20.10.13 | Chotěboř - Choceň | 6:4
3.1.14 | Choceň - Chotěboř | 7:4

Zápas v Chocni dopadl lépe pro domácí

04.01.2014, Redakce Chotěboř

Chotěbořští hokejisté zajížděli k dohrávce do Chocně v neúplné sestavě. Přesto dokázali domácí potrápit a nakonec prohráli 7:4.

Článek převzat ze stránek Chocně :

Spartak zahájil zápas očekáváným náporem, který ovšem trval pouze deset minut. Chotěboři nebyla nic platná ani přesilová hra hned v úvodu, ve které nedokázala ohrozit Filipa Sajdla v domácí brance. Naopak Choceň stejnou výhodu využila v páté minutě za 28 sekund. Po parádní rozborce tria Pavel Prachař, Pavel Beránek zakončoval do prázdné branky Ondřej Šeda. Za necelou minutu to po bekhendové střele Václava Lesáka bylo už 2:0. V druhé polovině třetiny domácí znatelně polevili, přesto nic nenaznačovalo katastrofě v posledních třech minutách. Nejprve si v čase 17:00 při přesilové hře zpoza branky v klidu najel před Sajdla J.Ludvík a snížil na rozdíl jedné branky. Za necelou minutu už bylo srovnáno. Choceňští obránci tak dlouho nesmyslně posílali puk před svoji branku, až si ho našel dva metry před brankovištěm Fibikar a napálil ho do branky 2:2. A to nebylo vše. Za chvilku si to sám na Sajdla mašíroval T. Ludvík, ale v koncovce neuspěl. Stejně si vedl vzápětí na druhé straně P. Prachař.

Začátek druhé třetiny byl znovu ve znamení tlaku Chocně. Pešek nejprve dvakrát vychytal Beránka, ale v čase 20:47 už byl krátký na střelu Milana Fikejze. Spartak nezabrzdilo ani přísné vyloučení Petra Schejbala za nedovolené bránění. V oslabení ujeli Beránek s Milotou Floriánem a druhý jmenovaný zajistil domácím zpět dvoubrankové vedení – 4:2. Chotěboř se byla nucena dál bránit. Karel Stříteský jel dokonce sám na Peška, Krejčí mu musel v další jízdě zabránil faulem a síly na ledě se vyrovnaly. Při hře 4 na 4 využil další nedůslednosti domácích Dvořák a střelou pod horní tyč zajistil pro hosty kontaktní branku. Spartak nechtěl připustit, aby se opakovala situace z první části. V rozmezí 26. – 30. minuty to dokonce vypadalo jako by Choceň hrála přesilovou hru. Hosté zásluhou štěstí a výborného Peška tuto část hry přežili bez obdržené branky. Naopak necelých pět minut před koncem prostřední části dokázali svou neuvěřitelnou produktivitu. Domácí ztratili při rozehrávce na obranné modré čáře puk a Eis dokázal vyrovnat. Naštěstí pro domácí ve 38. minutě předvedla hokejovou parádu jejich první pětka. Martin Novák našel na červené čáře Beránka, který chytře vyslal do nájezdu Tomáše Prachaře a ten vrátil vedení na stranu Chocně. Ještě veseleji pro Spartak mohlo být ve 40. minutě, Stříteský však čekal u levé tyče odkryté branky na přihrávku od Jana Krejzy marně.

Závěrečná třetina už byla plně v režii Chocně. Úvodních pět minut si musel brankář hostí připadat jako terč na střelnici. Pešek spoustu střel domácích dokázal zlikvidovat, ale na ránu Šedy k levé tyči už byl krátký – 6:4. Ve 38. minutě proměnil svůj druhý nájezd v zápase T.Prachař a o vítězi nebylo pochyb. Chotěboř se v této části do hry dostávala jen minimálně a na nějaký zvrat ji Spartak nedovolil, ani chvilku pomyslet. Choceň se tak poprvé v letošní sezóně dostala na čelo tabulky.

Fanklub HC Spartak Choceň vyhlásil nejlepší hráče zápasu. Na straně Chotěboře to byl brankář Matěj Pešek. Na straně Chocně útočník Ondřej Šeda.

16.kolo, pátek 3.1.2014, 18:00
Choceň - Chotěboř 7:4 (2:2, 3:2, 2:0)
Choceň: Sajdl - Florián, Novák, Lesák, Růžička T., Stříteský, Kopsa, Voříšek - Prachař P., Beránek, Prachař T., Šeda, Knytl, Fikejz, Schejbal, Krejza, Král
Chotěboř: Pešek - Ludvík J., Fibikar, Krejčí, Heřmanský, Kadlec, Kubát, Eis, Adamec, Hajšman, Každan, Piskač, Dvořák, Ludvík T.

Goly a asistence : 17:00 Ludvík J. (Ludvík T., Dvořák), 17:55 Fibikar (Ludvík T., Eis), 23:37 Dvořák (Fibikar), 34:57 Eis (Kadlec)