17.10.18 | M. Třebová - Chotěboř | 6:1
21.11.18 | Chotěboř - M. Třebová | 5:4
10.3.19 | Chotěboř - M. Třebová | 1:5
17.3.19 | M. Třebová - Chotěboř | 7:3

Chotěboř dlouho vzdorovala, ale domácí v posledních dvanácti minutách rozhodli

17.03.2019, Redakce Chotěboř

F2, neděle 17.3.2019, 17:00
M. Třebová - Chotěboř 7:3 (2:2, 0:1, 5:0)
Branky a nahrávky: 0:51 Augustin (Dudycha), 5:20 Dudycha (Scheuter), 47:34 Kobza (Faltus, Langr), 49:23 Čikl (Augustin, Scheuter), 55:05 Dudycha (Augustin), 57:50 Langr (Schneider), 59:31 Langr (Dudycha, Čikl) - 3:20 Svoboda (Dvořák), 19:10 Mašek (Vlček), 26:04 Jaroš (Krejčí) Rozhodčí: Prchal - Plch, Pilný Vojtěch Vyloučení: 2:2 Využití: 2:2 V oslabení: 0:0 Diváci: 846 Zásahy brankářů: 32:42
M. Třebová: Turek (Galuška) - Rajnoha, Hradil, Janků, Dudycha, Schneider, Muselík, Adolf - Scheuter, Kobza, Marek, Faltus, Langr, Augustin, Řehulka, Vaňous, Čikl
Chotěboř: Pešek (Rulf) - Pecen, Jaroš, Krejčí, Musílek, Ludvík Jakub, Ludvík Jaroslav - Mašek, Vlček, Kraučuk, Svoboda, Dvořák, Činčila, Hospodka Jan, Hospodka Jakub, Březina

Chyběli : Hamarič, Kopecký, Lacina, Suchý, Mendl, Hlídek, Jelínek, Málek, Vantuch, (Skotar, Eis, Žemlička)

Hosté nastoupili k poslednímu utkání této sezóny bez dalších zraněných hráčů (Suchý, Lacina, Jelínek, Hlídek) a v sestavě, tak jako již několikrát muselo nastoupit pět juniorů. Vše bylo předem jasné - Chotěboř musela vyhrát jakýmkoliv výsledkem, aby mohla potom v prodloužení, či v případných samostatných nájezdech dále bojovat o bronzové medaile.

Než se hosté rozkoukali, domácí šli do vedení po střele Augustina. Ve 4 min. vyrovnal Svoboda, ale Dudycha po chvilce poslal domácí opět do vedení. Hosté vyrovnali ve 20 min. kdy se trefil po krásné nahrávce od Vlčka Mašek. V zápětí jeli tři hostující hráči na Turka, ale Svoboda zakončil do jeho hrudi a domácí ihned z brejku taktéž nevyzráli na Peška.

Ve druhé části se hra přelévala od brány k bráně a hosté nebyli dlouhou dobu rozhodně horším mužstvem a v 27 min. šli při signalizovaném vyloučení Muselíka do vedení. Od 30 min. se karta obrátila a domácí přebírali iniciativu, šance měli však i hosté, zejména Hospodka s Činčilou zahodili dobré možnosti. Svoje umění musel tak několikrát ukazovat Pešek, který v této části kryl 23 střel.

V poslední části jel sám na Peška Dudycha, ale zklamal. Ve 48 min. dotlačil v brankovišti puk za Peška po závaru Kobza a bylo srovnáno. To však nebylo všechno, neboť v 50 min. Čikl poslal domácí do vedení. V 53 min. neprostřelil Turka ve slibné šanci Dvořák, stejně jako z rychlého protiútoku Faltus Peška.

V 55 min. při vyloučení Kraučuka zvýšil stav Dudycha a v 58 min. když na trestné lavici seděl Činčila, Langr vstřelil další branku domácích. V 60 min. po zbytečné ztrátě puku na modré upravil na konečných 7:3 Augustin.

Pro hosty je tento výsledek vzhledem k průběhu a předvedené hře příliš krutý. Hráči bojovali a odvedli maximum a patří jim poděkování nejen za dnešek, ale za celou sezónu.

Chotěboř tak končí na celkovém čtvrtém místě.

Divákům, kteří dokázali za mužstvem přijet děkujeme za podporu a těšíme se již nyní na další sezónu, ve které se určitě budeme chtít v konečné tabulce opět posunout o něco nahoru.

Pokud toto mužstvo zůstane pohromadě, vhodně a citlivě se na všech postech doplní, rozhodně se není čeho obávat.