Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

V únoru 2017 vyšly tyto články:

27.2.Pozvání na 2. semifinálový zápas s HC Spartak ChoceňRedakce Chotěboř

24.2.Chotěboř porazila BK a postupuje do semifinále o pohár VMCHO - HBR 6:5, 0.kolo | ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř

Chotěboř nastoupila na domácím ledě proti BK Havlíčkův Brod ke druhému vzájemnému čtvrtfinálovému zápasu, když předcházející duel zvládla a z Kotliny si odvezla vítězství 1:4. Hosté přijeli posíleni o 4 hráče, domácím chyběl Marek Havel, hráč na divokou kartu, který obdržel v minulém zápase trest do konce utkání a měl pozastavenou činnost na 1 zápas. Naopak jsme s radostí přivítali uzdraveného Michala Kašpara, který se do sestavy vrátil po několikaměsíční absenci způsobené zraněním kolena.

Před začátkem derby došlo k přivítání čestných hostů. Pozvání přijali starostové obou zúčastněných měst, ing. Tomáš Škaryd z Chotěboře a Mgr. Jan Tecl, MBA z Havlíčkova Brodu, dále byl na ledové ploše přivítán Jan Josef Dobřenský spolu s prezidentem HC Chotěboř Oldřichem Cempírkem. Po vzájemném představení oba starostové vhodili úvodní buly a zápas mohl začít.

Hned první střídání přineslo úspěch v podobě vedení 1:0. Pak ale převzaly otěže Bruslaři a dvěma góly stav v první třetině otočili. Do druhé části nastoupili domácí aktivněji a 4 brankami v řadě si zajistili vedení 5:2. Ve třetí části si to ale zkomplikovali, soupeř snížil až na rozdíl jediné branky a bylo drama. Nakonec však domácí vedení udrželi a po zásluze postoupili do semifinále o pohár Vladimíra Martince, ve kterém se střetnou s týmem HC Choceň.

22.2.Chotěboř zvítězila nad BK v 1. čtvrtfinále o pohár VM 1:4HBR - CHO 1:4, 0.kolo | ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř

Chotěboř nastoupila na ledě BK Havlíčkův Brod ke svému prvnímu čtvrtfinálovému zápasu o pohár Vladimíra Martince a zvládla jej na výbornou. Zvítězila 1:4, kdy v první třetině utekla oslabenému soupeři na rozdíl dvou branek. Nejprve se trefil Luboš Dvořák a ke konci třetiny i Petr Mašek. V polovině zápasu bruslaři snížili na 1:2, ale Chotěboř si po minutě a půl vzala dvoubrankové vedení zpět, když přesně mířil Benjamin Činčila. No a když ve třetí části přesně zamířil Milan Hajšman, bylo o zápase rozhodnuto. Chotěboř se tak v sérii, hrané na 2 vítězná utkání, ujala vedení 0:1. Další zápas čeká domácí tým tento čtvrtek.

20.2.Pozvání na čtvrtfinále play off o pohár V. MartinceRedakce Chotěboř

19.2.V Ledči opět vítězněLNS - CHO 3:8, 0.kolo | Jaroslav Ludvík - vedoucí A - týmu HC Chotěboř

16.2.Další prohra s PoličkouPOL - CHO 11:4, 0.kolo | ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř

9.2.Domácí výhra 7:4 nad LedčíCHO - LNS 7:4, 0.kolo | ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř

Chotěboř, pod tíhou propadáku v minulém utkání, vlétla na soupeře s chutí již od prvního vhazování a v 6. minutě vedla zásluhou svého kapitána 1:0. Soupeře k ničemu nepustila a v 15. a 16. minutě přidala další 2 branky. Pak si ale vybral domácí gólman slabší chvilku a v rozmezí 39 vteřin dvakrát inkasoval. Stav 3:2 vydržel až do konce třetiny. První střela ve druhé části vedla, po chybě v obraně, k vyrovnání a opět se zápas zdramatizoval. Naštěstí se podařilo využít další přesilovku a zvýšit vedení na 4:3. Ve třetí části domácí přidali 3 branky a rozhodli o utkání. V závěru soupeř ještě skóroval, ale nic to neměnilo na faktu, že jsme stavem 7:4 trochu odčinili nedělní prohru s Poličkou.

6.2.I doma jsme dostali od Poličky ostudných 7 branekCHO - POL 1:7, 0.kolo | ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř

Chotěboř nastoupila proti Poličce ve svém prvním zápase v předkole play off o pohár Vladimíra Martince a nezačala nejlépe. V 7. minutě to bylo již 0:2. Vzhledem k tomu, že se domácí ani po této sprše nevzpamatovali, konečný účet 1. třetiny zněl 0:4. Ve druhé třetině si nechala naše první lajna naložit ještě 3 branky, ke svým 2 z první části tedy celkem 5 kousků a po dvou třetinách se uzavíralo skóre za stavu 0:7. Do třetí části nastoupil za Matěje Peška David Coufal, který si udržel čisté konto. A když se v poslední minutě domácím podařilo vstřelit alespoň čestnou branku, rozcházela se mužstva za stavu 1:7, což je trestuhodné a neomluvitelné. Nic na tom nemění situace, že tyto 4 zápasy v předkole nic neznamenají pro další vývoj v této sezóně. Hokej se totiž nehraje jen na body, ale i pro diváky a nedělní výkon byl více než ostudný.