír Šedý a Jakub Máša, za hosty Luboš Dvořák a Tomáš Eis. Hrálo se 5 na 5 a do šance se dostala i 3. lajna mladíků. Po střele Šimona Činčily se puk odrazil nahoru, kde se zarazil o nos Benjamina Činčily a dál putoval za záda domácího gólmana. Tento kuriózní gól, kterým hosté snížili na 4:3 se neobešel bez krvavého zranění, které bylo na ledě patrné po celé délce od branky až na střídačku. V dalším střídání měla Chotěboř výhodu přesilové hry, kdy byl za krosček vyloučen Vratislav Vápeník. Přesilovka však trvala jen minutu, za tu dobu se hosté nedostali k žádné vážnější akci. Po minutě přesilovka skončila, na trestnou usedl Petr Mašek za sekání. Ale ani soupeř nevyužil nabízenou šanci. Na ledě se ale zásluhou laxního přístupu hlavního sudího přiostřovalo čím dál více. Sudí to zbytečně pouštěl na obou stranách. Ve 34. minutě mohli domácí zvýšit vedení, ale ztroskotali na Matěji Peškovi, který měl dva těžké zákroky po sobě a udržel pro Chotěboř naději. Ta přišla ve 37. minutě, kdy Luboš Dvořák vybojoval ve středním pásmu puk, vjel do pásma, kde nahrával na Tomáše Eise, který nejprve vystřelil a následně dojel vedle branky odražený puk, který poslal naslepo za sebe přesně na hokejku Luboše Dvořáka, který se nemýlil a vyrovnal tak na 4:4. Při další akci na sebe u modré čáry, u hostující střídačky, narazili Tomáš Krejčí a Jakub Máša. V okamžiku, kdy se oba ocitli na zemi, tak Jakub Máša několikrát kopl ležícího Tomáše Krejčího. Hlavní sudí Aleš Hájek na to koukal a nic, čárový sudí Michal Havel na to koukal, ten od nich byl cca 3 metry a taky nic. Žádné kopnutí nikdo neviděl, hlavní opět alibisticky vylučuje oba, oba za 2 minuty. Proč by si dělal problémy. Naopak problémy si před koncem třetiny udělali hosté, když 3. lajna trestuhodně propadla a umožnila domácím jít opět do vedení. Střelcem byl Lukáš Krajíček, asistovali David Pazourek a Vladimír Šedý. Ke konci třetiny, v čase 39:30, byl vyloučen Tomáš Nermuť za hru vysokou holí a v čase 39:57 vedle usedl opět Jakub Máša za nedovolené bránění, opět byl faulován Luboš Dvořák. Pro něj to byl již čtvrtý trest a moc nechybělo a měl na krku disciplinárku za to úmyslné kopnutí protihráče. Vyloučení domácích se nelíbilo Vratislavu Vápeníkovi a za protesty byl vyloučen na 10 minut za nesportovní chování. Ale ani v této části jsme soupeře nepřestříleli, poměr střel byl 15 ku 11.

Do třetí vlétli domácí aktivněji a hned v 1. střídání prověřili Matěje Peška v brance hostů těžkou střelou. Ze třetí třetiny byly odehrány 2 minuty, hostující 3. lajna zazmatkovala ve středním pásmu, ztratila puk a soupeř trestal střelou mezi betonem a lapačkou. Rázem z toho bylo vedení domácích 6:4. Pak se do útoku pustila i naše 1. lajna, měla několik povedených střel na branku Davida Vašátka, který do třetí třetiny vystřídal Martina Zeleného. A přišla rozhodující 45. minuta utkání, u branky domácích byl tvrdě atakován opět Luboš Dvořák, kterému soupeř zanechal na tváři další krvavé zranění, asi 3 cm od toho předchozího z první třetiny. Podotýkám, že tento faul byl úmyslný, hokejkou a bylo štěstí, že byl přes silnou náplast, kterou tam měl náš borec z první třetiny. Největší borec utkání, hlavní sudí Aleš Hájek, který na to koukal z pár metrů, opět nevylučoval. Jak jednoduché a efektivní je otrávit lední hokej nejen tomuto mladému talentovanému hráči, ale i všem ostatním činovníkům. Náš kapitán totiž musel na ošetření a po sejmutí náplasti, té z první třetiny, bylo zřejmé, že dnešní zápas pro něj skončil. Musel odjet do nemocnice, kde mu obě tržné rány sešily, první zachránil 1 steh a ta druhá byla na 3 stehy a nebýt tam té náplasti, tak ho šili ještě dnes. Bravo pane Hájek, docílil jste toho, že vaší liknavostí a možná i neschopností dohrál nejlepší střelec krajské ligy mužů Pardubického kraje. Je vcelku logické, že na něj je nejvíce faulů, bohužel, když se nechce, je to horší, než když se nemůže. Zranění se v hokeji samozřejmě stávají, proti tomu není nikdo imunní, ale když se netrestají, je to frustrující. Trenéři tak museli přeskupit útočné řady a šlo se do boje, protože tak to místy vypadalo. Ve 46. minutě šel sám na branku Jan Hospodka, zezadu byl jasně zahákován, nezakončil, přesto to nebyl nájezd. Tady už to bylo dost okaté, tak to hlavní vyřešil alespoň dvojkou pro Štěpána Švandu. Pro chotěbořské to ale taková švanda nebyla, ti prohrávali o 2 branky a museli s tím něco udělat. Po minutě marného dobývání domácí branky byl vyloučen za krosček Martin Vyskočil, když fauloval Jakuba Ludvíka. Toto přísné kompenzování hlavního však přineslo hostujícím úspěch. Po půl minutě právě faulovaný Jakub Ludvík dostal na modrou čáru nabito od Benjamina Činčily, vystřelil svou pověstnou dělovkou do víka a snížil na 6:5. Dohrávala se však ještě přesilovka 5 na 4 a v té se Chotěboř opět trefila. Konkrétně Rosťa Klofáč, po nahrávce Tomáše Nermutě, prostřelil vše, co mu stálo v cestě a vyrovnal na 6:6. Hostující Chotěboř se dál tlačila do útoku, chtěla si odvést potřebné 3 body. V polovině třetiny měl velkou šanci Tomáš Eis, jeho prudkou střelu se štěstím těsně vyrazil lapačkou domácí gólman. Pak šel do přečíslení Tomáš Eis, Rosťa Klofáč a Benjamin Činčila, neproměnili, kotouč však znovu vybojovali, opět střela, ale štěstí bylo na straně Poličky. V 54. minutě se ozvali i domácí a od jasné branky nás zachránil Matěj Pešek, když betonem dorážku vyrazil na poslední chvíli do rohu hřiště. V další minutě se domácí v našem pásmu dostali ke střele, kdy od modré čáry střílel Jonáš Dvořák a nepokrytý Jakub Máša dorážel za záda Matěje Peška. Je to ten Jakub Máša, který měl být od 37. minuty ve sprchách za kopnutí Tomáše Krejčího. Hosté se ještě ke konci snažili s výsledkem něco udělat. V 56. minutě byl v úniku Václav Svoboda, který domácího gólmana sice překonal, ale puk skrz betony propasíroval pouze těsně vedle tyčky. Ke konci ještě hráli hosté více jak minutu bez brankáře, ale nebylo již sil výsledek vyrovnat. Posledních 15 minut bez našeho kapitána bylo znát. V poslední části jsme domácí přestříleli v poměru 15 ku 18.

Co říci závěrem. První třetinu jsme, stejně jako doma, sehráli tragicky, chybělo tomu nasazení, přesnost v přihrávkách, bojovnost. Ve druhé třetině jsme se zvedli, smázli jsme tříbrankové vedení, dokázali jsme vyrovnat, ale vlastní chyby nás trochu srážely zpět, zejména ten poslední gól ve druhé třetině. Ve třetí části jsme dokázali opět smáznout vedení domácích, tentokrát dvoubrankové manko. Ale v závěru již nebylo sil to udržet. Oba gólmani měli spoustu vychytaných tutovek, na výhru to však nestačilo. Z naší strany to nebyl úplně nejlepší výkon, ale to, co předvedl Aleš Hájek, to by nestačilo ani na odborářskou ligu. Ale zasloužená odměna 1.100,-- Kč za odpískaný zápas ho neminula. Proč by si lámal hlavu s tím, jestli někomu pokazí sezónu či nikoli, on se nikomu zpovídat nemusí, jemu na peníze nikdo nikdy nesáhne. Je třeba, aby se skutečně zavedly kamery na zimní stadiony a takové výkony se pouštěly jako odstrašující případy nově začínajícím rozhodčím. Je to hanba, že se něco tak amatérského může dít i v hokeji na krajské úrovni. Sami rozhodčí si můžou stěžovat na co chtějí, ale z druhé strany to bohužel nefunguje. Samozřejmě, že když nedáte branku, tak nevyhrajete. Ale když rozhodčí nevyloučí dva jasné fauly hokejkou, po kterých zůstanou dva krvavé šrámy na šití, když rozhodčí nenařídí nájezd tam, kde by měl být, když rozhodčí nevyloučí do konce utkání za kopnutí protihráče, atd. atd., tak kde se má člověk dovolat spravedlnosti a případně tu potřebnou branku vstřelit. Mít tak elektronickou tužku, to by se na hlavním sudí Martin Hosták vyřádil.

Touto cestou bych vás chtěl všechny pozvat na další domácí mistrovský zápas, který A-mužstvo sehraje tuto středu 7.12.2016 od 18:30 hodin s týmem HC Ledeč nad Sázavou. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř společnosti WSM. Opět se bude soutěžit o 3 reprezentační dresy. Přijďte svůj tým podpořit.

Další výsledky 19. kola KLM můžete shlédnout na onlajnech.