6.12.15 | Chotěboř - Ledeč nad S. | 5:4sn
10.2.16 | Ledeč nad S. - Chotěboř | 6:5

Chotěboř podlehla v Ledči v poslední minutě a sezóna pro ně končí

10.02.2016, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 2105x

Hokejisté Chotěboře prohráli na ledě Ledče nad Sázavou trefou v poslední minutě a končí tím jejich učinkování v letošní sezóně Krajské ligy mužů Pardubického kraje.

2. předkolo pohár VM, středa 10.2.2016, 18:30
Ledeč nad S. - Chotěboř 6:5 (3:2, 1:3, 2:0)

Branky a přihrávky: 7 Svoboda (Müller, Eis), 20 Dvořák (Eis), 26 Dvořák (Kadlec), 34 Kraučuk (Hajšman, Fibikar), 35 Hospodka (Krejčí, Hajšman)

Rozhodčí:David Přichystal (Světlá nad Sázavou) - Michal Veverka (Světlá nad Sázavou),Jan Nedvěd (Havlíčkův Brod)

Vyloučení: 5:10 navíc domácí Vladimír Dudák 10 + 10, tedy do konce utkání, domácí Bohumil Svoboda a hostující Jan Fibikar, oba 5 + do konce utkání

Využití: 0:2

V oslabení: 1:0

Diváci: 105

Střely na branku soupeře: 32

zásahy Peška-27, obdržené góly – 6, úspěšnost 81,81 %, odchytal 60 minut

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 3:3, 3:4, 3:5, 4:5, 5:5, 6:5

Ledeč nad S.: Hanák (35. Vaněk) – Zmrhal, Svoboda, Hrabaň, Vala, Beneš, Krajíček, Brýdl, Štěpán, Zadražil, Blažek, Štěrba, Bernard, Havel Marek, Havel Marián, Křesťan, Hlavnička, Dudák
Chotěboř: Pešek – Fibikar, Krejčí, Kadlec, Müller, Ludvík, Novotný – Kraučuk, Hajšman, Hospodka - Eis, Svoboda, Dvořák – Petržílek, Coufal, Adamec

Chotěboř vstoupila do utkání lépe, již v 7. minutě využila první přesilovou hru, kdy na trestné lavici pykal kapitán domácích Vít Křesťan za podražení. Hosté přesilovku využili po 10 vteřinách po pěkné kombinační akci, kdy Tomáš Eis nahrával na modrou, z modré střílel Marek Müller a před brankou Václav Svoboda protečoval puk za záda domácího gólmana Miroslava Hanáka. Hostující Chotěboř si vcelku pohlídala nebezpečné protiútoky, zejména jejich jedovaté střely. Bohužel jen do 13. minuty, kdy byl v útočném pásmu hákován hostující obránce, rozhodčí rozpažil a umožnil domácí dvojici Marián Havel a Vladimír Dudák přečíslení, kdy prvně jmenovaný po přesné přihrávce prostřelil do víka hostujícího Matěje Peška. V následující akci domácí opět faulovali, tentokrát Pavel Beneš - nedovolené bránění. Hosté však tuto výhodu nevyužili. Naopak po 46 vteřinách od návratu vyloučeného hráče domácích zahrozil opět Marián Havel, opět do víka prostřelil hostujícího gólmana, nahrával opět Vladimír Dudák a také Michal Hrabaň. Po dvou minutách domácí opět udeřili, opět špatné vyhození obrany a opět přesně trefené víko, už třetí v této třetině. Úspěšným střelcem domácích, od modré čáry, byl Bohumil Svoboda, přihrával Jan Štěrba. Tato třetí branka domácích padla v jejich oslabení, na trestné lavici seděl Jan Zadražil za hákování. Pro hostující Chotěboř to byla pěkná sprcha, namísto vstřelení branky inkasovali a prohrávali na konci třetiny 3:1, tím byli krůček od vyřazení. Nakonec se jim však podařilo 55 vteřin do konce první třetiny zkorigovat stav na 3:2, kdy domácího gólmana přesně prostřelil mezi betony Luboš Dvořák, nahrával Tomáš Eis. Poměr střel 10 ku 12 ve prospěch hostů. Vyloučení 3x, pouze na straně domácích.

Druhou třetinu hostující Chotěboř začala aktivněji, v útočném pásmu si vynutila faul, který však, kromě hlavního rozhodčího, viděli všichni, zejména hostující gólman Matěj Pešek, který si rozpažení špatně vyložil, vyjel z branky a pokračoval směrem na střídačku. Až za červenou čarou si uvědomil, že evidentní podražení bylo křišťálově čisté a chtěl se proto vrátit do branky. V tom mu však zabránil hlavní rozhodčí David Přichystal ze Světlé nad Sázavou a vyloučil ho za zdržování hry. Oslabení hosté přestáli a ve 24. minutě šli to čtvrté přesilovky, kdy byl vyloučen za nedovolené bránění Daniel Vala. Přesilovka však trvala necelou minutu, když se na trestnou posadil Michal Kraučuk. Stav 4 na 4 však pomohl hostům. Po 40 vteřinách vyrovnali, kdy se trefil opět Luboš Dvořák, přihrával mu Václav Kadlec. Druhé vedení hostů v utkání na sebe nedalo dlouho čekat, ve 34. minutě se taky do víka trefil Michal Kraučuk, přihrával Milan Hajšman a Jan Fibikar. Po chvíli hosté hráli další přesilovku, kdy za domácí fauloval Vladimír Dudák. Hostům tentokrát stačilo pouhých 7 vteřin na to, aby zvýšili vedení na 3:5. Šťastným střelcem byl Jan Hospodka, přihrávali Tomáš Krejčí a Milan Hajšman. Pátou brankou hosté vyhnali z branky Miroslava Hanáka a nahradil ho Petr Vaněk. Bohužel však hosté toto nadějné vedení neudrželi, ve 38. minutě do hry nasadili třetí pětku a ta inkasovala čtvrtou branku. Za domácí se trefil Pavel Brýdl, po přihrávkách Vladimíra Dudáka a Mariána Havla. Ke konci třetiny šel na trestnou domácí Pavel Brýdl a nabídl tak hostům další, ji šestou možnost zvýšit vedení, kterou však domácí na začátku třetí části nevyužili. Poměr vyloučených v této části byl 3 ku 2, poměr střel byl vyrovnaný 12 ku 12.

Třetí část byla do své půlky vyrovnaná na obou stranách, až ve 49. minutě udeřil domácí Daniel Vala, prostřelil hostujícího gólmana a vyrovnal tak stav utkání na 5:5. Domácí pak nabídli hostující Chotěboři po sobě dvě přesilové hry, kdy byl vyloučen nejprve Pavel Zmrhal za sekání a následně Marián Havel za nebezpečnou hru vysokou holí. Chotěboř těchto nabídnutých šancí trestuhodně nevyužila a sama nakonec tahala za kratší konec. V poslední minutě nestačila dostřídat, navíc vyhodila na zakázané uvolnění a místo time outu šla ihned na vhazování ve vlastní třetině. Unavená pětice však nestačila čelit náporu zkušené dvojice Marián Havel - Bohumil Svoboda, kdy se prvně jmenovaný dostal se štěstím k odraženému puku od chráničů hostujícího obránce, nahrál před branku a druhý jmenovaný ukončil sezónu hokejistů z Chotěboře.

Takový konec si ani hráči, ani funkcionáři a zejména fanoušci nezasloužili a jen doufám, že v příští sezóně udělá celý tým vše pro to, aby své fanoušky těšil v celé sezóně podstatně lépe.

Touto cestou bych chtěl moc poděkovat nejen hráčům a celému vedení, ale zejména všem partnerům klubu HC Chotěboř, fanouškům a také našim manželkám, bez jejichž podpory a pochopení by se tato časově náročná práce dělat nedala.

Další výsledky čtvrtfinálových zápasů můžete shlédnout na onlajnech.