Podobné články
Anketa
Facebook

Dorost v odvetě sice vyhrál, přesto do finále nepostupuje

Dorost v odvetě sice vyhrál, přesto do finále nepostupuje
29.02.2016, Jaroslav Ludvík - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 767x

K odvetnému semifinálovému zápasu KL dorostu Pardubického kraje, dnes na led nastoupilo zcela jiné mužstvo, než minulý týden ve Skutči. V sestavě chyběl distancovaný Kopecký, kterému stále běží trest, který mu byl udělen za údajné zranění právě hráče Skutče v zápase základní části, jinak bylo mužstvo kompletní, trenéři přeskupili sestavu a pokud naši dorostenci chtěli hrát finále, museli vyhrát a dovézt zápas do prodloužení, případně do samostatných nájezdů a uspět.

Od úvodního vhazování nám všem dobře známého a v Chotěboři roky neoblíbeného sudího Sedláka ze Svitav, se hrál velice bojovný a obětavý zápas z obou stran. Domácí šli v 8 min. do vedení Pleskačem, kterému nahrál J. Petržílek. Hra se přelévala na obě strany a oba gólmani museli ukázat svoje umění. V čase 19:50 hostující hráč č. 14 Barták Michal nastavil J. Petržílkovi do cesty koleno a s domácím útočníkem to nevypadalo ani trochu dobře. Po poradě s čárovým sudím, tak hlavní sudí poslal hostujícího hráče přímo do kabin. Počet zásahů brankářů byl stejný 15:15.

Druhou část hry měli tak domácí výhodu 5 minutové přesilové hry, kterou v čase 21:26 využili Novým, kterému přihrál Hospodka. Ve zbytku přesilové hry však domácí již neukázali vůbec nic. V čase 27:22 fauloval Nový ujíždějícího hráče a hosté měli výhodu trestného střílení, které dokázali využít Kašparem a snížit tak stav na 2:1. Nadále se hrál vyrovnaný zápas, Skuteč působila jako silově lepší mužstvo. Zásahy brankářů ve druhé části - 11:11.

V poslední části se dokázali 2x prosadit domácí hráči, nejprve v čase 53:03 přidal třetí branku Hospodka po přihrávkách Kováče a Nového a v 55:14 domácí předvedli snad nejhezčí akci zápasu. Ludvík projel celým hřištěm před hostujícího brankáře, krásně nahrál na vedle stojícího Nového, ten mu přihrávku vrátil, střelu Ludvíka z bezprostřední blízkosti vynikající Dostál v brance Skutče však stačil vyrazit, ale na dorážku Hospodky byl již krátký a na tabuli svítilo 4 minuty před koncem najednou 4:1. Toto skóre vydrželo i po uplynutí 60 min. Hostující brankář zasahoval ve třetí části 5x, domácí 8x.

Po krátké přestávce následovalo 5 minutové prodloužení. Když to vypadalo, že o finalistovi budou muset rozhodnout samostatné nájezdy, došlo ke zbytečné ztrátě puku ve středním pásmu a hostující Cimburek poslal hosty pouhých 16 vteřin před koncem do finále.

Všichni domácí hráči odvedli to, na co mají, na ledě nechali všechno a po dnešním utkání se nemají za co stydět. Je třeba zvednout hlavy a v neděli 6.3.2016 v Lanškrouně zabojovat o bronzovou medaili, odveta se bude hrát v neděli 13.3.2016 od 16:30 hod. v Chotěboři.

Zápas měl výbornou diváckou kulisu, většina hráčů před takovouto návštěvou ještě nikdy nehrála. Skuteč byla hnána do útoku min. 60 fanoušky, kteří je přijeli podpořit a byli náležitě slyšet, stejně tak patří díky domácím fanouškům.

Mužstvu Skutče gratuluji k postupu do finále, ve kterém se utkají s Litomyšlí. Na některé jejich hráče si však neodpustím poznámku. V hokeji jsem zažil ledacos, ale aby na mě po ošetření hráče sprostě křičeli a vulgárně mě a hlavního pořadatele uráželi hráči v tomto věku, to je smutné a zarážející. Bohužel sudí Sedlák o tomto nechtěl nic slyšet. Co si k nám dokázal dovolit před svým trenérem hráč Ondřej Vařejčko, to je pro mě nepochopitelné.

HC Chotěboř – HC Skuteč 4:1 (první zápas 3:8)

Branky: Pleskač (Petržílek J.), Nový (Hospodka), Hospodka (Nový, Kováč), Hospodka (Nový, Ludvík)

Vyloučení: 3:4 hostující Barták M. 5+OK

Využití: 1:0

Zásahy brankářů: 33:35

Rozhodčí: Sedlák - Vašátko, Motálek

Diváci: 200

Sestava: Rulf (Jambor) – Jaroš, Ludvík, Zikl, Marek O., Křišťan – Petržílek J., Pleskač, Málek, Marek J., Hospodka, Kováč, Nový, Petržílek R., Sokol

 
 
 

© 2003-2020 Oficiální web HC Chotěboř & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS