16.10.16 | Chotěboř - Světlá nad S. | 1:2
23.11.16 | Světlá nad S. - Chotěboř | 1:2sn

Chotěboř prohrála 2:1 se Světlou až v samotném závěru

17.10.2016, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř

Chotěboř sehrála doma své první derby, kdy jim byli soupeřem Skláři ze Světlé nad Sázavou. Domácí se ujali v 6. minutě vedení 1:0, ale do konce třetiny soupeř vyrovnal hned ze své první přesilovky. Druhá třetina byla zásluhou domácího gólmana bez branek. Ve třetí třetině domácí mohli v přesilovce 5 na 3 rozhodnout, měli několik slibných šancí, nastřelili břevno, bohužel zápas rozhodli se štěstím hosté těsně před koncem a zvítězili 1:2.

5. základní část, neděle 16.10.2016, 17:00
Chotěboř - Světlá nad S. 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 6 Mašek (Činčila Benjamin)

Branky a nahrávky (Světlá nad Sázavou): 19 Svoboda (Křišťan), 58 Křišťan (Žák)

Rozhodčí: Bc. David Kolář (Litomyšl) – Jaromír Říha (Hlinsko), Mgr. David Urubčík (Hlinsko)

Vyloučení: 7:8

Využití: 0:1

V oslabení: 0:0

Střely na branku soupeře: 22

zásahy Peška-39, obdržené góly – 2, úspěšnost 95,12 %, odchytal 60:00 minut

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2

Nejlepší hráč domácího mužstva HC ChotěbořTomáš Nermuť

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC Světlá nad SázavouMiroslav Kopecký

Chotěboř: Pešek – Vácha, Kopecký, Müller, Klofáč, Krejčí, Piskač, Musílek - Hospodka, Hajšman, Mašek Petr – Dvořák, Svoboda, Eis - Nermuť, Činčila Benjamin, Langhans - Činčila Šimon
Světlá nad S.: Zvolánek - Svoboda, Březka, Venc, Včela O., Šíma, Kořínek, Žák, Křišťan, Dušátko, Včela P., Doležal Jakub, Doležal Jaroslav, Kopecký, Špatenka, Kubát, Blažek

Od prvních minut bylo jasné, že si sebevědomý soupeř bude chtít z Chotěboře odvést 3 body, že domácím nic nedaruje. Scénář prvních minut tomu i odpovídal, domácí gólman Matěj Pešek měl od počátku plné ruce práce. Domácí borci z Chotěboře však prvotní větší nápor přestáli bez úhony a naopak z rychlého protiútoku udeřili. Z obranného pásma vystřelil puk Benjamin Činčila a Petr Mašek jej se štěstím zachytil na obranné modré, našlápl po levé straně, obránce přebruslil a přesnou střelou vymetl pavučinu v pravém víku. Tato branka domácí trochu uklidnila a nakopla do dalšího průběhu zápasu. Hosté měli větší šanci až ve 14. minutě, kdy v závaru před brankou na domácího gólmana 1. lajna soupeře třikrát střílela, ale vše pochytal výborně chytající Matěj Pešek. A lepší to mohlo být pro domácí v 15. minutě, kdy byl za hostující vyloučen nejprve Jakub Doležal za sekání a po 39 vteřinách Jaroslav Doležal za držení, kdy v rohu přidržel našeho kapitána. Domácím se ta naskytla přesilovka 5 na 4 a následně po dobu minuty a 21 vteřin i přesilovka 5 na 3. V tomto zlomovém okamžiku utkání se však domácí tým neprosadil a stav na tabuli se neměnil. Následně byli současně vyloučeni za domácí Tomáš Eis za hrubost a za hosty Jaroslav Žák za vysokou hůl. V čase 18:13 byl za vysokou hůl vyloučen Marek Müller a soupeř hned z této první přesilovky trestal a to za pouhých 23 vteřin. Stav 1:1 již vydržel do konce utkání. Poměr střel byl 12 ku 14.

Druhá třetina byla jasně v režii soupeře, po vyrovnání, z konce první třetiny, se namlsal a myslel si, že domácí jasně přejede. V tom se ale přepočítal, zapomněl na bojovnost domácích borců a zejména na výborně chytajícího Matěje Peška. Za necelou polovinu třetiny vyslal na Matěje Peška 12 střel a to nebylo v této části všechno. Od času 27:32 do 34:46 hráli domácí 3 po sobě jdoucí oslabení. Nejprve byl vyloučen Marek Piskač za napadení, minutu po jeho návratu usedl na trestnou lavici Dominik Kopecký za hákování a 7 vteřin po jeho návratu ho šel na trestnou lavici vystřídat Josef Vácha za nedovolené bránění. Ale domácí se kousli a přestáli toto dlouhé oslabení bez úhony, i když několikrát měli namále, jednou musel dokonce Matěj Pešek vyrážet střelu i svou maskou, aby překonán nebyl. Ke konci třetiny byl v útočném pásmu nešetrně u mantinelu dohrán Ondřej Langhans, za což soupeř vyfasoval pouhý dvouminutový trest. Náš borec však nedohrál. Přesilovku, která se ještě minutu dohrávala ve třetí části, však zase domácí nevyužili. V této části byl poměr střel jasný, 3 ku 18 ve prospěch soupeře.

Ve třetí třetině domácí zvýšili napadání, zlepšili bruslení a vykoledovali si hned na úvod další přesilovku, kdy byl vyloučen Jan Kubát za podražení, bez využití. Další přesilovka domácích byla těsně před půlkou třetiny, vyloučen byl opět Jakub Doležal, tentokrát za nedovolené bránění. Zase nevyužita. V 52. minutě se domácí bránili při vyloučení Marka Müllera pro nedovolené bránění. Ani soupeř se ve své další přesilovce neprosadil. Poslední možnost pro domácí přišla v 55. minutě, kdy opět sehráli další přesilovku 5 na 3. Hostujícího gólmana Jiřího Zvolánka ostřelovali, jednou ho dokonce i překonali, po střele Josefa Váchy, střela se však zastavila o břevno. To byl rozhodující okamžik utkání. Zoufalý soupeř se však přece jen dočkal, kdy se mu podařilo došťourat kotouč za záda, jinak výborně chytajícího Matěje Peška a upravit tak stav na konečných 1:2.

Na závěr je třeba říci, že domácí obrana je zdecimované zraněními, vyfaulováním a pracovním vytížením, proto byl v dnešním zápase její průměr 21 let a i přesto se popasovali s těmi nejlepšími útočníky v KLM se ctí. Opět je třeba říci, že lví podíl na výsledku měl opět výborně chytající gólman Matěj Pešek, který kryl 39 střel, obdržel pouze 2 branky a jeho úspěšnost byla 95,12 %. Naopak naši borci vyslali na branku pouhých 22 střel.

Touto cestou bych vás chtěl všechny pozvat na další domácí mistrovský zápas, který A-mužstvo sehraje v neděli dne 23.10.2016 od 17:00 hodin s týmem HC Kohouti Česká Třebová. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř společnosti WSM. Přijďte svůj tým podpořit.

Další výsledky 5. kola KLM můžete shlédnout na onlajnech.