12.01.2016, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 2314x

8. sudá-lichá, středa 13.1.2016, 19:00
M. Třebová - Chotěboř 9:3 (4:0, 2:3, 3:0)

Branky a přihrávky: 25 Hospodka (Hajšman, Činčila Benjamin), 30 Kašpar (Dvořák, Müller) 32 Činčila Benjamin (Adamec, Hospodka)

Rozhodčí: Petr Rulíček (Chrudim)– Peter Holeček (Pardubice), Ondřej Škorpil (Choceň)

zásahy Rejla - 5, obdržené góly – 1, úspěšnost 83,33 %, odchytal 8 minut

Nejlepší hráč domácího mužstva HC Slovan Moravská Třebová – hráč č. 10 Tomáš Faltus

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC Chotěboř– hráč č. 45 Michal Kašpar

Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 4:1, 4:2, 4:3, 5:3, 6:3, 7:3, 8:3, 9:3

M. Třebová: Gottwald - Pokorný, Rajnoha, Kobza, Kutmon, Faltus, Řehulka, Kuncek, Kvapil, Rosendorf, Schneider, Muselík, Čikl, Aulehla, Prokop, Kučera
Chotěboř: Coufal (52. Rejl) – Hajšman, Krejčí, Ludvík, Müller, Musílek - Adamec, Hospodka, Činčila Benjamin - Dvořák , Kašpar, Coufal - Činčila Šimon, Petržílek, Činčila David

Chotěboř dnes večer nastoupila v Moravské Třebové na ledě lídra tabulky Krajské ligy mužů Pardubického kraje. V letošní sezóně to byl již jejich čtvrtý vzájemný duel, kdy Chotěboř v prvním duelu prohrála doma 4:6, venku prohrála 4:3 v prodloužení a doma pak zvítězila 4:2. Dnešní venkovní zápas byl však pouhým pokusem o přežití. Chotěboř se představila na ledě místního Slovanu v nejslabší sestavě sezóny. Opět se omluvila spousta chotěbořských opor a to jak z důvodu zranění (Tomáš Eis, Michal Kraučuk, Petr Mašek, Václav Svoboda, Lukáš Žemlička, dlouhodobě zraněn Martin Vlček, Ondřej Bělohlávek),pracovního zaneprázdnění (Josef Vácha, Petr Veselý, Vít Heřmanský, Tomáš Hamarič), rodinných důvodů (Matěj Pešek), školních povinností (Jiří Novotný), u Václava Kadlece je důvodem absence uložení druhého trestu do konce utkání, tím měl automatickou stopku na dnešní utkání, podobné je to u Jana Fibikara s tím rozdílem, že on na svůj trest ještě čeká z důvodu odebrané registračky v minulém zápase se Světlou n/S. Jistě si každý spočítá, že těch 16 statečných, kteří zápas museli odehrát, by spíše zasloužili poklonu, než slova kritiky. Doufám, že to vy, fanoušci, budete i takto brát. Doufejme, že na další utkání a zejména na play off, bude náš tým v plné zbroji a že se z těch 15 omluvených hráčů většina vrátí do sestavy.

Od prvních minut bylo patrné, že se hra bude odvíjet od toho, jak se bude dařit čtyřem mladým obráncům a zejména Davidu Coufalovi v brance. Je to gólman chotěbořské juniorky a byla to pro něj premiéra na postu jedničky v A-týmu. A tak, jak bylo shora řečeno, se i stalo. První střela na branku Chotěboře ve 13. vteřině, stav 1:0, branku vstřelil po samostatné akci Luboš Rosendorf. Další střelu hostující gólman David Coufal úspěšně kryl. Třetí střela na branku ve 42. vteřině, tentokrát od modré čáry, stav 2:0, skóroval David Prokop, po přihrávce Tomáše Faltuse a Martina Aulehly. Vzápětí čtvrtá střela na branku, stav 3:0, tentokrát se trefil Luděk Kuncek po přihrávce Jana Kobzy. V tu dobu bylo odehráno pouhých 69 vteřin. To byl úvod utkání, který by nečekal snad ani ten největší pesimista. Bohužel to byla realita a hostující Chotěboř si s tím musela nějak poradit. Opadla z ní počáteční nervozita a začala trochu lépe bruslit a méně chybovat. Přesto to na lídra tabulky nestačilo. Ono ani není divu, když z 16 hráčů měli trenéři k dispozici 10 juniorů. Ne jednou se stávalo, že měli hostující, mimo juniorského gólmana, na ledě dalších 5 juniorů. No prostě to pro „mladé pušky“ byla škola. Bohužel v čase 08:56 to bylo již 4:0, tentokrát skóroval Tomáš Faltus za přispění Davida Prokopa. Za další půl minutu hráli hosté z Chotěboře přesilovou hru, ale mnoho šancí si nevytvořili. Naopak ve 12. minutě museli čelit dvojnásobnému oslabení, kdy museli odolávat 84 vteřin 5 na 3. Toto oslabení bylo zpestřeno pouze samostatným únikem Luboše Dvořáka, který byl zezadu ukázkově zatažen Martinem Aulehlou a hlavnímu rozhodčímu nezbývalo než nařídit trestné střílení. Luboš Dvořák však své výhody nevyužil. Je třeba říci, že i přes tento hendikep se hosté snažili, měli pár nebezpečných akcí, resp. střel. Minutu před koncem si hosté ještě zahráli přesilovku, ale opět bez využití. Poměr střel byl v první části 17 ku 11, ale bohužel bez využití.

Do druhé části domácí nastoupili s pocitem, že je nemůže nic ohrozit a hostující toho poměrně rychle využili. V další přesilové hře skóroval Jan Hospodka, po přihrávkách Milana Hajšmana a Benjamina Činčily. Nebylo však odehráno ani 5 minut, hosté hráli další přesilovku a vteřinu před návratem vyloučeného Iva Kučery hosté „zahrozili“ podruhé. Tentokrát přesilovku využil Michal Kašpar, po přihrávce Luboše Dvořáka a Marka Müllera. Neuběhly však ani dvě minuty a Chotěboř snížila na 4:3, kdy se po pěkné akci trefil Benjamin Činčila, nahrával Jaroslav Adamec a Jan Hospodka. Najednou byli domácí bezradní, nemohli se dostat do hry, byli nervózní a dokonce je chotěbořští donutili vzít si time out, což po první odehrané minutě asi nikdo nepředpokládal. Bohužel ke konci třetiny se ukázala mladická nezkušenost. Domácí zlepšili bruslení a hned se to projevilo, kdy ve 37. minutě nejprve nastřelili břevno hostující branky. Následně hosté soupeři umožnili zvýšit stav poté, co se nechali zbytečně vyloučit za útočné fauly, který vůbec nic nevyřešily. Nejprve si šel sednout Benjamin Činčila za napadení. Domácí nás potrestali za 1:20, pátý gól nám vstřelil Martin Aulehla po přihrávce Tomáše Faltuse. Za další půlminutku však fauloval Karel Petržílek, nedovolené bránění, a tentokrát nás domácí potrestali za 21 vteřin, tedy v čase 39:22. To skóroval Martin Řehulka, přihrával Roman Muselík a Igor Čikl. Toto mrzí o to více, že se jednalo o zbytečné fauly, kterých se mohli hosté vyvarovat a jít do kabiny s rozdílem pouze jednoho gólu, bohužel končený stav druhé třetiny byl 6:3. Poměr střel byl 12 ku 16, ve prospěch Chotěboře, využití přesilovek ve druhé části bylo 2:2.

Ve třetí části nebyla odehraná ani minuta a už byl stav 7:3. Hostující ve svém pásmu faulovali, hlavní rozhodčí ponechal výhodu a domácí tak mohli v šesti hráčích sehrát přesilovku, kterou nakonec využili. Signalizovaný trest nebyl uložen. Další oslabení hosté přežili bez úhony, opět se ale jednalo o zbytečný útočný faul. Zbytek třetiny se dohrával již v poklidu, bez zbytečných emocí a vylučování. Další branka padla až v 52. minutě, skóroval domácí Tomáš Faltus, nahrával Igor Čikl. Po této sedmé brance došlo na straně hostů ke střídání gólmanů, za Davida Coufala, který v zápase kryl 29 střel a svým dobrým výkonem zabránil ještě většímu přídělu, nastoupil druhý junior Daniel Rejl. I pro něj to byla premiéra v A-týmu. Ten však měl podstatně méně práce, kryl 5 střel a jednou inkasoval, to bylo v 54. minutě, kdy se trefil Jan Kobza, po přihrávkách Ivo Kučery a Luďka Kunceka. Ke konci ještě hráli hosté přesilovou hru, bez využití. Poměr střel byl v této části 14 ku 6. Na závěr je třeba říci, že z 16 nastoupivších hráčů bylo 10 juniorů, průměrný věk „A-týmu“ v tomto zápase byl 20 let. Touto cestou bych chtěl všechny hráče pochválit za předvedený výkon a poděkovat jim za to, že se na zápas dostavili a pomohli ubojovat snesitelný výsledek. U některých i za cenu nedoléčených drobnějších zranění.

Nejlepším hráčem týmu HC Chotěboř byl vyhlášen hráč č. 45 - Michal Kašpar, za HC Slovan Moravská Třebová byl vyhlášen hráč č. 10 - Tomáš Faltus.

Touto cestou bych chtěl pozvat všechny fanoušky a také sponzory na další domácí utkání, které se odehraje v neděli dne 17. 1. 2016 od 17:00 hodin na ZS v Chotěboři. Soupeřem domácího mužstva bude tým HC Spartak Polička. Jedná se o poslední domácí zápas před nadcházejícím playoff. Přijďte se pobavit a podpořit domácí tým, doufejme, že již v silnější sestavě.

Další výsledky můžete shlédnout na onlajnech.