Podobné články

Aktuální informace z klubu

22.05.2013, Redakce Chotěboř

Novinky z HC Chotěboř.

Internetové stránky jsou průběžně aktualizovány a budou zde i novinky. Prozatím je v sekci kontaktů uveřejněn seznam včetně telefonních čísel na členy výkonného výboru. Do konce týdne by měla být vytvořena sekce „ Nábor“ a „ Kontakty na trenéry“, kde budou opět seznamy trenéru včetně telefonních čísel rozděleny do kategorií, které trénují. V současné době probíhá vyhledávání sponzorů a partnerů jak pro mládežnické kategorie, tak pro dospělé. Vznikl nový koncept oslovování sponzorů a byly vytvořeny nové reklamní plochy pro jejich lepší zviditelnění.

Nakonec článek uveřejněný na Havlíčkobrodském Deníku :

HAVLÍČKOBRODSKÝ DENÍK PÍŠE:

Už mělo být rozhodnuto. Hokejový klub z Chotěboře stále řeší svoji další budoucnost po sestupu z druhé ligy.

Jasno o tom, jak bude klub v dalším roce fungovat, mělo být po valné hromadě, která se konala v pátek.

Určité tajenky zodpovězeny byly, hlavní problém ale stále zůstává. Na chod klubu chybí peníze a tak stále není stoprocentně jisté, zda Lvi sezonu v krajské lize odehrají. Přihlášku prý ale určitě podají.

„Valná hromada rozhodla o tom, že by se měla hrát normálně krajská liga," potvrdil generální sekretář klubu Ladislav Kavalír. „To znamená, že podáme přihlášku, a pokud seženeme peníze, budeme ji hrát. Rozhodně ale nepojedeme na dluh, a když peníze nebudou, nebudeme hrát ani kraj," dodává.

Právě peníze jsou největším problémem. Naštěstí penále za případné nenastoupení do krajské ligy nejsou zdaleka tak vysoká jako v případě druhé ligy. „Ta penalizace je v případě neúčasti prakticky nulová. Naopak kdybychom to nepřihlásili, tak si tím prakticky zavřeme jakoukoliv cestu. Valná hromada určila, že se tu bude hrát kraj, tak teď musíme udělat všechno pro to, aby tomu tak doopravdy bylo," burcuje Kavalír.

Kvůli shánění finančních prostředků byl také sestaven zvláštní tým, který by měl s případnými sponzory začít okamžitě jednat. „Udělali jsme nějaká opatření.

Nemůžeme se ale rozhodovat podle slibů, ale až podle peněz, které se nám objeví na účtu," uvědomuje si generální sekretář.

V tuto dobu už se ale musí začít jednat nejen o financích, ale také o tom, kdo by případně dres Lvů oblékl.

„Musíme postavit tým. Na rovinu hráčům řekneme, že když se nám podaří sehnat nějaké peníze, tak bude maximálně na cesťáky. A každý se bude moci rozhodnout, zda do toho půjde, nebo ne. Samozřejmě nebudu nikomu bránit v odchodu. Pokud to však bude náš hráč, tak budeme požadovat určitou kompenzaci," přemítá jeden z nejvyšších mužů chotěbořského klubu. „Hráči teď budou mít na rozhodnutí týden, nebo čtrnáct dní," doplňuje.

Konečný verdikt o tom, zda klub nakonec do krajské soutěže nastoupí, nebo ne, by měl padnout zhruba za měsíc.

„Rozhodnutí padne koncem června, nebo nejpozději začátkem července," říká Ladislav Kavalír.

Na valné hromadě se nejednalo pouze o budoucnosti A-mužstva, musela se probrat i nadcházející sezona juniorů. Ti si totiž vybojovali postup do druhé nejvyšší soutěže, ani u nich však nebyla jistota, jestli ligu přihlásí. Klub z Chotěboře hodně spoléhal na to, že by mu mohlo s rozpočtem na juniory pomoci město.

Junioři si ligu nezahrají

„To se bohužel zachovalo standardně. Řeklo, že možná dá peníze na ligu juniorů až příští rok, takže to budeme muset odpískat," konstatuje generální sekretář Lvů.

Právě jednání s městem ho pořádně namíchla. Žádal o stotisícové navýšení rozpočtu ve prospěch mládeže, to ale zastupitelé smetli ze stolu.

„Žádali jsme o něj s tím, že by město dalo padesát tisíc letos a padesát tisíc po Novém roce. Prostřednictvím paní starostky nám ale přišel dopis s tím, že to na radě neodsouhlasili a jednoznačně to zamítli. Bylo nám řečeno, že si můžeme zažádat příští rok, ale v letošním rozpočtu město, které má rozpočet sto padesát milionů, nemá padesát tisíc. Prý jsme si měli zažádat v minulém roce, ale to nikdo nevěděl, že junioři postoupí," zlobí se.

Junioři tak přes postup do ligy budou hrát opět jenom krajskou soutěž. „Bohužel bez pomoci města to jinak nejde," zakončil Kavalír.

Zdroj: Havlíčkobrodský deník

Autor: Josef Jakoubek