Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

28.9.Změny v kádruJakub JoskaNáš kádr se brzy dočká zajímavého obohacení. Z extraligových Pardubic k nám na hostování míří mladý útočník Jiří Půhoný (Vpravo na fotce), který má vzácné zkušenosti nejen z extraligy, kterou si minulou sezónu zkusil, ale i z pravidelných startů v dresu juniorské reprezentace. Hostování bohužel na druhou stranu končí Janu Kubištovi, který náš klub opustí příští sobotu. Tuto sobotu v Brně kvůli nemoci stále nebude k dispozici obránce Petr Zítka, kterého si můžete pamatovat z minulých sezón. Připraven nastoupit by měl být do středečního domácího zápasu s Moravskými Budějovicemi. V článku naleznete statistiky Jiřího Půhoného.
29.9.Technika potvrdila roli favoritaTEC - CHO 7:1, 4.kolo | Jakub JoskaDo Brna jeli Lvi, jako už tradičně, s tím, že můžou proti papírově silnějšímu soupeři jen překvapit a nemají v podstatě co ztratit. V první třetině jsme sice dlouho drželi i zásluhou skvělého výkonu golmana Zvolánka bezbrankový stav, ale v 16. minutě vše zlomil Petr Bělohlávek a pak už to šlo Technice samo. O jediný gól Lvů se postaral ve 47. minutě za asistence Petra Fily a Karla Kesnera kapitán Aleš Koželuh. Technika nás výrazně přestřílela a na hřišti bylo celých šedesát minut znát, kdo zápasu diktuje tempo. Jedinou kaňkou na vcelku poklidném utkání byla potyčka mezi Petrem Bělohlávkem z Brna a naším Radimem Křišťanem několik sekund před závěrečnou sirénou. Do následující šarvátky se velmi aktivně angažovali hlavně Marek Hemský v barvách Chotěboře a Jiří Sedláček v dresu Techniky. Omlouváme se za neměnný obrázek u článků. Jde o technický problém, který bude snad brzy vyřešen. (Autor fotky: Tomáš Marek)
1.10.Bližší informace k začátku sezóny a její cílJakub JoskaVyjádření nových majitelů k začátku hokejové sezóny 2012/2013 v klubu HC Lvi Chotěboř.
3.10.Lvi silně pobodáni...CHO - MOB 3:10, 5.kolo | Jakub JoskaŽihadla z Moravských Budějovic přijela do Chotěboře jako velká neznámá. Tento tým je v naší lize prvním rokem a nikdo příliš nevěděl co čekat. V kádru hostů působí několik tváří z loňské soupisky Lvů. Kromě útočníků Davida Křenka a Martina Jánského je to ještě golman Roman Kousal. Žihadla měla dobrou předsezóní přípravu i dobrý vstup do soutěže, ale před duelem v Chotěboři zaváhala a byla považována za hratelného soupeře.
7.10.Lvi deklasovali Spartak deseti brankami!PEL - CHO 4:10, 6.kolo | Jakub JoskaK řece Bělé zavítali Lvi s tím, že musí bezpodmínečně získat tři body, aby se vyhrabali ze dna tabulky. Sestava však důležitosti utkání vůbec neodpovídala. Hlavně obrana byla hodně okleštěná. Chyběli - Jan Fibikar (nemoc), Vít Heřmanský (dlouhodobé problémy s nohou), Patrik Diviš (operace) a Ondřej Bělohlávek (osobní důvody). Z útočníků pak scházel Radim Křišťan, který by měl v ponděli odejít do Rumunska (článek připravujeme na následující týden). Spartak udeřil již ve 33. sekundě zápasu a vše vypadalo hrozivě, ale zbytek zápasu Chotěboř ovládla a zejména dvojice Půhoný - Blažek (na fotce) působila na ledě bezkonkurenčně.
7.10.Výsledky mládeže - 5.10. - 7.10.Jakub JoskaO víkendu sehráli chotěbořští hokejisté v mládežnických kategoriích několik zápasů a převážně se jim dařilo. Výsledky naleznete uvnitř článku.
9.10.Další změna sestavyJakub JoskaPo příchodu Jirky Půhoného a odchodu Honzy Kubišty se naše soupiska podruhé znatelně prohází. Jde především o angažování nových hráčů, ale jeden výborný hokejista náš klub tento týden naopak opustil. Více v článku.
11.10.Posily - část druháJakub JoskaPokud jste si mysleli, že poslední dny přinesly posil více než dost, tak pozorně čtěte! Do naší "smečky" se podařilo přivést další tři hráče a to hráče velmi zajímavé. Více v článku.
13.10.Chotěboř čeká na příjezd lídra!CHO - HOD 4:7, 7.kolo | Jakub JoskaJiž tuto neděli přijedou na led Chotěboře vládci tabulky, Dtiči z Hodonína. Na straně Lvů budou z řad posil připraveni nastoupit brankář Lukáš Dusík, obránci Tomáš Procházka, Petr Zítka, Roman Sobotka a útočník Pavel Havelka. Utkání začíná v 17:00 na ZS v Chotěboři. Přijďte a podpořte náš tým v těžkém boji o play-off!
14.10.Lvi ztratili utkání s HodonínemCHO - HOD 4:7, 7.kolo | Jakub JoskaBylo velkou otázkou, jaký výkon předvede Chotěboř v domácím utkání po oslnivé výhře z Pelhřimova. Naneštěstí pro Lvy měli dnes na Vysočinu namířeno moravští Drtiči. Hodonín byl před zápasem brán jako velký favorit, ale začátek střetnutí předpokladům vůbec neodpovídal. Chotěboři se z počátku velmi dařilo především poté, co otevřel skóre nádherným sólem skrz hostující pásmo Jirka Půhoný. Bohužel, navzdory tomu, že se Lvům povedlo v první třetině vytvořit krásný náskok 4:1, tak hned v úvodu druhé části přišla všechna snaha vniveč. Při nástupu hráčů do poslední periody svítilo na výsledkové tabuli skóre 4:6, které v závěru již pouze poupravil Petr Peš střelou do prázdné branky.
15.10.Lvi mají namířeno do Nymburka!NYM - CHO 7:2, 8.kolo | Jakub JoskaJiž tuto středu odcestují chotěbořští Lvi na led města basketbalu, Nymburka. Třetí tým tabulky zahájil sezónu několika výhrami, z nichž poslední se zrodila s prozatím posledním týmem soutěže, Jindřichovým Hradcem. Středočeši dokázali otočit nepříznivý vývoj utkání a zvítězili 3:2. To poslední zápas Chotěboře byl přesně opačný. Lvi ovládli první třetinu, ale výhru ztratili ve zbytku zápasu, který suveréně ovládl soupeř z Hodonína. Před utkáním jsou Lvi na pozici outsidera, ale předpoklady samozřejmě nemusejí být vždy naplněny, v což nyní všichni doufáme. Za Lvi již nenastoupí Pavel Vaněk, který byl vyřazen z kádru a pravděpodobně ani Michal Dolinský, u něhož se čeká na prodloužení hostování. V brance nastoupí Jiří Zvolánek (Lukáš Dusík má zápas za HS Třebíč).
18.10.Chotěboř utrpěla další porážkuNYM - CHO 7:2, 8.kolo | Jakub JoskaV dalším kole soutěže byli Lvi přivítání ve středočeském Nymburce. Body odsud pro nás sice nebyly povinností, ale konečný výsledek nám na sebevědomí jistě nepřidá. Nymburk nás po celou dobu utkání přehrával, a využil většiny našich chyb v obranné třetině. Naopak na druhé straně kluziště, před brankou Romana Matouška se šance pálily více než bylo únosné.
19.10.Blíží se souboj s posledním!CHO - JHR 4:3, 9.kolo | Jakub JoskaJiž tuto neděli v 17:00 nás čeká úvodní vhazování dalšího domácího utkání Lvů. Soupeřem nám bude trápící se celek z jihočeského Jindřichova Hradce. Vajgar prohrál posledních pět utkání a ví, že právě v Chotěboři se potřebuje chytnout stébla v podobě tříbodového zisku. Naší motivací je naopak únik od úplného dna tabulky, k němuž jsme se v posledních zápasech jen blížili. Když se podíváte na předpokládanou sestavu Lvů, tak uvidíte staronová jména Půlpán a Brida, která si druhou ligu za Chotěboř zkusila v minulé sezóně. Třetím do party nováčků je Marek Havel z Havlíčkova Brodu o němž jsme se zde již zmiňovali. Domácí svatyni by měl být připraven střežit třebíčský Lukáš Dusík.
21.10.Lvi v dramatickém závěru udolali VajgarCHO - JHR 4:3, 9.kolo | Jakub JoskaAž neuvěřitelný závěr přineslo veledůležité utkání Lvů s Vajgarem. Chotěboř se sice třikrát dostala do jednobrankového vedení, ale jihočeskému soupeři se pokaždé podařilo odpovědět. Kritický úder si domácí schovali až na poslední minutu, když se v čase 59:41 zrodilo přečíslení dvou na jednoho, které vyřešil milimetrovou přihrávkou Lukáš Kapec a parádním, ač trochu šťastným, zakončením Karel Kesner. Hráčem utkání z řad hostů byl vyhlášen dvoubodový Aleš Skokan, na domácí straně si pak toto ocenění vysloužil výborně chytající Lukáš Dusík. Nově se dnes představili osmnáctiletí Michal Brida a Tomáš Půlpán, kteří se mimojiné postarali o první branku utkání.
22.10.Juniorka drtí vše, co jí přijde do cesty.CHO - LAN 11:0, 4.kolo | Jakub JoskaTo, zda je úspěch, když je naše "A" mužstvo po čtvrtině soutěže na 8. příčce, o tom se dá spekulovat, ale úvod sezóny naší mládeže a především pak juniorů je perfektní! Junioři jsou s průměrným skóre 9:1 na zápas jednoznačně nejlepším týmem krajské ligy juniorů a v posledních dnech dali jasně najevo svou sílu na Poličce a na Lanškrounu. Mezi nejlépe bodované hráče patří například Václav Svoboda (7+2) nebo kapitán Tomáš Eis (5+2). Doufáme, že se juniorům bude takto dařit i dále. Tento pátek odcestují na utkání do Světlé a následující sobotu se utkají zde se silnou Chrudimí. Přijďte se podívat na tento "souboj titánů" a podpořte naše juniory v dobře rozjeté cestě za titulem!
25.10.Lvi se střetnou se LvyBRE - CHO 9:1, 10.kolo | Jakub JoskaDalší čtvrtinu soutěže otevře souboj králů zvířat v Břeclavi. Naši Lvi se utkají s tamním celkem, který momentálně okupuje šestou příčku po třech v řadě za sebou jdoucích prohrách. Za domácí bude nově připraven nastoupit Martin Zábranský se zkušenostmi z první ligy a možná i opavský odchovanec Jan Fišera. Naopak mimo hru je Jakub Peslar, který začíná odpykávat čtyřzápasový trest od Disciplinární komise ČSLH za napadení hodonínského Matěje Charváta. Na naší straně ještě není o sestavě zdaleka rozhodnuto. V sobotu se totiž hraje i první liga a my nevíme, zda nám bude propůjčen golman Lukáš Dusík. Dále visí otazníky nad jmény Filip Stoklasa a Michal Dolinský. Definitivní sestavu budeme znát v průběhu zítřka.
28.10.Chotěboř vyhořela v BřeclaviBRE - CHO 9:1, 10.kolo | Jakub JoskaNaprostým propadákem pro Chotěboř skončilo úvodní utkání druhé čtvrtiny sezóny. Ač se v naší sestavě objevilo několik zvučných jmen, tak na ledě nebylo žádné zlepšení znát. Břeclavští si vybudovali pohodlný náskok již v úvodní části hry, když se z řad hostů podařilo skórovat pouze Jiřímu Půhonému po asistenci Filipa Stoklasy. V závěru naši utkání naprosto vypustili, dělali až neuvěřitelné hrubky v zadních řadách a když už se nám naskytla nějaká ta příležitost skóre vylepšit, tak s ní bylo naloženo trestuhodně. Nutno podotknout, že hosté jako "Lvi" opravdu nebojovali a na ledě nedali znát sebemenší známku srdce nebo odhodlání. Nyní nám nezbývá než doufat, že se rychle oklepeme a chuť si spravíme v blížícím se derby se Žďárem nad Sázavou.
1.11.Napětí stoupá, blíží se derby Vysočiny!CHO - ZNS 2:8, 11.kolo | Jakub JoskaPo týdnu volna se naše liga těší na další kolo, které bude zpestřeno tradičně vypjatým zápasem Chotěboře se Žďárem nad Sázavou. Žďár si tuto středu volno odpustil a sehrál předehrávku 24. kola na ledě brněnské Techniky, kde senzačně zvítězil. Díky současné formě se město z břehu řeky Sázavy dostalo na výborné třetí místo v tabulce, ale jak se říká, derby nemá favorita. S ohledem na to, že prvoligová Třebíč sehraje své utkání v sobotu očekáváme účast gólmana Lukáše Dusíka.
5.11.Chotěboř nezvládla derby se ŽďáremCHO - ZNS 2:8, 11.kolo | Jakub JoskaPo neúspěšném utkání v Břeclavi napsali chotěbořští hokejisté další kolo doma proti rozjetý Plamenům. Na derby Vysočiny byla očekávána velká fanouškovská návštěva podpořená výjezdem hostů. Tato očekávání byla stoprocentně naplněna, ale o to hůře to vypadalo na ledě. Stejně jako v Břeclavi jsme ztratili první třetinu třemi lacinými brankami v naší síti, na které se nám nepodařilo odpovědět v celém zbytku utkání. Hrubky v naší obraně Plameny úspěšně trestali, na druhé straně jsme naopak my své šance zahazovali. O jediné dvě branky domácích Lvů se postarali tradiční střelci - Jirka Půhoný a Pavel Blažek.
5.11.Změna na chotěbořské střídačce!Jakub Joska
Nedávná utkání, která jasně ovládli naši soupeři ukázala, že náš tým potřebuje nutně nový herní impuls. Po vzájemné dohodě s dosavadním koučem Martinem Kubátem bylo jeho angažmá u Lvů ukončeno a jeho postu se ujal Milan Slavík, který v minulosti řídil juniorku žďárských Plamenů. Nový trenér se již dnes s hráči seznámil fyzicky vysoce náročným tréninkem.
7.11.Série proher pokračujeKOL - CHO 9:3, 12.kolo | Jakub JoskaPrvní zápas pod novým koučem sehráli Lvi na ledě Kolína, kterému se v úvodní části nedařilo stejně jako nám a ocitl se na spodních příčkách tabulky. První třetina byla herně velmi vyrovnaná, ale Kozlům tam jak se říká, padlo na co šáhli. Naopak chotěbořští nedokázali využít své šance a o výhře domácích bylo definitivně rozhodnuto ve druhé třetině. Především pak, když se Kolínu podařilo vtěsnat do 36. minuty hned tři vstřelené branky. O dvě branky Lvů se postaral Jirka Půhoný, kterého jedním přesným zásahem doplnil Marek Hemský.
8.11.Ustálení kádruJakub JoskaV poslední době se zde mluvilo o konečném ustálení dosud hodně rozmanitého a širokého kádru. Zde přinášíme článek o jeho konečné podobě.
9.11.Do Chotěboře míří TechnikaCHO - TEC 2:13, 13.kolo | Jakub JoskaJiž tuto neděli budou mít Lvi vedeni novým koučem další šanci na zlomení nepříznivé série tří vysokých porážek v řadě. Avšak nestojí před nimi vůbec jednoduchý úkol. Z Brna dorazí silná Technika, kterou pohání vidina čela tabulky a skvělá forma. Vysokoškoláci vyhráli sedm s posledních osmi utkání, podlehli pouze žďárským Plamenům v předehrávce 24. kola.
11.11.Technika si v Chotěboři vylepšila skóre...CHO - TEC 2:13, 13.kolo | Jakub JoskaHned patnáct gólů bylo dnes k vidění na chotěbořském zimním stadionu v utkání Lvů s brněnskou Technikou. Jak už ale v našich vzájemných utkáních bývá zvykem, tak více než deset jich zaznamenali borci z Brna. Vysokoškoláci si s chutí zastříleli a do naší svatyně uklidili puk hned třináctkrát. Dva čestné úspěchy domácích zařídil Lukáš Kapec, jednou po dorážce Kováčovy střely, podruhé ve spolupráci s Alešem Koželuhem a Michalem Dolinským. Nám nyní nezbývá, než se z další vysoké porážky oklepat a pokusit se urvat body tuto středu v Moravských Budějovicích, které utrpěly podobný debakl nedávno doma s Hodonínem (0:11). Utkání začíná v 18:30.
15.11.Zápas Vysočiny zvládla lépe ŽihadlaMOB - CHO 5:3, 14.kolo | Jakub JoskaI přes prohru je nutno konstatovat, že výkon Lvů byl oproti tragické formě v posledních čtyřech zápasech před tím výrazně lepší. Chotěboř sice zvítězila na střely, když tlačila na Šťastného branku především ve třetí třetině, ale co je to platné, když na góly zvítězili domácí. Rozhodlo především štěstí v koncovce, které stálo na straně Žihadel a výborně sehrané přesilovky doomácích, kteří z nich vytěžili hned tři branky. Do sestavy se vrátil Tomáš Procházka a druhou ligu si "oťukal" i náš junior, obránce Patrik Pešek.
16.11.Lvy čeká další derby!CHO - PEL 3:4, 15.kolo | Jakub JoskaDalší možnost utnout zdánlivě nekonečnou sérii porážek bude mít Chotěboř na domácím ledě již tuto neděli, kdy v dalším krajském derby přivítáme pelhřimovský Spartak. Tomu se naopak v posledních kolech daří výborně, podlehl totiž pouze silnému Hodonínu a brněnské Technice. Oba týmy mají však ještě v živé paměti letošní první vzájemné střetnutí, kde Lvi nedali tehdy domácímu celku vůbec žádnou šanci na příznivý výsledek a Spartaku nasázeli rovných deset branek. Utkání začíná v 17 hodin na ZS v Chotěboři.
19.11.Lvi znovu na body nedosáhli...CHO - PEL 3:4, 15.kolo | Jakub JoskaAčkoliv se Lvi bodovému zisku přiblížili nejvíce za posledních několik kol, stále to ještě nestačilo. Spartak zvrátil rychlé vedení domácích do konce první části na svou stranu a v závěru udržel těsné vedení 4:3. Chotěboři nepomohl ani výborně chytající Lukáš Dusík, ani nejrychlejší branka kola v podání Jirky Půhoného a dokonce ani pětiminutová přesilovka v závěru zápasu, kterou se sice využít podařilo, ale až po třech minutách, což se ukázalo býti příliš pozdě.
21.11.Juniorka nadále stoprocentní!CHO - CHN 6:1, 10.kolo | Jakub JoskaPřed zraky 190 diváků sehráli minulou sobotu naši junioři velmi těžké utkání proti choceňskému Spartaku. Ani jeden z nejsilnějších účastníků krajské ligy juniorů však na našem domácím ledě nebyl Chotěboři žádným soupeřem. Domácí přejeli Spartak 6:1, hlavní hvězdou utkáni byl kapitán Tomáš Eis, který se blýskl hattrickem a dvěma asistencemi. Velkým podílem se na důležitém vítězství podílel i Milan Chudoba (2+2). Chotěbořští hráli disciplinovaně a nenechali se zbytečně vylučovat jako v jiných zápasech, kdy nejsou desetiminutové tresty žádnou zvláštností. Naši junioři stále neztratili ani jediný bod a od začátku soutěže vyhráli již devět utkání v řadě, díky čemuž naprosto jednoznačně vévodí tabulce. Další utkání je čeká tento pátek v Litomyšli, a následující sobotu od 17:00 doma proti Poličce, kterou v prvním vzájemném utkání rozdrtili 0:12.
26.11.Výhra stále nepřichází...HOD - CHO 9:3, 16.kolo | Jakub JoskaŘíká se, že zápasy vedoucího mužstva tabulky s týmem posledním patří k nejvíce nevyzpytatelným. Každopádně v sobotu v Hodoníně bylo od začátku znát, kdo je lídr. Drtiči neponechali nic náhodě a nasázeli Lvům celkem devět branek. Chotěboř poznamenalo také to, že na Moravu odcestovala pouze s jedním brankářem a čtrnácti hráči do pole. Prohry se tak s námi táhnou už dlouhých sedm zápasů a soupeři nám pomalu, ale jistě utíkají do vyšších bodových hodnot. Jediným týmem, který je doslova nadostřel je jindřichohradecký Vajgar. Ten se před námi drží o jediný bodík.
26.11.Vyjádření vedeníJakub JoskaPo dalších prohrách se na našem fóru rozvířila vášnivá diskuze, především o finančním zajištění hráčů. Chtěli bychom informovat fanoušky, že o podmínkách, za kterých naši hráči hrají všichni věděli a všichni s nimi souhlasili. Klub nikomu z hráčů nic nedluží a všechny slíbené částky byly všem vyplaceny. Hráči mají možnost si zajistit finanční příjem z hokeje v podobě odměn za vyhraná utkání, ale to asi dojde každému z Vás, že tímto stylem a při momentálních výkonech je těžké hledat důvod pro vyplácení odměn. V článku neleznete informace o nových událostech v klubu.