30.11.16 | Č.Třebová - Chotěboř | 5:3

Chotěboř podlehla těsně lídrovi z České Třebové

24.10.2016, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 3329x

Chotěboř nastoupila v dalším domácím zápase proti týmu HC Kohouti Česká Třebová, který je vedoucím týmem tabulky KLM Pardubického kraje a zároveň dosud neporaženým týmem. Domácí však začali bez respektu a ve 3. minutě se ujali, v přesilové hře, vedení 1:0. Hosté vyrovnali po 5 minutách a ke konci první třetiny, ve vlastním oslabení, se ujali vedení 1:2, po našich hrubých chybách. Druhá třetina byla bez branek. Ve třetí části domácí stále drželi hratelný výsledek, kapitulovali až 58. minutě a stav 1:3 vydržel až do samotného závěru.

7. základní část, neděle 23.10.2016, 17:00
Chotěboř - Č.Třebová 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 3 Kopecký (Hospodka)

Branky a nahrávky (Česká Třebová): 8 Pejcha (Schejbal, Stehno), 20 Jindřich (Zadina), 58 Schejbal (Pejcha)

Rozhodčí: Petr Rulíček (Chrudim) – Martin Kalus (Moravská Třebová), Pavel Motýl (Moravská Třebová)

Vyloučení: 6:4, navíc 10 minut Pešek (Chotěboř)

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC Kohouti Česká TřebováLadislav Jindřich

Chotěboř: Pešek – Vácha, Kopecký, Müller, Klofáč, Krejčí, Musílek - Hospodka, Hajšman, Mašek Petr – Činčila David, Svoboda, Eis - Činčila Benjamin, Činčila Šimon
Č.Třebová: Nimmerrichter - Vondráček, Škvor, Krejnus, Lesák, Boruch, Jirák, Fink - Hemský, Pelán, Pejcha, Vlček, Schejbal, Jindřich, Zítka, Šimončič, Stehno, Zadina, Kavalír

Na úvod je třeba konstatovat holá fakta. Z důvodu nemoci nemohl nastoupit Heřmanský, Ludvík, Veselý, Piskač, Kašpar, Žemlička, Petržílek, dále Kadlec, pro kterého to byl již poslední šestý zápas, ve kterém nemohl pro disciplinární trest nastoupit. Další omluvení jsou kvůli pracovním povinnostem Dvořák, Hamarič, Langhans a Nermuť. Jak je z tohoto výčtu vidět, byla sestava domácích značně prořídlá, chybělo 12 hráčů základního kádru, proto dostali opět šanci junioři, ostatně jako i v minulých utkáních. Mimo jiné soupeř nemá ani jednoho domácího hráče, což je přesný opak toho, jaký trend se prosazuje v našem klubu.

Ale i přesto se domácí do soupeře pustili bez respektu. V první třetině se hrálo na 6 obránců a 8 útočníků, kdy se ve třech útocích střídala dvě levá křídla. Hned od samého začátku na soupeře vytvářeli tlak. Měli slibné šance a vynutili si i první přesilovku, kdy byl v rohu v útočném pásmu nedovoleně napaden Petr Mašek Pavlem Pelánem. Hrála se tedy první přesilovka, která domácím vyšla na jedničku. Po rychlé kombinaci se puk dostal až na modrou čáru na hokejku Dominika Kopeckého, který poslal po ledě puk k pravé tyči a bylo z toho vedení 1:0. Nahrával mu Jan Hospodka. Po pár minutách se dostali do další gólové šanci Šimon a Benjamin Činčilovi, kdy druhý jmenovaný buď trefil tyčku hostujícího Kamila Nimmerrichtera nebo jej prostřelil a puk se odrazil od zadní konstrukce uvnitř branky. Každopádně hlavní sudí Petr Rulíček rozpažil a nepřipustil žádné dohady. Zda branka byla či nikoliv se již nedozvíme. Hosté se po chvíli oklepali a dvakrát zahrozili, kdy nejprve přestřelili odkrytou branku a po pár minutách nastřelili z rychlého protiútoku pravou tyčku domácího gólmana Matěje Peška. Nakonec však Česká Třebová uspěla a v 8. minutě srovnala stav na 1:1, kdy se trefil Jakub Pejcha, nahrával Michael Schejbal a Patrik Stehno. Do konce třetiny již měl soupeř více ze hry, i když i domácí několikrát zahrozili. V závěru třetiny hráli domácí druhou přesilovku, kdy byl opět ve stejném rohu faulován David Činčila vysokou holí Roberta Krejnuse. I v této přesilovce padl gól, bohužel však do naší branky. Domácí zavřeli hostující tým v jejich pásmu, dobře kombinovali až do okamžiku, kdy Jan Hospodka namazal na hokejku soupeřovi, který jel sám na branku, a jen výtečným zákrokem domácího Matěje Peška nepadla branka. Vzápětí domácí rozjížděli útok, Marek Müller provedl kličku na modré, přišel o kotouč a tentokrát se hostům podařilo gólmana překonat a zvýšili tak vedení na 1:2. V té samé přesilovce ještě hosté jednou nepříjemně stříleli na branku, ale již se stav do konce třetiny neměnil. Poměr střel na branku nebyl tak jednoznačný, byl 8 ku 13.

Ve druhé části měli první větší šanci hosté, kdy v průniku 3 na 2 šanci zmařil Matěj Pešek. V následující minutě zahrozila dvojice Benjamin a David Činčilovi, kdy druhý jmenovaný těsně minul před brankou nabízenou přihrávku. Ve 27. minutě se prosadil i třetí z bratrů Činčilových, Šimon, který nadvakrát dorážel těsně před gólmanem, ale nepodařilo se mu přehodit betony. Následně domácí špatně střídali a byl z toho hned nepříjemný protiútok a nebezpečná střela, kterou náš gólman zlikvidoval. Následně došlo k prvnímu vyloučení na straně domácích. Na trestnou putoval Tomáš Eis poté, co nedovoleně bránil protihráče, který mu však držel hokejku a poté, co jí pustil, tak divadelním pádem přesvědčil hlavního sudího. Přesilovku domácí ubránili, i když v posledních vteřinách musel gólman dvakrát zasahovat. Při dalším zákroku musel kvůli zranění zad odstoupit z utkání Lukáš Musílek, který měl se zády problém již před utkáním a nastoupil se sebezapřením s ohledem k početnímu stavu domácího týmu. Následně byl vyloučen Benjamin Činčila za vysokou hůl. I toto oslabení domácí přestáli bez úhony a hned po jeho skončení sám trestaný využil nabízený pas a pustil se do útoku, kde byl vzápětí po 9 vteřinách faulován opět Robertem Krejnusem. Domácí však nezopakovali ani první, ale ani druhou přesilovku a stav 1:2 svítil na tabuli až do konce druhé části. Před jejím koncem měli domácí ještě dvě pěkné šance. Nejprve Petr Mašek těsně netrefil nabízenou přihrávku, když stál u vzdálenější odkryté tyče, v následujícím útoku si Marek Müller najel na střed na přihrávku, poté objel oba obránce a stanul sám před hostujícím gólmanem, kterému to poslal do pravého víka, bohužel neprostřelil. Těsně před koncem se řítil na branku hostující útočník, Dominik Kopecký jej zastavoval za cenu sekání, přesto musel ještě i Matěj Pešek předvést další výborný zákrok. Náš obránce se však nevyhnul vyloučení. Domácí pak měli také ještě jednu šanci, kdy se do útoku pustil Petr Mašek a Jan Hospodka, útok podpořil z druhé vlny i Josef Vácha, který však gólmana nepřekonal. Poměr střel na branku byl 8 ku 13.

Začátek třetí části byl jednoznačně v režii hostů, kteří nás doslova mleli. Následně se hrálo nahoru dolů, ale bez nějakých vážnějších akcí na obou stranách. Hlavní sudí v této části hru dost pouštěl, na obou stranách občas přehlédl či pustil pás faulů, ale stav 1:2 byl stále hratelný, stále byla naděje na vyrovnání. Pak ale při další akci došlo k zákroku na Marka Müllera, při kterém mu soupeř vykloubil rameno a musel tak do sprchy a následně do nemocnice. To už bylo pro domácí kritické, stav 14 hráčů se smrsknul o další 2 a sil rapidně ubývalo. Ke konci bylo znát, že soupeř přijel se čtyřmi útoky a sil i zkušeností měl o něco více. V čase 57:12 proto udeřili hosté potřetí, kdy skóroval Michael Schejbal, nahrával Jakub Pejcha. To byla konečná tečka zápasu. Ke konci hráli domácí ještě jedno oslabení, kdy fauloval opět Dominik Kopecký, když hasil závar před brankou, dnes opět výborně chytajícího Matěje Peška. Stav utkání se již neměnil a při závěrečném hvizdu na tabuli svítilo 1:3. Poměr střel v této části byl jasný, 5 ku 13.

Závěrem je třeba pochválit domácí tým, který nastoupil v hodně očesané sestavě, navíc proti lídrovi tabulky. U domácích bylo 6 juniorů, soupeř měl nejmladšího hráče ve věku 22 let, což je na poměry našeho mužstva již ostřílený mazák. I tak si myslím, že domácí tým vybojoval slušný výsledek. Proměnil přesilovku a snad mohl i vést 2:0, ale zase ho srazily individuální chyby a to nejen v obraně. Matěj Pešek byl tentokrát v lepší pohodě, ale všemu zabránit nedokázal, i když úspěšnost zákroků 92,31 % je výtečná. Po právu byl vyhlášen jako nejlepší hráč domácího týmu. Poděkování patří jak fanklubu, tak i všem divákům, kteří hlasitě podporovali domácí borce.

Touto cestou bych vás chtěl všechny pozvat na další domácí mistrovský zápas, který A-mužstvo sehraje tuto středu 26.10.2016 od 18:30 hodin s týmem HC Spartak Polička. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř společnosti WSM. Přijďte svůj tým podpořit.

Další výsledky 7. kola KLM můžete shlédnout na onlajnech.