13.9.17 | Chrudim - Chotěboř | 9:2
27.2.19 | Chotěboř - Chrudim | 1:3
3.3.19 | Chrudim - Chotěboř | 4:0
5.3.19 | Chotěboř - Chrudim | 3:5

Po velikém boji bere dnes vítězství Chrudim

27.02.2019, Redakce Chotěboř

SF2, středa 27.2.2019, 18:30
Chotěboř - Chrudim 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 37:15 Lacina (Pecen) - 26:05 Plch (Kišš, Machač), 50:30 Koreček (Karásek), 59:00 Novotný Rozhodčí: Prchal, Rulíček - Holeček, Pošvář Vyloučení: 4:8 Využití: 1:0 V oslabení: 0:1 Diváci: 400 Zásahy brankářů: 39:38
Chotěboř: Pešek (Rulf) - Lacina, Pecen, Mendl, Suchý, Krejčí, Ludvík Jakub, Jaroš - Mašek, Vlček, Ludvík Jaroslav, Dvořák, Svoboda, Kraučuk, Hospodka Jan, Hospodka Jakub, Činčila, Březina

Chyběli : Hamarič, Kopecký, Musílek, Hlídek, Málek, Vantuch, Jelínek (Skotar, Eis, Žemlička)

Chrudim: Cvrček Dominik (Chalupa) - Pilař, Burkoň, Seidler, Javůrek, Machač, Klement - Polák Jiří, Polák Jan, Dobiáš, Novotný, Novák, Karásek, Cvrček David, Kubal, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Polák Ondřej

Druhé utkání začalo postupným oťukáváním z obou stran, Chrudim se ze začátku snažila tlačit do pásma domácích. Chotěboř měla možnost dvou přesilových her, leč nevyužila ani jednu, naopak v té první se dostali do šance hosté. Hra se potom urovnala, ke konci části však zahrozili hosté.

Ve druhé části již diváci viděli i branky. Při přesilové hře ztratili domácí obránci na modré čáře puk a Pecen tak musel faulovat, Kišš měl možnost poslat z trestného střílení Chrudim do vedení, ale stejně jako v prvním utkání na Peška nevyzrál. Domácí přestáli oslabení a těsně po návratu na led poslal Plch hosty do vedení. Chotěboř vyrovnala při přesilové hře 5:3, když Pecen předložil Lacinovi a ten dělovkou rozjásal publikum.

Poslední část přinesla hokej jako břitva, bojovalo se o každý metr ledu, hosté byli v této části mnohem důraznější a bojovnější a šli do vedení, které pečetil do prázdné brány Novotný.

Bohužel musím napsat i to, že se jak je již tradicí nepěkně předvedl v závěru utkání hostující Klement, který fauloval domácího Suchého úderem na hlavu a je strašně smutné, když za toto dostane od hlavního rozhodčího pouhé 2 min.

Chrudim dnes bere vítězství zaslouženě, domácím nelze upřít bojovnost.

Děkujeme fanouškům za podporu, série se nyní přesouvá do Chrudimi, kde se hraje v neděli od 17 hod.

V Chotěboři půjdeme v úterý 5.3. na v pořadí 4 zápas této série.