Derby ve Světlé pohledem trenéra Aleše Kraučuka.

29.11.2019, Redakce Chotěboř

Vstup do utkání jsme neměli vůbec špatný, měli jsme samostatný nájezd a byli tam další střely. Potom přišlo první vyloučení a inkasovali jsme branku, naše hra se zhroutila. Světlá přidala další branky a my jsme v 30minutě prohrávali 4:0. Klukům jsme řekli, ať se uklidní a hrají to, co po nich chceme. Vstřelili jsme první branku a naše hra se rázem zvedla. Do konce druhé třetiny jsme vstřelili velmi důležitou branku na 2:4 a byli jsme ve hře o body.

Do třetí třetiny jsme vlétli s cílem co nejdříve vyrovnat, což se nám povedlo během 4 minut. Dále jsme soupeře přehrávali a branka visela ve vzduchu, ale bohužel jsme branku už nevstřelili. V prodloužení jsme o zisku 2 bodu rozhodli hned v první minutě zásluhou Svobody.

Klukům musím poděkovat, že i za nepříznivého stavu nic nevzdali a dobrou hrou ve třetí třetině a v prodloužení jsme zápas dokázali otočit v náš prospěch.

Musím ještě reagovat na komentář Světlé. My víme, že někteří hráči Světlé mají problém s disciplínou a zápasy s nimi jsou vyhrocené tak jsme chtěli, aby zápas pískali dva hlavní rozhodčí, aby nedošlo k nějakým excesům. Ukázalo se, že jsme udělali dobře a příště si ještě musíme zaplatit pořadatelskou službu, aby se nestalo že během utkání "fanoušci" Světlé chodí bez problému na naší střídačku a hází po nás kelímky s pivem.