Podobné články

Ohlasy po semifinále a reakce na článek trenéra Chrudimi Jiřího Poláka

08.03.2019, Redakce Chotěboř

Aleš Kraučuk - trenér :

„Jednoznačně se musím vyjádřit ke slovům trenéra Chrudimi Jirky Poláka o tom, že jsem, stejně jako celý realizační tým jednomu hráči nepodal ruku.

Ano je to pravda, protože tohoto ,,hráče‘‘ neuznávám jako sportovce za jeho chování v zápasech. On si nejde zahrát hokej, on chodí na led někoho zranit, nebo zmrzačit, což se mu celkem daří. V sérii s Chrudimí jsme po jeho zákrocích přišli o dva hráče (oba otřes mozku). Byl celkem 8x vyloučen, bohužel vždy pouze na 2 minuty i když jeho některé zákroky byly na vyšší trest. A řeči, že hraje jenom tvrdě, jsou jenom kecy. Co je to za tvrdost, rozjet se od modré čáry a za naší brankou někoho dohrát, nejlépe úderem na hlavu, nebo když 2x zmlátí našeho nejmenšího hráče, který se vůbec nechce prát.

Za svým rozhodnutím si stojím a pokud si tento hráč neuvědomuje, že je to amatérská soutěž, že všichni hráči chodí do práce, nebo studují, hokej hrají pro radost a on je jedním zákrokem pošle třeba na jeden měsíc na neschopenku, tak nemá na ledě co pohledávat. “

Bohuslav Koubek - asistent trenéra :

„Myslím, že semifinále bylo víc než vyrovnané. Kluci podali ve všech zápasech obětavý a bojovný výkon za což jim ještě jednou moc děkuji, ale bohužel na rozdíl od soupeře bylo našim kamenem úrazu neproměňování přesilových her a chybělo i trochu toho štěstí, které jsme si asi vybrali už ve čtvrtfinále se Světlou. Pořád máme však o co hrát a doufám, že o třetí místo se znova popereme a toto umístění by bylo takovou zaslouženou odměnou za celou sezónu jak pro hráče samotné, tak pro diváky, kteří nás skvěle podporují !!

Ke slovům trenéra Poláka se vůbec nebudu vyjadřovat.“

Jaroslav Ludvík - vedoucí mužstva :

„Nejdřív bych chtěl poděkovat všem našim hráčům za to, jak celou sérii odmakali a dokázali Chrudim potrápit. Dále patří poděkování našim fanouškům, kteří ve všech zápasech mužstvo skvěle podporovali a přispěli k tomu, že na obou stadionech byla parádní hokejová kulisa.

Stejně jako čtvrtfinálovou sérii se Světlou n. S., jsme i v semifinále na domácí zápasy pozvali nespočet hostů, ať již ze zástupců vedení obou měst, či z řad partnerů klubu a dalších a všem se mezi námi líbilo a byli mile překvapeni.

Nyní se musím zmínit i k článku na stránkách klubu Chrudimi a ke slovům trenéra p. Jiřího Poláka.

Z našich zápasů píšu velmi stručné reporty a vždy se snažím o to, abych byl objektivní a nikoho neurážel, což jsem ani nikdy neudělal.

Pokud si kluby v této soutěži stěžují na chování tohoto hráče, asi bude někde chyba ….

Mužstvu Chrudimi jsem poblahopřál k zaslouženému postupu do finále a dále na ledové ploše podal ruku všem, kromě onoho hráče. Já se za toto v žádném případě nestydím a až se tento hráč začne ke svým spoluhráčům napříč celou soutěží chovat jako sportovec a člověk, respektovat je během hry, nebudu mít problém mu ruku podat.

A jestli p. Polák píše o nějaké kaňce, ať si vezme statistiky za poslední dvě sezóny a spočítá si, kolik zápasů tento hráč nedohrál, kolik a jakých dostal trestů a kolik zápasů musel mít zastavenou činnost a potom snad pochopí i to, komu a jakou tento hráč dělá reklamu.“