Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

V březnu 2017 vyšly tyto články:

21.3.PODĚKOVÁNÍ VŠEM PŘÍZNIVCŮM CHOTĚBOŘSKÉHO HOKEJERedakce Chotěboř
16.3.Ve druhém finálovém utkání Chotěboř podlehla Hlinsku 0:3CHO - HLI 0:3, 0.kolo | ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř

Chotěboř nastoupila na domácím ledě ke svému 2. finálovém utkání o pohár Vladimíra Martince, když v prvním utkání na ledě HC Hlinska podlehla těsně 3:2. Úvodní buly zařídil předseda krajského výkonného výboru Pardubického kraje p. Vladimír Martinec, který přijal pozvání domácího klubu HC Chotěboř.

Bohužel i v domácím utkání kapitulovala již v čase 01:26, druhou branku přidal soupeř v čase 08:33. Domácí se snažili celý zápas výsledek zvrátit, měli spoustu šancí, ale nakonec se jim nepodařilo ani jednou překonat výborně chytajícího Vladimíra Saifra v brance Hlinska. No a když soupeř přidal 7 minut před koncem třetí branku, bylo o vývoji utkání prakticky rozhodnuto. Nakonec tým HC Hlinsko dotáhl zápas do vítězného konce a mohl se radovat ze zisku poháru Vladimíra Martince. Ten jim byl předán právě z rukou Vladimíra Martince, u předání byl též přítomen Jan Rychlý – člen krajského výkonného výboru Pardubického kraje a taktéž předseda HC Chotěboř Oldřich Cempírek.

13.3.První finálový zápas Chotěboř prohrála těsně 3:2HLI - CHO 3:2, 0.kolo | ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř

Chotěboř nastoupila ke svém 1. finálovém utkání o pohár Vladimíra Martince na ledě HC Hlinsko, které do finále postoupilo před HC Litomyšl. Opět se očekávala velká hokejová bitva, zejména obou gólmanů, kdy branku domácích hájil Vladimír Saifr, branku hostí Matěj Pešek. Po úvodním tlaku přišla 5. minuta, kdy hosté polevili, dvakrát během 42 vteřin kapitulovali a dovolili tím soupeři převzít taktovku utkání. Hostům se ale podařilo ještě do poloviny 1. třetiny v přesilovce snížit a stav 2:1 vydržel nejen do konce třetiny, ale i po celou druhou část. Domácí byli po celé utkání střelecky aktivnější, ale Matěj Pešek předváděl neskutečné výkony, stejně jako v semifinále proti Chocni a udržel hosty ve hře až do třetí části. V té se hostům podařilo ve 47. minutě vyrovnat a už se pomalu chystali na prodloužení. Domácí však úspěšně sehráli 5 minut před koncem přesilovou hru, po 20 vteřinách se jim podařilo potřetí skórovat a ujali se vedení 3:2. Hosté však na toto již odpovědět nestačili, a byť ke konci utkání odvolali gólmana, zápas již do prodloužení nedotáhli. Stav série hrané na 2 vítězná utkání je 1:0 a další vzájemný zápas nás čeká ve středu 15.3.2017 od 18:30 hodin v domácí aréně v Chotěboři.

11.3.PŘIJĎTE SI NA POSLEDNÍ ZÁPAS PRO 3 REPREZENTAČNÍ DRESY Redakce Chotěboř

10.3.PŘIJĎTE NA FINÁLE - NEPROPÁSNĚTE POSLEDNÍ DOMÁCÍ UTKÁNÍRedakce Chotěboř

9.3.Chotěboř senzačně přešla přes Choceň do finále o pohár Vladimíra MartinceCHN - CHO 2:7, 0.kolo | ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř

Chotěboř nastoupila proti HC Spartak Choceň ve svém 3. semifinálovém utkání o pohár Vladimíra Martince a opět se čekala velká bitva, zejména obou gólmanů. Začátek utkání patřil hostující Chotěboři, která si v první polovině vytvořila větší tlak i více šancí. Postupně se ale i domácí dostávali do šancí, začali více střílet a nakonec srovnali i počet střel. Brankově se ale v 1. třetině neprosadilo ani jedno z mužstev a do kabin se aktéři rozcházeli smírně za stavu 0:0.

Na začátku druhé části Chotěboř využila přesilovku, ale po pár minutách soupeři, naopak v další početní výhodě, darovali, po chybě v obraně, vyrovnávací branku. Hosté však i přesto hráli aktivněji, svojí hrou si vynutili další přesilovky, které sehráli excelentně a do konce druhé části stačili ještě 2 využít a odskočit soupeři na rozdíl 2 branek na 1:3.

Do třetí části hostující Chotěboř nastoupila s dvoubrankovým vedením, které jí však vydrželo pouhých 52 vteřin, než soupeř snížil na 2:3. V té části byl soupeř jednoznačně lepší, začal více bruslit, na Matěje Peška šla střela za střelou, ale zejména jeho zásluhou tento nápor hosté přečkali a v polovině třetí části udeřili. V průběhu 4 minut dvakrát skórovali a soupeři odskočili na 2:5. Tím soupeře zlomili a zbývající 2 branky byly již jen třešničkou na dortu, resp. hokejovou lahůdkou, která završila senzační postup do finále o pohár Vladimíra Martince přes soupeře, který skončil v základní části na 4. místě !!!

6.3.Chotěboř vyhrála nad Chocní také 7:1 a vyrovnala stav semifinálové série na 1:1CHO - CHN 7:1, 0.kolo | ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř

Chotěboř přivítala na svém ledě HC Spartak Choceň ve svém 2. semifinálovém utkání o pohár Vladimíra Martince, když své první semifinálové klání v Chocni prohrála 7:1. Tentokrát již měli domácí hráči k dispozici oba své gólmany, Matěje Peška i Tomáše Hamariče. Za hosty nastoupil Filip Sajdl, strůjce domácího vítězství, který se značnou měrou zasloužil o první vítězství v sérii hrané na 2 vítězná utkání. Domácím borcům však stačilo pouhých 12 minut, aby právě Filipa Sajdla z branky Chocně dostala pryč. Ten za stavu 3:0 pustil do branky Rudolfa Bernarta, který již v první části neinkasoval. Ve druhé části se mužstva rozcházela smírně 1:1, celkově 4:1. Ve třetí části domácí 3 brankami navýšili vedení na 7:1 a parádně oplatili soupeři porážku stejným výsledkem. Poslední utkání tohoto semifinále sehraje Chotěboř dne 8.3.2017 od 18:30 hodin v Chocni. Vítěz tohoto klání se utká ve finále o pohár Vladimíra Martince s vítězem utkání Hlinsko – Litomyšl, hrát se bude na 2 vítězná utkání. Naopak obě poražená mužstva se utkají o 3. místo, hrát se bude pouze na 2 utkání.

2.3.Chotěboř v Chocni zradila koncovka a pohrála 7:1CHN - CHO 7:1, 0.kolo | ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř

Chotěboř se utkala na ledě HC Spartak Choceň ve svém 1. semifinálovém utkání o pohár Vladimíra Martince a věděla, že to bude mít na horkém ledě velmi těžké. Oba gólmani, Matěj Pešek i Tomáš Hamarič, byli zaneprázdněni pracovními povinnostmi, proto se do branky postavil junior David Coufal, který to měl, proti výborně střílejícímu soupeři, velmi těžké. Produktivní soupeř to názorně předvedl v první části, kdy hostující Chotěboři nasázel 5 branek. Začátek druhé části vyšel hostům, kteří snížili na 5:1, ale přestože střelecky drželi se soupeřem krok, měli spoustu šancí, samostatných úniků, produktivitou značně pokulhávali. Soupeři pak stačily 2 gólovky, aby navýšili vedení na 7:1. V poslední části již branka nepadla, byť Chotěboř dostala šanci v podobě trestného střílení a tak stav 7:1 z druhé třetiny zůstal nakonec konečným. V odvetě, která se hraje v neděli 5.3.2017 na domácím ledě, bude soupeři co vracet.