15.3.17 | Chotěboř - Hlinsko | 0:3

Chotěboř neudržela vedení 4:2 a nakonec doma prohrála vysoko 4:8

28.11.2016, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 3678x

Chotěboř inkasovala, stejně jako v Hlinsku, hned z prvního střídání. Ve 3. minutě to bylo již 0:2, kdy opět udeřila 1. lajna Hlinska. Chotěboř se ale vrátila do zápasu, zápas otočila, když do konce první třetiny nastřílela soupeři 3 branky, kdy 2 byly v přesilovce. Ve druhé části, ve 34. minutě, Chotěboř zvýšila na 4:2 a vypadalo to velmi nadějně. Bohužel ke konci třetiny, v průběhu 4 minut, třikrát inkasovala a ztratila tak své vedení. Ve třetí části si soupeř z Hlinska vše pohlídal, přidal 3 branky a po zásluze si z Chotěboře odváží 3 body.

17. základní část, neděle 27.11.2016, 17:00
Chotěboř - Hlinsko 4:8 (3:2, 1:3, 0:3)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 6 Dvořák (Eis), 8 Mašek Petr (Kopecký), 20 Svoboda (Krejčí), 34 Hospodka (Mašek Petr)

Branky a nahrávky (Hlinsko):1 Dítě (Hron), 3 Hron (Pazdera), 36 Kunz (Hron), 37 Zdražil, 40 Králíček (Tulis), 44 Hron (Dítě, Poskočil), 48 Havel (Chvojka, Sobotka), 51 Bureš (Hron, Pazdera)

Rozhodčí: Mgr. Martin Kratochvíl (Pardubice) – Ondřej Bohuněk (Chrudim), Michal Schaffer (Pardubice)

Vyloučení: 8:11 z toho Činčila Benjamin (Chotěboř) 10. minut za nesportovní chování, gólman Saifr (Hlinsko) 5. minut + do konce utkání za bodnutí špičkou hole

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC HlinskaLukáš Černý

Chotěboř: Pešek (51. Hamarič) – Kadlec, Kopecký, Krejčí, Ludvík Jakub, Klofáč, Piskač - Hospodka, Mašek Petr, Ludvík Tomáš – Dvořák, Svoboda, Eis - Činčila Benjamin, Mašek Patrik, Činčila Šimon
Hlinsko: Saifr (16. Černý) – Kunz, Poskočil, Sobotka, Machovec, Pazdera – Dítě, Tulis, Zdražil, Zídek, Chvojka, Bureš, Králíček, Hron, Plachý, Havel

V první třetině stačilo soupeři 22 vteřin, aby otevřel skóre. Po pravé straně se rozjel Josef Hron, dojel až za branku a přes beka to nahrál před branku, kde měl snadnou práci nepokrytý Jiří Dítě, který puk dorazil za záda Matěje Peška. Druhé střídání, další velká šance, tentokrát bez využití. Ve 3. minutě na sebe narazily 1. lajny podruhé. Na levou stranu dostal od Aleše Pazdery přesnou nahrávku Josef Hron, který projel přes beka, vystřelil a puk propasoval mezi betony. Bylo z toho velmi rychlé vedení 0:2. V dalším střídání opět chyba na modré, Hlinsko střílelo, ale stav zůstal stejný. V 5. minutě se osmělili i domácí, dvojice Eis – Dvořák si to ve středním pásmu vyměnila, druhý jmenovaný střílel, ale bez využití. V dalším střídání si to tato dvojice zopakovala. Tomáš Eis z pásma vyslal Luboše Dvořáka do brejku, ten gólmana vymíchal a mezi nohy snížil na 1:2. V 7. minutě se dostal do průniku Patrik Mašek, byl v pásmu faulován Martinem Zdražilem, který za nedovolené bránění putoval na trestnou lavici. Domácí přesilovku sehráli dobře, soupeře uzamkli v pásmu a k puku se nakonec dostal Dominik Kopeckým, který puk nastřelil na branku, kde se k němu dostal Petr Mašek, puk zpracoval a střelou vyrovnal stav na 2:2. V dalším střídání měl velkou šanci Václav Svoboda, ale neproměnil. V té době se hrál vyrovnaný hokej, plný osobních soubojů. V 11. minutě to ale soupeř nezvládl a nedovoleně bránil před svou brankou Luboše Dvořáka. Přesilovka domácím ale vůbec nevyšla, za celou dobu neohrozili Vladimíra Saifra v brance Hlinska. Naopak soupeř měl v oslabení, po našich chybách, 3 velké šance. Ve 13. minutě se dopustil Tomáš Krejčí zbytečného útočného faulu, zahrál vysokou holí a putoval na trestnou lavici. Domácí oslabení ubránili, a i oni měli jednu pěknou šanci, dvojice Svoboda – Dvořák, ale gólmana nepřekonali. V plném početním stavu se vyloučený Tomáš Krejčí dostal do šance s Patrikem Maškem. Ten puk vybojoval, poslal ho na Tomáše Krejčího, který však minul branku soupeře. V tom samém střídání se i zajiskřilo. Benjamin Činčila dojel nahozený puk, který lapačkou podržel hostující gólman Vladimír Saifr. Po chvilce hlavní sudí hru přerušil, což náš hráč přeslechl a odkrytý puk nastřelil do branky. To rozlítilo gólmana Saifra, který silou udeřil hokejkou Benjamina Činčilu. Rozsudek rozhodčího byl jasný, náš hráč dostal 10 minut osobní trest za nesportovní chování a hostující gólman 5 + do konce utkání za bodnutí špičkou hole. Takto to posoudil rozhodčí a gólmana tímto poslal do sprchy. Do branky Hlinska nastoupil Lukáš Černý. Soupeř předvedl nátlakovou akci a to nejen ze strany hráčů, stejně jako to dovedou ve Světlé nad Sázavou. Od té doby nám soupeř nic nedaroval, každý náš zákrok u mantinelu byl doprovázen seknutím, které hlavní sudí přehlížel. Domácí se pokoušeli uzavřít soupeře v pásmu, ale moc se to nedařilo. V 19. minutě došlo k incidentu u mantinelu mezi střídačkami. Jiří Dítě se choval jako malé dítě, držel Tomáše Ludvíka a dobu mu nedovolil jít střídat. Rozhodčí na to reagoval až v době, kdy byli oba aktéři na zemi a schylovalo se k bitce. Oba dostali 2 + 2 minuty za hrubost. Těsně před koncem byl ještě vyloučen za napadení kapitán hostí Aleš Pazdera. Domácí hráli přesilovku 5 na 3 a po 40 vteřinách se jim podařilo skórovat. Od modré vystřelil Tomáš Krejčí a odražený puk dorážel za záda Lukáše Černého Václav Svoboda. Na tabuli svítil čas 19:34 a pěkné vedení 3:2. Domácím se tak podařilo otočit utkání a zatlačit soupeře do defenzívy. Poměr střel byl vyrovnaný 11 ku 12.

Ve druhé části začali domácí aktivněji, ve 23. minutě šli do přečíslení 2 na 1, kdy se do útoku pustil Jan Hospodka a Petr Mašek, ale neproměnili. V dalším střídání 2. lajna udělala pěkný závar před brankou hostů, taky bez využití, pouze si vykoledovala faul na Luboše Dvořáka. Fauloval ho Lukáš Bureš, podražení. Přesilovku jsme nevyužili. V polovině třetiny domácí museli hasit další velkou šanci Hlinska, Václav Kadlec ale puk na poslední chvíli hokejkou vyrazil do rohu. Vzápětí Marek Piskač zahrál vysokou holí a putoval na trestnou lavici. Ale ani tuto početní výhodu hosté nevyužili. Následně se do útoku dostala 1. lajna, Petr Mašek z pravé strany poslal přesný pas před branku a Jan Hospodka skóroval z bezprostřední blízkosti do víka. Trochu tak odčinili 2 branky z úvodu utkání. Po minutě, kdy domácí polevili ve své obranné činnosti, se dostal k puku opět Josef Hron, využil zaváhání v obraně, puk nahrál na Lukáše Kunze a bylo to rázem 4:3. Neuběhla ani minuta, hosté vystřelili takovou propagační střelu, Matěj Pešek puk vyrazil do výšky a Václav Kadlec se jej pokoušel rukou vyrazit, ale bohužel ho zasunul nešťastně za záda domácího gólmana. Stav utkání se vyrovnal na 4:4. Z další akce soupeř nastřelil tyčku domácí branky. V poslední minutě hostující Zdeněk Tulis vysokým obloukem nahodil puk do naší třetiny, kdy situaci domácí bek špatně vyhodnotil, nechal se přehrát a bylo z toho vedení Hlinska 4:5. Pátou branku střílel Daniel Králíček. Poměr střel byl 9 ku 11.

Třetí třetinu začali hosté lépe, navíc se jim se štěstím podařilo vstřelit šestou branku, když vystřelil Josef Hron a jeho střela byla protečovaná nohou za záda Matěje Peška. To byla definitivní tečka, od té doby byl soupeř jasně lepší, k ničemu nás nepustil a s přehledem kontroloval utkání až do samotného konce. Vzápětí šli domácí do oslabení, když fauloval vysokou holí Václav Svoboda. Po svém návratu se mu podařilo opět zasáhnout vysokou holí soupeře, tentokrát to bylo se zraněním a trest tomu odpovídal, Václav Svoboda odjel na trestnou lavici na 4 minuty. Po chvilce však naproti zasedl za sekání Lukáš Poskočil, fauloval Tomáše Ludvíka. Hrálo se 4 na 4 a tento stav více vyhovoval soupeři. K puku se dostal na naší modré Martin Havel, který posedmé překonal domácího gólmana, nahrával Roman Sobotka a Radovan Chvojka. Po návratu Lukáše Poskočila hráli hosté ještě zbytek přesilovky a podařilo se jim jí využít, když se trefil Lukáš Bureš po přihrávce Aleše Pazdery a Josefa Hrona, pro kterého to byl 5. bod za 2 branky a 3 asistence. Stav 4:8 vyhnal z branky Matěje Peška a nastoupil Tomáš Hamarič, který již do konce neinkasoval. V 52. minutě měli hosté další výhodu přesilové hry, když byl vyloučen Jakub Ludvík. Zvýšit stav se jim ale nepodařilo. V závěru hlavní sudí Mgr. Martin Kratochvíl korigoval vyloučení a na straně hostů ještě třikrát vylučoval, když v průběhu utkání ty samé fauly přehlížel a nevylučoval. Na trestnou putovali v 55. minutě Štěpán Zídek za hákování, následně v 58. minutě Aleš Pazdera za hákování a 59. minutě Lukáš Poskočil za hru vysokou holí. Domácí ale ani ve hře 5 na 3 gólmana Lukáše Černého nepřekonali. Poměr střel byl 8 ku 13.

Závěrem je třeba pochválit domácí tým, který v první třetině zvrátil nepříznivý stav, nepoložil se a podařilo se mu srovnat a ke konci třetiny ještě zvýšit stav na 3:2. Ve druhé části ve svém tlaku pokračovali a podařilo se jim vstřelit čtvrtou branku. Šancí měli ještě několik, mohli stav ještě navýšit, ale bohužel polevili a soupeř ke konci druhé části trestal, když v průběhu 4 minut vstřelil tři branky a strhl vedení na svou stranu. Třetí část byla hodně špatná, domácí se již nevzpamatovali a ještě třikrát inkasovali. První lajna domácích inkasovala pětkrát, což je dost.

Další výsledky 17. kola KLM můžete shlédnout na onlajnech.