1.11.17 | Hlinsko - Chotěboř | 4:8
10.12.17 | Chotěboř - Hlinsko | 7:6sn
10.1.18 | Hlinsko - Chotěboř | 6:5
27.1.18 | Chotěboř - Hlinsko | 4:7

Od bodu nás dělilo 23 vteřin ….

11.01.2018, Redakce Chotěboř

K dalšímu zápasu jsme zavítali do nedalekého Hlinska a již předem jsme věděli, že se nebude po všech stránkách jednat o nic lehkého, což se do posledních vteřin zápasu také tvrdě potvrdilo.

5.kolo, středa 10.1.2018, 18:30
Hlinsko - Chotěboř 6:5 (1:2, 3:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 16:03 Pelán (Poskočil), 24:06 Pelán, 30:02 Beneš (Hron, Dítě), 34:09 Havel (Dítě, Hron), 40:21 Plachý (Poskočil), 59:37 Fink (Velinský, Dítě) - 17:08 Křesťan (Kraučuk), 19:11 Křesťan, 42:54 Svoboda (Dvořák), 43:10 Mašek Petr, 48:49 Nguyen (Křesťan) Rozhodčí: Rulíček - Souček, Budinský Vyloučení: 4:4 Využití: 3:0 V oslabení: 0:1 Diváci: 151 Zásahy brankářů: 25:29
Hlinsko: Saifr (Peřina) - Brázda, Beneš, Poskočil, Sobotka, Fink - Dítě, Velinský, Tulis, Zdražil, Chvojka, Hron, Plachý, Pazourek, Havel, Pelán
Chotěboř: Hamarič (Pešek Matěj) - Vácha, Ludvík Jakub, Mendl, Kopecký, Krejčí, Mašek Patrik - Dvořák, Eis, Svoboda, Mašek Petr, Nguyen, Křesťan, Činčila B., Hospodka, Kraučuk

Chyběli : Pešek Tomáš, Klofáč, Bušek, Musílek, Havel, Vlček, Hlídek, Žemlička

V první části byla hra celkem vyrovnaná, potom jsme si vytvořili tlak, jehož výsledkem byla dvě vyloučení na straně domácích, leč ani jednu přesilovou hru jsme nedokázali využít a opět to byl naopak soupeř, kdo hned první početní výhodu dokázal Pelánem využít. Do konce třetiny však hosté dokázali stav otočit na 1:2, když se 2x trefil Křesťan. Po výpadku el. proudu se zbytek první části dohrával po přestávce. Druhou část ovládli domácí, když stav dokázali otočit na 4:2, Chotěboř hrozila brejky, dostávala se před Saifra, který ani nevěděl, jak šance pochytal. Hned v úvodu poslední části jde Hlinsko opět z přesilové hry do vedení na 5:2 a z hosty to v tuto chvíli vypadá zle. Opak je však pravdou, Chotěboř snižuje během 16 vteřin na 5:4 a co víc, v čase 48:49 stav vyrovnává a začíná se znova. K naší smůle a velké radosti domácích doráží v čase 59:37 v přesilové hře Fink kotouč za záda Hamariče, zkoušíme ještě 23 vteřin v 6 hráčích, ale bez efektu.

Odpracovaný zápas od všech hráčů, škoda nevyužitých šancí, výborně zachytal Hamarič.

V Hlinsku po celý zápas nad všemi vysoce vyčníval domácí hráč č. 10, smekám před jeho výkonem, prací s hokejkou, bojovností, zarputilostí pro hru a úctě k protihráčům, fanouškům a k hlavnímu rozhodčímu …. Takového hráče by chtěl mít v krajské lize v mužstvu jistě každý trenér, navíc když v hodně utkáních je u rozhodujících okamžiků, místo toho, že by v tu chvíli měl právem sedět na trestné lavici. Je ale pro všechny dobrou zprávou, že v Hlinsku se našel obětavec, který z tribuny natáčí zápasy na video a následně se mohou hráči, rozhodčí i fanoušci podívat na youtube na svoje výkony., uznat chyby a poučit se z nich. Jestli toto vítězství někoho dokázalo potěšit, to je otázkou.