Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

V prosinci 2012 vyšly tyto články:

24.12.Vánoční programPEL - CHO 4:1, 24.kolo | Jakub JoskaMalí hokejisté z týmu 1-2. tříd HC Chotěboř zvou všechny příznivce ledního hokeje na tradiční Vánoční turnaj, kde budou v tvrdé konkurenci mladších přípravek extraligových týmů a týmů z dalších celostátních soutěží obhajovat své loňské prvenství. Vánoční turnaj se bude konat ve čtvrtek 27. 12. 2012 na Zimním stadionu v Chotěboři. Přijďte nám fandit! O dva dny později, tedy 29. prosince, se uskuteční tradiční Memoriál Josefa Boháče (více na pozvánce).
24.12.Veselé Vánoce a šťastný nový rok!RedakcePřejeme veselé Vánoce a šťastný nový rok všem našim příznivcům a fanouškům. Děkujeme za podporu v uplynulém roce.
23.12.Lvi utrpěli další hořkou porážkuPEL - CHO 4:1, 24.kolo | Jakub JoskaJiž před odjezdem do nedalekého Pelhřimova bylo jasné, že Lvi dají jen těžko dohromady alespoň tři kompletní lajny. Spousta hráčů se totiž z důvodu chřipek a horeček těsně před utkáním omluvila. Nakonec s týmem odcestovali i nachlazení Fedoskov a Dolinský. Naštěstí byl kádr posílen Markem Voženílkem z Pardubic, Michalem Mahdalem a Tomášem Půlpánem z Hradce Králové a jihlavským forvardem Štěpánem Zídkem. K týmu se po dlouhé rekonvalescenci vrátil i Jakub Brychta. Ani to však Lvům k bodům nepomohlo. Ti se sice dostali jako první do vedení, když ve 2. minutě utkání využil přesilovku Karel Kesner, ale pak už na ledě úřadovala hlavně pelhřimovská formace Tecl - Plachý - Hrbatý, která zařídila všechny čtyři góly domácích a rozhodla tak o tom, že poslední předvánoční body zůstanou ve městě rekordů.
20.12.Žihadla předvedla dokonalý obratCHO - MOB 5:6, 23.kolo | Jakub JoskaDnes nebo nikdy. Asi tato slova se před utkáním s Žihadly prolínala myšlenkami chotěbořských Lvů. Ani však za podpory havlíčkobrodských mladíků Kozlíka, Pecena a především Milfaita, jenž se podílel na většině našich vstřelených branek se nám nepodařilo "urvat" všechny tři body. Ačkoliv ještě dvě minuty před koncem všechno napovídalo tomu, že Chotěboř své jednobrankové vedení udrží, nestalo se tak a hosté vyrovnali při vlastním oslabení zásluhou Lukáše Sobotky. Následné prodloužení nikoho příliš nezdrželo, již po několika sekundách ho totiž uzavřel Petr Zahradník, který tak poslal do Moravských Budějovic vydřené dva body.
16.12.Technika nadělila Lvům deset branekTEC - CHO 10:6, 22.kolo | Jakub JoskaV ne zrovna početné sestavě vyrazila tuto sobotu chotěbořská výprava na led věhlasné Techniky. Hned tři hráči Chotěboře se totiž zranili ve středečním domácím utkání s Kolínem. Jsou jimi Karel Kesner, který byl převezen do havlíčkobrodské nemocnice s otřesem mozku a tržnou ranou na obličeji, dále Vojtěch Varga, který si poranil palec na pravé ruce a třetím do party je Marek Hemský, který nedohrál středeční zápas po nešťastné srážce se spoluhráčem "koleno na koleno". Po první třetině (4:1) asi mnohé napadlo, že utkání směřuje k dalšímu debaklu, ale hned na začátku druhé části hosté ukázali, že se odmítají dobrovolně vzdát. Bohužel poslední pětiminutovka druhého dějství patřila opět domácím, kteří s naprostým přehledem proměňovali všechny své přesilovky.
13.12.Lvi utrpěli další domácí prohruCHO - KOL 2:5, 21.kolo | Jakub JoskaPo nepovedeném derby na ledě žďárských Plamenů měli Lvi v plánu spravit si chuť na jednom z hratelnějších soupeřů, Kozlech z Kolína. Dlouhou dobu bylo na chotěbořské poměry skóre hodně mírné a branek příliš nepadalo. Až ve třetí třetině se poprvé podařilo skórovat i domácím. Prosadili se Filip Stoklasa a po dlouhých dohadech s rozhodčím i Pavel Blažek z trestného střílení. Bohužel pro nás si však Kolín odváží všechny tři body a Lvi tak ztratili další možnost přiblížit se ostatním týmům tabulky.
10.12.Lvi neprošli ohnivou zkouškouZNS - CHO 6:3, 20.kolo | Jakub JoskaTěsně před derby na ledě sousedních Plamenů se Lvům konečně podařilo ukončit hrozivou sérii proher. K řece Sázavě se vydala prakticky stejná sestava, jaká hrála proti Břeclavi, jen se po jednozápasové stopce vrátil Marek Hemský a místo beků Pecna a Lenocha nastoupili Petr Zítka a pardubický mladík Jan Škvor. Lvům se dařilo pětadvacet minut hrát s Plameny vyrovnaný hokej, ale do poloviny utkání se domácím podařilo zlomit skóre výrazně na svou stranu. Chotěboř se ještě zmohla k odporu ve třetí třetině, kterou ovládla poměrem 0:2.
6.12.Série proher ukončena!CHO - BRE 4:3, 19.kolo | Jakub JoskaPo děsivé sérii devíti proher v řadě se chotěbořským Lvům konečně podařilo utrpět také nějaké to vítězství. Konkrétně tuto středu těsně přehráli v Mikulášském souboji králů zvířecí říše Lvy z Břeclavy. Dvěma góly se blýskl třebíčský forward Lukáš Paták. Domácí si vybudovali klíčový náskok v první třetině, v níž na několik minut odskočili svému soupeři až na rozdíl tří branek. Další kolo sehraje Chotěboř v rámci derby Vysočiny tuto neděli na ledě sousedního Žďáru nad Sázavou.
2.12.Vajgar odskočil trápícím se LvůmJHR - CHO 7:2, 18.kolo | Jakub JoskaAni v souboji s předposledním týmem tabulky Lvi nedokázali uspět. Znovu sice zaznamenali první branku utkání, ale vedení se nepodařilo udržet ani do konce první třetiny. Gólové zásahy hostů zaznamenala úspěšná lajna Fila - Varga - Blažek. Chotěboř začala utkání pouze s pěti obránci a do konce utkání zbyli poze čtyři. Ruský bek Vladimir Fedoskov se totiž po nevybíravém zákroku v půli utkání mohl uchýlit ke dveřím do kabiny. Osobní trest dostal již v první třetině i Marek Hemský, ale v jeho případě se dá spekulovat, zda to byl vůbec nějaký faul, natož pak, aby si Marek zasloužil předčasně v utkání skončit. Lvi značně zaostávali ve hře 4 na 4, v níž se utkání zřejmě zlomilo.