23.2.17 | Chotěboř - Havl. Brod | 6:5

Chotěboř si veze z Kotliny prohru 6:1

19.01.2017, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 3393x

Bruslaři se, stejně jako v minulém zápase, ujali vedení 1:0 a překvapili nás již z druhého střídání. V 15. minutě se nám podařilo vyrovnat, ale byl to v utkání bohužel náš jediný úspěch. Domácí BK ke konci první části přidali ještě 2 branky a uzavřeli skóre 1. třetiny na 3:1. Ve druhé části se Tomáš Hamarič překonával a po zásluze udržel čisté konto. Ve třetí třetině jsme udrželi krok do poloviny, kdy nás soupeře posléze 3 brankami dorazil.

7. druhá část, středa 18.1.2017, 18:30
Havl. Brod - Chotěboř 6:1 (3:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 15 Svoboda (Málek, Eis)

Branky a nahrávky (Havlíčkův Brod): 2 Cejpek (Jelínek, Polák Daniel), 17 Suchý (Cejpek), 20 Suchý (Jelínek, Cejpek), 49 Polák Martin (Veverka), 50 Szilva (Hynek), 53 Polák Martin (Veverka, Přibyl)

Rozhodčí: Mgr. Radim Prchal (Pardubice) – David Přichystal (Světlá nad Sázavou), Michal Veverka (Světlá nad Sázavou)

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1

Havl. Brod: Kekula - Kříž, Bušek, Suchý, Motl, Bancíř, Polák Daniel – Hynek, Vala, Jelínek, Szilva, Přibyl, Cejpek, Polák Martin, Nguyen, Veverka
Chotěboř: Hamarič – Ludvík J., Krejčí, Veselý, Kopecký – Málek, Svoboda, Eis - Mašek Patrik, Nermuť, Mašek Petr – Hajšman, Musílek, Langhans

Chotěboř nezačala na ledě bruslařů nejlépe. V 1. střídání musel Tomáš Hamarič krýt těžkou střelu, ve 2. střídání již ale kapituloval střelou ze střední vzdálenosti. Přesně mířil domácí Tomáš Cejpek, nahrávali Jan Jelínek a Daniel Polák. Soupeř pokračoval ve svém tlaku, tradičně dobře bruslil, bojoval o každý puk a byla na něm vidět chuť vybojovat si postup do play off. Chotěboř měl první šanci v 6. minutě, kdy se po pěkné akci ocitl před gólmanem sám Ondřej Langhans, ale jeho střelu Vít Kekula vyrazil na tyčku. V dalším střídání se dostal k dvěma dorážkám Václav Svoboda, ale ani on se neprosadil. Soupeř se neustále tlačil do útoku, jednoznačně lépe bruslil. Velkou gólovou šanci si BK vytvořil v 10. minutě. Do útoku se pustil Szilva a Nguyen, kdy prvně jmenovaný po přihrávce těsně minul odkrytou branku. Hostující Chotěboř se dočkala prvního a také posledního úspěchu v 15. minutě, kdy si 1. lajna vybojovala v útočném pásmu puk a Václav Svoboda povedenou kličkou vyrovnal stav na 1:1. Nahrával Tomáš Eis a Michal Málek. To bylo z šancí Chotěboře v této třetině vše, do konce první části úřadoval již jen soupeř. Nejprve se nám nepodařilo vyhodit ze třetiny a soupeř ihned trestal. Zvýšení na 2:1 zařídil Dominik Suchý po přihrávce Tomáše Cejpka. Vzápětí Chotěboř špatně střídala a umožnila BK přečíslení 2 na 0, kterého bruslaři s přehledem využili. Šťastným střelcem byl opět Dominik Suchý, přihrával opět Tomáš Cejpek a Jan Jelínek. Stav 3:1 se již v této části neměnil. Poměr střel byl jednoznačný, 22 ku 9.

Do druhé třetiny nastupoval soupeř opět aktivněji, lépe bruslil, více střílel, neustále se dral do útoku. Ve 23. minutě si vynutil faul po předchozím zámku v naší třetině. Provinil se Tomáš Nermuť nedovoleným bráněním. Oslabení však Chotěboř zvládla bez větších potíží, soupeř nás pod tlak nedostal. V plném početním stavu však musel Tomáš Hamarič řešit spoustu situací, se všemi si však bravurně poradil. Chotěboř se dostala k větší šanci až v polovině utkání. Nejprve vybojovala puk na středu hřiště dvojice Tomáš Eis a Petr Mašek, šla do přečíslení 2 na 1, ale branka z toho nebyla. Střelu Petra Maška vyrazil Vít Kekula pohotovou lapačkou. V dalším střídání se k této dvojici přidal Milan Hajšman, který se po velkém závaru dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, ale ani tato naše největší akce 2. třetiny se neuchytila. Ve 31. minutě musel hostující gólman krýt 2 nebezpečné střely, soupeř se neustále tlačil do branky. První přesilovku hosté sehráli ve 34. minutě, kdy Martin Hynek nebezpečně krosčekoval u mantinelu Tomáše Eise. Ani Chotěboř však nesehrála přesilovku optimálně, nevytvořila si žádnou vážnější šanci. Naopak v polovině svého oslabení dojel vyhozený puk Vladimír Szilva, vyměnil si ho se spoluhráčem, ale zpětnou nahrávku netrefil, byť měl hostující branku odkrytou. Těsně před návratem vyloučeného Hynka se dopustili hosté zbytečného faulu ve své přesilovce. Na trestnou usedl Lukáš Musílek za podražení. Soupeř však v přesilovce opět nic nepředvedl a stav se tak neměnil. K poslednímu vyloučení došlo těsně před koncem třetiny, kdy Petra Maška, mimo dění, fauloval Dominik Suchý, následně došlo mezi nimi k drobné roztržce a hlavní sudí Radim Prchal trestal. Domácí hráč dostal 2 + 2 za hrubost, hostující jen 2 minuty za hrubost, ale ani tato nabízená výhoda nepřinesla ovoce. Bezbrankový stav se ve 2. třetině neměnil. Poměr střel byl opět jednoznačný, 18 ku 6.

Od začátku třetí třetiny jsme působili odevzdaným dojmem, téměř jsme si nevytvořili žádné šance a soupeř se našemu tempu přizpůsobil. Přesto mu to stačilo na to, aby nás s přehledem přestřílel. Chotěboř si vytvořila pouze jednu větší šanci, kdy Jakub Ludvík v útočném pásmu přihrával na Patrika Maška, který přesnou přihrávkou našel před brankou Petra Maška, kterému však tutovku vychytal Vít Kekula. Pak už úřadoval soupeř. V rozmezí 4 minut vstřelil 3 branky a bylo hotovo. První vstřelil po závaru 3. lajně, střelcem byl Martin Polák, nahrával Vojtěch Veverka. Druhou a třetí vstřelil 1. lajně. Nejprve se trefil Vladimír Szilva, nahrával Martin Hynek. Následně skóroval opět Martin Polák po přihrávkách Vojtěcha Veverky a Michala Přibyla, kdy dokonale vyšachovali obranu a stříleli do prázdné branky. I v této části nás soupeř přestřílel, tentokrát v poměru 20 ku 6.

Co říci závěrem, bylo to ještě horší, než domácí zápas. Je pravda, že nás trápí velká marodka, zejména v obraně, ale ani soupeř nebyl v plné palbě. Ve svých řadách měl dokonce 2 dorostence, a přesto se oba zapsali do statistik. Naši hráči nahráli zdaleka s takovým zápalem, jako v jiných utkáních. Opět často chybovali v obraně a tak nás sice mladý, ale velmi dobře bruslařsky vybavený soupeř přehrával. Bylo patrné, že soupeř má natrénováno a že má chuť vítězit. Tomáš Hamarič měl v brance práce až nad hlavu, kryl 60 střel, 6x kapituloval, měl spoustu vynikajících zákroků a zabránil tak ještě většímu debaklu.

Touto cestou bych vás chtěl všechny pozvat na další domácí derby, které A-mužstvo sehraje v neděli 29.1.2017 od 17:00 hodin s týmem HC Ledeč nad Sázavou. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř společnosti WSM, tentokrát to budou 3 reprezentační dresy od společnosti WSM. Přijďte svůj tým podpořit.

Další výsledky 7. kola 2. části KLM můžete shlédnout na onlajnech.