Podobné články

Pojď hrát hokej 26.9.2021

27.09.2021, Redakce Chotěboř

Po pauze způsobené Kovidem se opět po roce rozběhla akce POJĎ HRÁT HOKEJ, která je podporována ČH.

V Chotěbořské aréně se tentokrát konala v novém zázemí pod tribunou v neděli 26. 6. 2021 již poosmé. Tento projekt je určen pro děti ve věku 4 - 8 let a jeho cílem je přiblížit lední hokej dětem a jejich rodičům. Tentokrát se jí zúčastnilo 12. dětí z toho 4 děvčata.

Registrace, kde rodiče přihlásili děti do tohoto projektu, byla spuštěna v 10:00 v nové vstupní hale Chotěbořské arény. Děti zde obdržely drobné dárky od sponzorů projektu a byl jim zapůjčen dres národního týmu. Pak se všichni společně přesunuli do videomístnosti HC, kde jim byla promítnuta prezentace, která seznámila děti a jejich rodiče s klubem HC Chotěboř, s tímto projektem, dále pak s hokejovou a brankářskou výstrojí a bylo zde také promítnuto oficiální video k této akci a video s ukázkou tréninku nejmladších dětí v našem klubu.

Po skončení prezentace jsme se všichni přesunuli zpět k ledové ploše. Děti zde byly rozděleny do skupin. Skupiny se po 8. minutách střídaly na jednotlivých stanovištích. Všichni si mohly vyzkoušet techniku a nácvik bruslení, střelbu překonávaly opičí dráhu a také si zahrály různé hry. Jedno ze stanovišť bylo určené pro děti, které bruslení ještě samy nezvládají a používaly hrazdičky. O hladký průběh celé akce se postaralo celkem 10. trenérů a 11 organizačních pracovníků.

Celá akce byla zakončena společným fotem všech zúčastněných. Akce se velmi zdařila, což bylo patrné z rozzářených dětských tváří.

Kompletní fotogalerii z akce najdete na: https://www.rajce.net/a17492707