Podobné články

Rozhovor s trenérem A-mužstva Alešem Kraučukem

31.05.2017, Redakce Chotěboř

Vážení fanoušci, dnes Vám představíme našeho nového hlavního trenéra A mužstva, kterým je Aleš Kraučuk z Havlíčkova Brodu, který nám odpověděl na několik otázek.

Ahoj, můžeš se nám ve stručnosti trochu představit?

S hokejem jsem začal v Havlíčkově Brodě, kde jsem prošel od přípravky až po A tým. Dále jsem hrál za HC Nymburk, Žďár n/S a HC Chotěboř, kde se nám sešla skvělá parta a několikrát jsme vyhráli tehdejší velice kvalitní krajský přebor. Po skončení hráčské kariéry jsem začal trénovat mládež v Havlíčkově Brodě, kde jsem prošel od nejmenších až po juniory.

Jakou máš trenérskou licenci?

Jsem držitelem licence "B" a v současné době studuji na FTVS licenci "A".

Co tě přivedlo po několika letech zpět k nám do Chotěboře?

Na začátku dubna jsem se potkal s Jardou Ludvíkem a zeptal se mě, kde budu příští rok trénovat. Dal mi vážnou nabídku, zda bych nešel do Chotěboře, já to zvážil a na konci dubna jsme se spolu a se zástupci vedení klubu domluvili.

Jaké máš s mužstvem cíle, co si slibuješ od následující sezóny?

Z velké části mužstvo znám, protože hodně kluků prošlo Havlíčkovým Brodem, kde jsem 12 let trénoval mládež. Myslím, že v mužstvu je velký potenciál a chtěli bychom hrát v horní polovině tabulky a hlavně vyhrávat domácí zápasy a přivést fanoušky na stadion.

Jak se díváš na zdejší hráčský kádr a lidi, co se pohybují okolo hokeje?

Hráčský kádr je docela široký, zhruba 25 hráčů. Jsou zde starší hráči, kteří už hráli vyšší soutěž a nebo mladší kluci, kteří jsou šikovní a v budoucnu by si vyšší soutěž klidně mohli zahrát. Zatím se mi líbí přístup kluků k tréninkům, chodí trénovat okolo 18 hráčů každý trénink. Líbí se mi zapálení lidí zdejšího vedení, kteří nám vycházejí ve všem vstříc, abychom se mohli dobře připravovat.

Jak jsi uvítal informaci o tom, že se v Chotěboři bude i v další sezóně hrát KLM Pardubického kraje?

Skvělá zpráva. Pardubický kraj má nejlépe zorganizovanou soutěž v republice. Hraje se 2x týdně a pořád je o co hrát.

Co by jsi chtěl vzkázat našim fanouškům?

Aby chodili na zápasy v co největším počtu nás povzbuzovat a my jim můžeme slíbit, že budeme hrát tak, abychom jim udělali radost.

Tvoje přání do nadcházející hokejové sezóny?

Abychom hráli pěkný hokej, chodili fanoušci a hráči měli radost ze hry a sloužilo jim zdraví.

Děkuji ti za rozhovor.