30.10.13 | Hlinsko - Chotěboř | 4:5
18.12.13 | Chotěboř - Hlinsko | 7:4

Chotěboř přivezla z Hlinska důležité 3 body !

30.10.2013, Redakce Chotěboř

Hlinsko - Chotěboř 4:5. V minulosti v krajské lize Chotěboř z Hlinska moc bodů nevozila,tentokrát domácí neuspěli.

V minulosti v krajské lize Chotěboř z Hlinska moc bodů nevozila,tentokrát domácí neuspěli. Pouze jednou se Hlinsku podařilo strhnout vedení na svou stranu a to za stavu 2:1,ale od té doby už jen dotahovali vedení hostů. V úvodu se soupeři oťukávali jen krátce.V 8.min.se prosadil hostující Dvořák a Chotěboř vedla 1:0.Bohužel zanedlouho odpověděli domácí dvěma rychlými góly v 9.a 10.min. a strhli vedení na svou stranu.Naštěstí se v 15.min.prosadil svým prvním letošním gólem nejstarší hráč Chotěboře Pokorný a srovnal stav utkání.Ještě v poslední minutě otočil vývoj gólem v přesilovce Kubát a vypadalo to na parádní přestřelku. To se potvrdilo hned v úvodu druhé části,kdy ve 23.min.zvyšoval na 4:2,svým druhým gólem Kubát.Poté se ale stav měnil až v 38.min,kdy Havelka dostal pas na modrou a snížil na rozdíl jednoho gólu.Rozhodující pro hosty bylo ubráněné oslabení 3 proti 5. Na konci třetiny tutéž výhodu dostala Chotěboř,ale za 22 sekund branku domácích neohrozila. Ovšem hned v úvodu posledního dějství se v této přesilovce prosadil střelou od modré Heřmanský a vedení bylo dvoubrankové.Od té cvíle měli hráči Chotěboře místy až drtivý tlak v útočném pásmu,bohužel se jim již z mnoha výborných šancí nepodařilo skórovat.Zvláště ze šance Kubáta,který sám před gólmanem přestřelil bránu a Dvořák,kterému se nepodařilo protlačit puk mezi betony domácího gólmana.Hlinečtí pak z nenápadné střely Koželuha v 49.min.snížili a všem fanouškům a hráčům zatrnulo,když byl dvě a půl min.před koncem vyloučen hostující Ludvík Tomáš.Hosté však zvládli oslabení i následnou power play a velkou obětavostí udrželi vedení a zvítězili. Poděkování patří všem hráčům za jejich bojovnost,ale také fanouškům,kteří v Hlinsku vytvořili pro hokejisty Chotěboře doslova domácí prostředí.

Góly a asistence:

domácí: Ptáček(Zadina, Havelka), Kavalír(Šuvara), Havelka(Sobotka), Koželuh(Bláha).

hosté: Dvořák(Pokorný), Pokorný, Kubát(Žemlička), Kubát(Vácha), Heřmanský (Žemlička,Hospodka).

Sestava HC Hlinsko: Černý, Gregor- Kavalír, Zadina, Spal, Šuvara, Bureš, Havelka, Černý, Wasserbauer, Sobotka, Tulis, Šťepánek, Ptáček, Šulc, Koželuh, Bláha.

Sestava HC Chotěboř: Pešek-Ludvík J.,Fibikar, Krejčí, Vácha, Heřmanský, Kadlec, Hospodka, Kubát, Adamec, Dvořák, Pokorný, Hajšman, Každan, Piskač, Žemlička, Ludvík T.,Svoboda.

6.kolo, středa 30.10.2013, 18:30
Hlinsko - Chotěboř 4:5 (2:3, 1:1, 1:1)
Hlinsko: Černý L., Gregor - Kavalír, Štěpánek, Šuvara, Koželuh, Spal, Zadina, Ptáček T., Havelka, Sobotka, Wasserbauer, Šulc, Bureš, Bláha, Tulis, Černý.
Chotěboř: Pešek - Ludvík, Fibikar, Krejčí, Vácha, Heřmanský, Kadlec, Hospodka,Kubát, Adamec, Dvořák, Pokorný, Hajšman, Každan, Piskač, Žemlička, Ludvík T., Svoboda.