17.9.14 | Chotěboř - Ledeč nad S. | 4:7
6.12.15 | Chotěboř - Ledeč nad S. | 5:4sn
7.2.16 | Chotěboř - Ledeč nad S. | 5:7
10.2.16 | Ledeč nad S. - Chotěboř | 6:5

Chotěboř doma opět nezvítězila, tentokrát jí porazila Ledeč

07.02.2016, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř

Chotěboř nastoupila ke svému prvnímu zápasu v předkole o pohár Vladimíra Martince, soupeřem jim byl tým HC Ledeč nad Sázavou. Svůj vstup do předkola však nezvládla a bude muset vše napravit v odvetném utkání ve středu v Ledči nad Sázavou.

1. předkolo pohár VM, neděle 7.2.2016, 17:00
Chotěboř - Ledeč nad S. 5:7 (2:2, 3:4, 0:1)

Branky a přihrávky: 3 Kraučuk, 9 Činčila Benjamin (Vácha, Kraučuk), 25 Eis (Dvořák), 31 Činčila Benjamin (Fibikar, Kraučuk), 38 Hajšman (Heřmanský)

Rozhodčí: Mgr. Radim Prchal (Pardubice) - Roman Budinský (Chrudim), Michal Schaffer (Pardubice)

Vyloučení: 2:4

Využití: 1:0

V oslabení: 0:0

Střely na branku soupeře: 38

zásahy Peška-28, obdržené góly – 7, úspěšnost 80,00 %, odchytal 60 minut

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 3:5, 4:5, 5:5, 5:6, 5:7

Nejlepší hráč domácího mužstva HC Chotěboř Milan Hajšman

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC Ledeč nad SázavouBohumil Svoboda

Chotěboř: Pešek – Kadlec, Vácha, Heřmanský, Fibikar, Veselý, Krejčí, Müller –Kraučuk, Činčila B., Hospodka - Eis,Svoboda, Dvořák – Hajšman, Ludvík, Petržílek - Coufal
Ledeč nad S.: Hanák – Zmrhal, Svoboda, Hrabaň, Vala, Beneš, Pecen, Krajíček, Brýdl, Štěpán, Zadražil, Blažek, Štěrba, Bernard, Havel Marek, Havel Marián, Křesťan, Hlavnička

V první části začala Chotěboř lépe a již ve 3. minutě, po chybě obránce Václava Pecna, se dostal Michal Kraučuk před hostujícího gólmana, kterého s přehledem prostřelil. V 8. minutě však soupeř vyrovnal svojí druhou střelou na branku. O vyrovnání se postaral Marian Havel, po přihrávkách Pavla Brýdla a Michala Hrabaně. Domácí odpověděli po necelé minutě, kdy se trefil po ukázkových nahrávkách od Michala Kraučuka a Josefa Váchy junior Benjamin Činčila. Následně domácí hráli přesilovou hru, když byl vyloučen hostující Michal Hrabaň za krosček. Využití nulové. Vedení si domácí neudrželi, pět minut před koncem třetiny se prosadil Bohumil Svoboda, který domácího Matěje Peška prověřil do víka. Nahrával Václav Pecen a Michal Hrabaň. Pro hosty to byla čtvrtá střela na branku, čímž jednoznačně ukázali svojí sílu v produktivitě. Stav 2:2 se do konce třetiny již nezměnil, střely na branku byly 13 ku 7.

V průběhu 1. přestávky došlo opět k vylosování, tentokrát 4 návštěvníků mistrovského utkání, a byly jim předány ceny, které pro tuto příležitost poskytla p. Emilie Zemanová z Chotěboře, Solné jeskyně v Havlíčkově Brodě, Sativa Keřkov, Pivovar Chotěboř a také domácí hokejový klub. Ve 2. třetině pak byly ceny šťastným výhercům předány vedením HC Chotěboř. Všichni čtyři vylosovaní též obdrželi plakát A-týmu a volnou vstupenku na příští zápas.

Ve druhé třetině padlo 7 branek, hra byla plná zvratů a také nepřesností a chyb a to nejen v obraně. O první záznam se postarali hosté, již v čase 21:40 vstřelil vedoucí branku Jan Štěpán, přihrával Marek Havel. Necelé 3 minuty trvalo domácím, než opět stav srovnali. O vyrovnání se postaral Tomáš Eis, nahrával Luboš Dvořák. Ale opět nedůsledností a laxností domácích došlo k tomu, že se po 16 vteřinách prosadili opět hosté a ujali se vedení 3:4. Skóroval Michal Hrabaň, nahrával Václav Pecen. Aby toho nebylo málo, tak za dalších 38 vteřin zvýšil vedení na 3:5 Marek Havel, nahrával Jan Štěpán a Vít Křesťan. Následně hráli domácí přesilovou hru poté, co hostující Ledeč hrála v 6 hráčích. Tuto přesilovku ještě domácí nevyužili. V následné se jim však podařilo snížit, kdy na trestné odpykával trest hostující Pavel Beneš za faul kolenem. V přesilové hře se trefil Benjamin Činčila, po přesných přihrávkách Michala Kraučuka, resp. Jana Fibikara. Dvě minuty před koncem vyrovnal Milan Hajšman po přihrávce Víta Heřmanského. Když už se zdálo, že se oba týmy na konci druhé části opět rozejdou smírně, udeřili hosté a 18 vteřin před koncem se ujali vedení 5:6. Šťastným střelcem byl Jan Štěpán. Opět si domácí nepohlídali konec třetiny a zbytečně se tak dostali do nevýhodné situace před závěrečnou částí. Poměr střel byl v této části 15 ku 19, domácí hráli 2 přesilovky, využili jednu.

Ve třetí části padla pouze jedna branka a to hned v jejím úvodu, postaral se o ní Jan Štěrba, po přihrávkách Bohumila Svobody a Jana Zadražila. Následně hráli domácí těsně po sobě dvakrát oslabení, po faulu Tomáše Krejčího a Luboše Dvořáka, oba za nedovolené bránění. Obě oslabení se podařila ubránit. Domácí poté nastřelili břevno a tyčku, měli několik tutovek, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Na konci třetiny hráli domácí poslední přesilovku, kdy byl na trestné Jan Zadražil. Domácí bohužel branku nevstřelili ani v následné hře bez gólmana a tak hosté zaslouženě zvítězili 5:7. Poměr střel byl v této části 10 ku 6.

Nejlepším hráčem týmu HC Chotěboř byl vyhlášen hráč č. 72 – Milan Hajšman, za HC Ledeč nad Sázavou byl vyhlášen hráč č. 20 – Bohumil Svoboda. Tito hráči obdrželi cenu od COOP družstvo Havlíčkův Brod.

Touto cestou bych chtěl pozvat všechny fanoušky a také sponzory na další utkání, které se odehraje ve středu dne 10. 2. 2016 od 18:30 hodin na ZS v Ledči nad Sázavou.

Další výsledky čtvrtfinálových zápasů můžete shlédnout na onlajnech.